26.02.2024
Новини

СБУ передала у музеї Тернопільщини колекції раритетів, які намагалися незаконно вивезти за кордон

Тисячолітні раритети, які раніше мешканець Кременеччини намагався відправити за кордон, повернули музеям Тернопільщини. Сьогодні ж співробітники УСБУ в Тернопільській області передали збережені історичні пам’ятки до рук працівників краєзнавчих музеїв Тернопільщини, – повідомляють в Управлінні СБУ Тернопільщини.

У січні минулого року зловмисники намагалися приховано вивезти за межі України старовинні срібні монети та колекцію скіфських наконечників стріл. Культурні цінності контрабандисти мали намір переправити у країни ЄС для продажу іноземним колекціонерам, але оперативники спецслужби своєчасно виявили та вилучили історичні артефакти.

Вироком суду організаторів контрабандного бізнесу визнано винними, а антикварні предмети, що мають культурну цінність, конфісковано у дохід держави.

Відтепер колекція зі 382 скіфських наконечників стріл, датовані VII-III століттям до нашої ери, перебуватиме на постійному зберіганні у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. 6 зліпків пруських монет часів правління Сигізмунда I зберігатимуться у краєзнавчому музеї Шумська.

Перейти до панелі інструментів