05.03.2024
Новини

Контрабандист артефактів з Кременеччини отримав 2 роки умовно

Контрабандист з Кременеччини, який переправляв тисячолітні артефакти за кордон, отримав 2 роки умовно. Хоча стаття, за якою його обвинувачували, передбачала до 12 років в’язниці. 197 скіфських наконечників до стріл конфісковано у власність держави, – повідомляють у пресслужбі обласної прокуратури. Та раніше прокуратура повідомляла про 382 наконечники до скіфських стріл VII ст. – III ст. до н.е., які зловмисник намагався вивезти у Польщу.

Лановецький районний суд Тернопільської області, за публічного обвинувачення прокурорів Тернопільської обласної прокуратури, виніс вирок жителю Кременецького району, обвинуваченому у закінченому замаху на контрабанду культурних цінностей, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 201 КК України).

Прокурори довели у суді, що чоловік під виглядом документів незаконно відправив до Республіки Польща для продажу колекцію із 197 наконечників до скіфських стріл VII ст. – III ст. до н.е.
Жителя Кременеччини визнано винним в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні й призначено йому покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років з конфіскацією майна. Враховуючи щире каяття обвинуваченого та сприяння у розслідуванні злочину, суд, згідно із ст. 75 КК України звільнив його від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки. Також уже засуджено і його спільника.

За вироком суду, культурні цінності, які є колекцією археологічних предметів VII ст.- III ст. до н.е. конфісковано у власність держави.

Перейти до панелі інструментів