04.03.2024
Новини

У лікарню на Тернопільщині привезли 76-річного чоловіка з відмороженням

Про ситуацію повідомляють у ГУ ДСНСУ Тернопільщини. 76-річний чоловік потрапив у лікарню з переохолодженням та відмороженням.

“Минулої доби у КНП «Бережанську міську лікарню» з діагнозом «Загальне переохолодження і відмороження пальців нижніх кінцівок І-ІІ ступенів» жителя с. Гутисько Нараївської громади Тернопільського району, 1947 року народження. Обставини травмування встановлюються.
Загалом з початку 2023 року на Тернопільщині від переохолодження та обмороження постраждали 15 громадян. З них, 11 зазнали травмування, 4 загинуло”, – йдеться у повідомленні.

Також у  ДСНС нагадують про основні правила поведінки, які захистять від переохолодження й обморожень:

  • ніякого алкоголю, адже відчуття тепла при його вживанні оманливе. Алкоголь розширює кровоносні судини на поверхні тіла, тож прилив крові викликає відчуття тепла. Внутрішні органи в цей час тепло втрачають;
  • ситість: не виходьте з дому голодними, а якщо змерзли – з’їжте щось і пийте достатньо рідини;
    • багатошаровість одягу і «ні» тісному взуттю;
  • рукавички, шапка, шарф, піднятий комір – обов’язково, вони захистять відкриті ділянки шкіри від холоду;
  • активність: щоби зігрітися, рухайте руками, пальцями ніг, але уникайте перевтоми, бо коли ви втомлені, то втрачаєте тепло швидше;
  • кожні півгодини-годину заходьте у тепле приміщення.

Щоб уникнути контактного обмороження, не торкайтесь металу руками або язиком і будьте обережні, якщо працюєте з бензином при мінусовій температурі.

І найголовніше: стежте за прогнозом погоди й не виходьте з дому без нагальної потреби, якщо температура повітря нижча -10, уникайте подорожей на далекі відстані, дбайте, щоб ваш мобільний телефон був завжди зарядженим.

Перейти до панелі інструментів