04.12.2023
Новини

На Тернопільщині облаштували перепоховання 2 тис людей зі старовинного львівського цвинтаря

У селі Оліїв Зборівської міської територіальної громади завершили облаштування перепоховання 2 тис. римо-католиків зі Стрийського кладовища у Львові. У цьому місці в радянські часи звели Музей історії військ Прикарпатського військового округу.

“Раді повідомити про завершення робіт у с. Оліїв Тернопільського району Тернопільської області з облаштування місця перепоховання (створення могильного комплексу, впорядкування території навколо перепоховання та встановлення пам’ятного знаку) останків, знайдених протягом серпня-листопада 2022 року археологічною експедицією Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України під час досліджень на території колишнього Стрийського цвинтаря у м. Львів.

Щиро дякуємо Старості села Оліїв Гончаренку Володимиру Івановичу за сприяння та всебічну допомогу у реалізації проєкту. ТОВ «ПАРК СПЕЙС» за фінансову підтримку та Сус Ірині, яка розробила та професійно візуалізувала проєкту.

А також дякуємо усім, хто підтримував та допомагав у цій нелегкій, але важливій та потрібній справі”, – повідомляють у ГО “Залозеччина історична”.

Нагадаємо, протягом серпня-листопада 2022 р. археологічна експедиція науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України провела дослідження на території колишнього Стрийського кладовища у Львові. Тут у радянські часи звели Музей історії військ Прикарпатського військового округу, відомий у народі як музей ПрикВО. Його та монумент бойової слави збройних сил СРСР поставили буквально на кістках померлих без проведення будь-яких археологічних досліджень чи перепоховань, – розповідають у “Волинський монітор”.

Працівники «Рятівної археологічної служби» виявили, дослідили та ексгумували католицькі поховання XIX ст., розташовані на 6 тис. м км. На дослідженій площі знайдено останки 2 тис. людей.

Шукаючи місце для перенесення останків, археологи звернулися до голови Зборівської громади Руслана Максиміва щодо перепоховання їх на старому католицькому кладовищі в Олієві.

Археолог Олексій Златогорський, який керував розкопками, пояснив, що Оліїв було обрано для перепоховання тому, що ні у Львові, ні поблизу не вдалося знайти відповідного місця. Археолог кілька років тому проводив упорядкування старого католицького цвинтаря в Олієві. До того ж зі Львовом та цим селом були пов’язані кілька осіб, похованих у місті, а в Олієві їм поставили пам’ятник.

Перейти до панелі інструментів