05.12.2023
Новини Оперативно

На Тернопільщині директорка ліцею сплатить штраф, бо не реагувала на булінг

Директорка  Новосільського ліцею ім. М.Зарицького сплатить штраф, тому що в установлений законом термін не повідомила про булінг. Про це свідчить постанова Підволочиського райсуду від 1 вересня 2023 року у Єдиному реєстрі судових рішень.

Керівниця навчального закладу до суду не з’явилась.

Відповідно до матеріалів справи, син Мар’яни М. – учень Новосільського ліцею ім. Мирона Зарицького Скориківської територіальної громади Дмитро М. упродовж 2021-2023 навчальних років систематично вчиняв булінг щодо трьох своїх однокласників. А саме постійно ображав їх нецензурною лайкою та принижував. Оскільки хлопець є малолітнім, відповідно до ч. 3 ст. 173-4 КУпАП, адміністративну відповідальність за вчинки сина понесе його матір.

Факт булінгу підтверджується матеріалами справи: письмовими поясненнями учнів Новосільської ЗОШ. Крім того, порушник змушував потерпілого виконувати контрольні роботи, зокрема з англійської мови за себе та інших учнів.

Цькування тривало протягом 2021-2023 навчальних років. Як тільки мамі одного з однокласників стало відомо про цькування її сина в школі, вона одразу звернулася з усною заявою до директора школи, але належного реагування не дочекалася, тому була змушена самостійно повідомити про даний факт в поліцію. Сина перевела в іншу школу.

Судом встановлено, що повідомлення до територіального органу (підрозділу) Національної поліції України станом на день розгляду цієї справи директором Новосільської ЗОШ не подано.

За таких обставин, суд вважає, що директором навчального заклад , в порушення вимог порядку реагування на випадки булінгу, не повідомила органи національної поліції про випадок булінгу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 5ст. 173-4 КУпАП.

У зв’язку з цим суд постановив:

Притягнути до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.173-4 КУпАП, наклавши на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.

Перейти до панелі інструментів