05.12.2023
Новини

Українські оператори мобільного зв’язку не готові до блекауту – НКЕК

Упродовж року фахівці Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку перевіряли готовність операторів мобільного зв’язку. Як виявили крайні перевірки, до затяжного блекауту останні не готові, – інформують у НКЕК. 

Читайте також: Планові та аварійні відключення електроенергії: чого чекати на Тернопільщині

“Під час позапланових заходів нагляду уповноважені НКЕК особи перевіряють реальний стан забезпечення технічних засобів, які надають безперервний зв’язок для об’єктів, що визначені обласними військовими адміністраціями як критичні, засобами резервного електроживлення, необхідним запасом пально-мастильних матеріалів. Водночас перевіряється наявність підготовленого персоналу та транспортних засобів для забезпечення роботи зазначених засобів зв’язку в умовах 3 денних блекаутів. Також здійснюються виїзди уповноважених посадових осіб НКЕК безпосередньо на об’єкти зв’язку оператора, а за необхідності фахівцями УДЦР проводиться радіочастотний моніторинг із використанням вимірювальних пристроїв.

Станом на кінець серпня 2023 року, проводячи перевірки, ми очікували отримати мінімальні похибки, адже осінь вже настала і питання наявності зв’язку у разі масових ушкоджень об’єктів електроенергетики в осінньо-зимовий період є надважливим.

На жаль, змушені констатувати, що проведена НКЕК крайня перевірка готовності мережі до 3-добового блекауту в мережі ТОВ «Лайфсел» у Рівненській області показала готовність до забезпечення зв’язком для менш ніж 50% критично важливих об’єктів з необхідного мінімуму по даній області. ТОВ «Лайфселл» необхідно негайно усунути дані порушення і виконати Припис за результатами перевірки у термін 20 днів .

Виконання вимог припису перевіряється Комісією, та в разі невиконання розглядатиметься питання щодо накладення штрафних санкцій на оператора згідно з нормами Закону про ЕК.

НКЕК планує і надалі перевіряти стан готовності мереж операторів до безперебійного надання послуг належної якості громадянам України у разі можливої відсутності стаціонарного електроживлення та тривалих блекаутів”, – йдеться у повідомленні.

Перейти до панелі інструментів