23.05.2024
Новини Оперативно

Планові та аварійні відключення електроенергії: чого чекати на Тернопільщині

Сьогодні у Тернопільській ОВА відбулося позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Обговорили термінові заходи із захисту на об’єктах житлово-комунального господарства та енергетики, – повідомляє начальник ОВА Володимир Труш. 

“Ми вже маємо минулорічний досвід з відключенням електроенергії. Цьогоріч Тернопільщина повинна бути готова до будь-якого сценарію осінньо-зимового періоду.

Для забезпечення стабільної роботи суб’єктів господарювання у сфері водо-, тепло-, електро- та газопостачання протягом осінньо-зимового періоду 2023/2024, органам місцевого самоврядування необхідно забезпечити їх фізичний захист, створити резервний запас обладнання та реагентів та завершити оснащення об’єктів автономними джерелами живлення.

До 12 жовтня 2023 року органи влади та працівники комунальних підприємств спільно з ДСНС в області повинні провести навчання щодо дій на відповідних територіях на випадок виникнення аварійних ситуацій із тривалим відключенням електроенергії.

Громадам необхідно перевірити стан готовності Пунктів незламності: забезпечення їх альтернативними джерелами енергії, гарячими напоями, зарядними пристроями. А також розміщення актуальної інформації на сайті nezlamnist.gov.ua. Всі Пункти незламності повинні бути готові до відкриття в часовий проміжок до години від початку виникнення аварійної ситуації із тривалим відключенням електроенергії.

Якою б складною не була зима, ми маємо бути до неї готові”, – йдеться у повідомленні.

Перейти до панелі інструментів