У Кременці після того, як 8-річна дитина потрапила під авто, взялися встановлювати дорожні знаки та наносити розмітку

Раніше “Терміново” повідомляло про ДТП, що трапилася у Кременці 27 вересня. Тоді 8-річна дівчинка потрапила під авто і сильно травмувалася. І, хоча зараз малеча уже вдома та почувається добре, страшно уявити, що пережили батьки та сестричка-близнючка, яка у момент аварії була поруч. Про події того дня та про те, як сталося, що дитина опинилася під колесами вантажівки, розповів “Терміново” батько дівчинки Іван Семегин.

  • Того дня наші доньки зібралися на заняття з гімнастики. Прийшли на зупинку і згадали, що забули гроші, коли уже приїхав автобус. Тож вирішили повернутися до дому. Вони вийшли на дорогу, не зорієнтувалися в ситуації, не помітили автомобіль і одна з них почала перебігати дорогу, інша донька зупинилася, – каже батько постраждалої.

Також пан Іван зазначає, що, побачивши дітей, водій автомобіля “Mercedes-benz Sprinter 315 CDI”, почав гальмувати та з’їхав вправо, аби уникнути зіткнення. На жаль, зробити цього не вдалося.

  • Водій також був шокований. Він хотів викликати “швидку”, але в стані стресу зателефонував на лінію “102”. Не дочекавшись “швидкої”, обох доньок та мою дружину, яка прибігла на місце, до приймального відділення Кременецької лікарні відвезли небайдужі очевидці.

Кермувальник, під авто котрого потрапила дитина, не місцевий. За словами Івана Семегина, повівся у ситуації дуже відповідально та гідно. Щодня телефонував і цікавився здоров’ям дівчинки, також пропонував допомогу.

  • Він сам був шокований. Чоловік не місцевий, також, як і я, тато трьох дітей. Тож поставився до цього дуже відповідально.

Може здатися, що такі ситуації, коли діти, минаючи пішохідний перехід, перебігають дорогу, стаються чи не щодня. Проте, не у цьому випадку. Річ у тім, що найближчий перехід від місця аварії розташований за понад пів кілометра.

Біля зупинки, де авто збило дівчинку, пішохідного переходу немає

Чи допустима така ситуація, ми спробували з’ясувати у поліції.

Як розповіли “Терміново” у відділі комунікації поліції Тернопільщини, у разі, якщо дорога перебуває на балансі органу місцевого самоврядування, варто з’ясувати, чи є у місті схема організації дорожнього руху та чи передбачений на згаданій ділянці дороги пішохідний перехід. Якщо так, то за відсутність пішохідного відповідають компетентні служби. Якщо в схемі знак пішохідного переходу та розмітка на дорозі не передбачені, то встановити їх можуть на звернення місцевих чи з ініціативи громади.

Ми звернулися із запитом на отримання публічної інформації у Кременецьку міську раду, аби з’ясувати, чи є у місті схема організації дорожнього руху та чи передбачений пішохідний перехід біля зупинки, де під авто потрапила дитина.

Схеми організації руху у Кременці, як з’ясувалося, немає. Проте пішохідний перехід біля згаданої зупинки обіцяють встановити.

“План (схема) організації дорожнього pyxy на вулиці Захисників України (колишня вулиця Льотчиків — Визволителів) міста Кременець відсутній. Тому на чергове засідання виконавчого комітету Кременецької міської ради готується проєкт рішення про влаштування пішохідного переходу та встановлення дорожніх знаків на вулиці Захисників України.

Це рішення надасть дозвіл влаштувати на вулиці Захисників України міста Кременець (в районі автобусних зупинок біля кафе «Айвенго» за погодженням з представниками Кременецького районного відділу поліції ГУНП в Тернопільській області) пішохідний перехід згідно з вимогами нормативних актів зі встановленням відповідних дорожніх знаків «Пішохідний перехід» 5.38.1 та 5.38.1. та за сприятливих погодних умов нанести дорожню розмітку 1.14.1 «зебра»”, – йдеться у відповіді на запит.

Також після того, як у місті порушили питання щодо встановлення дорожніх знаків, зокрема й звернення у міську раду Івана Семегина, у Кременці таки взялися за цю проблему. За останні два тижні на вулицях міста подекуди поновили пішохідну розмітку та встановили нові знаки, зокрема, й про заборону в’їзду у місто вантажного транспорту. Та як каже тато дівчинки, що потрапила під авто: “шкода, що для розв’язання проблеми спочатку хтось мав постраждати”.

About the author

trending_flat
Діти – 8 грн, пенсіонери -10, решта -15: у Кременці знову підняли тариф на проїзд

Раніше "Терміново" повідомляло, що у Кременці планували підвищити тариф на проїзд у громадському транспорті. Розмови про це велися давно - перевізники вимагали збільшення від 12 до 17 грн. Їхню вимогу задовольнили частково - з наступного понеділка, 3 лютого, вартість проїзду в маршрутках знову зросте. Це уже вдруге за час війни. Разом з тим будуть й інші зміни у міських перевезеннях. Учора, 30 січня, на виконавчому комітеті Кременецької міської ради прийняли рішення "Про схвалення проєкту автоматизованої системи обліку оплати проїзду у міському та приміському пасажирському автомобільному транспорті". Проте фактично ця система запрацює не раніше травня, - повідомив міський голова Кременця Андрій Смаглюк. На тому ж засіданні виконавчого комітету погодили й новий тариф на проїзд у громадському транспорті - 15 грн (перевізники вимагали 17 грн), учні - 8 грн. Кременецька міська рада провела обстеження пасажиропотоку у місті та зробила висновок, що клопотання […]

trending_flat
“Передумали за одну ніч”: чому представники Почаївської лаври блокують інвентаризацію майна

Уже деякий час братія Почаївської лаври перешкоджає роботі комісії Міністерство культури та стратегічних комунікацій України на території обителі. Директор Кременецько-Почаївського ДІАЗу - голова комісії Василь Ільчишин - замість того, аби з колегами займатися інвентаризацією майна, веде листування з представниками лаври та вкотре змушений доводити правомірність своєї роботи. Як і коли за таких умов продовжуватимуть інвентаризацію та чим усе може завершитися для незговірливих орендарів, "Терміново" розповів голова комісії. За останні кілька днів настоятель лаври разом з адвокатами оприлюднили декілька відео на YouTube, у яких всіляко заперечують правомірність дій комісії Міністерства. Усі наявні документи та закони, які регулюють роботу комісії, братія разом зі своїми захисниками трактують на власний розсуд. Лавра вимагала визнати доручення Міністерства "нікчемним" Одна з претензій представників лаври до підстави, на основі якої розпочали перевірку, - це доручення Державного секретаря МКСК. Цей документ через суд вимагали визнати "нікчемним". Проте, Ухвалою […]

trending_flat
Понад 100 питань – міський голова Кременця прозвітував про дороги, тарифи та премії працівників

Раніше "Терміново" повідомляло, що звіт міського голови Кременця відбувся ще 3 січня. Проте на зустріч прийшли небагато мешканців міста, не усі встигли поставити питання, що турбують громаду, адже тоді почалася повітряна тривога. Тому Андрій Смаглюк вирішив відзвітувати ще раз - онлайн.  В ефір голова громади вийшов о 20.00 годині зі свого робочого кабінету, спілкувався з кременчанами понад 2 години. Близько години він розповідав про роботу міської ради та її структурних підрозділів за 2024 рік. За решту часу містяни поставили керівнику понад сотню питань. На більшість з них очільник відповів. Дороги, тарифи, автобуси Здебільшого кременчан цікавить стан доріг, тарифи на воду та на проїзд у громадському транспорті, стан автобусів. Також людей турбує проблема лікарні, яка досі без директора. Запитували й про дозвілля дітей та підлітків. Стосовно проїзду у маршрутках міський голова повідомив, що тариф однозначно зросте. Разом з тим зазначив, що […]

trending_flat
“Два тижні тому забрали працівники ТЦК”: родичі розшукують 30-річного чоловіка з Кременеччини

Уже майже два тижні родина шукає 30-річного Володимира Гасса, мешканця с. Іванківці, Лановецької громади, що на Кременеччині. Чоловік вийшов у домашньому одязі, без документів та грошей, при собі мав лише мобільний телефон. Рідні стверджують, що його забрали працівники Лановецького ТЦК і з того часу Володимира не бачили. Про зникнення чоловіка повідомили й місцеву поліцію. Проте, результату пошуку й досі немає. Журналісти "Терміново" поспілкувалися з мамою Володимира та сестрою. Реалії сьогодення такі, що хтось собі може дозволити викрасти людину і їм нічого за це не буде, а поліція, як виявилося, удає, що нічого не може зробити. Мій брат Володимир Гасса вийшов з дому 6.11.2024 і більше не повернувся до цього часу. Як стало відомо згодом, це було РТЦК м. Ланівці, яке спочатку сказало, що це не вони, та після заяви в поліції про викрадення та розшук повідомили, що його "запросили" у […]

trending_flat
Бігав голий по селу: біля Кременця вночі 44-річний зборівчанин вчинив акт вандалізму над могилами українських військових. Відео

Шокуюча подія трапилася у ніч на 27 вересня у с. Великі Млинівці, що біля Кременця. На ранок на кладовищі, де поховано багато українських захисників, виявили розкидані фото військових та квіти, порвані прапори. Поліція одразу взялася за пошуки зловмисників. Вранці родичі Героїв, які віддали життя за нас і країну, застали жахливу картину. Щоранку приїжджаємо відвідати наших рідних і побачили таке, - каже удова загиблого полковника Сергія Лі Людмила. Дуже прикро і боляче, що у когось підіймається рука на святе. В українців завжди було святим місцем могили рідних. Поламані хрести, порвані державні прапори, понищені фото наших Героїв - це для мене щось неймовірно шокуюче. Але я вдячний правоохоронцям, які так швидко зреагували і уже працюють на місці злочину, - каже настоятель Преображенського собору у Кременці о. Володимир Буграк. - Впевнений, що винуватці понесуть покарання. Очевидець, який зупинив вандала, розповів, що чоловік був […]

trending_flat
Право на обшуки та носіння зброї: міфи та реальність щодо повноважень шкільних офіцерів безпеки

Ще на початку квітня начальник ГУ Нацполіції Тернопільщини Сергій Зюбаненко анонсував появу освітніх офіцерів у кожній школі Тернопільщини. Перші офіцери безпеки з'явилися в українських школах ще наприкінці січня. На Тернопільщині вони узялися до роботи на початку вересня. Проєкт “Офіцер безпеки” реалізує Національна поліція  спільно з Міністерством освіти і науки та має підвищити безпеку в школах. Тим часом як дехто з батьків вважає наявність таких фахівців у навчальних закладах виправданим, інші переконані, що це даремна трата грошей. Та, як одні, так і другі, цікавляться, якими законами регулюється робота офіцерів безпеки — про поліцію, охоронну діяльність чи ювенальну превенцію, чи може офіцер обшукати школяра, чи відвідувача і, чи носитиме у школі зброю? На усі ці питання відповів для "Терміново" старший лейтенант поліції, начальник сектору організації служби освітньої безпеки Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Максим Гуменюк. На початок навчального року на […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025