Після нічної пожежі тернополян лише ввечері повідомили про забруднення повітря

У ніч з 9 на 10 вересня, о третій ночі  до Головного управління ДСНС у Тернопільській області надійшло повідомлення про пожежу на одному з підприємств по вул. Микулинецькій у м.Тернопіль. Горів завод з виробництва пінопласту. Близько шостої ранку пожежу локалізували, а ліквідували майже о 15.00. Тобто завод горів 12 годин. Через це учора вдень Тернопіль затягнуло їдким димом, на що скаржились тернополяни.

Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб опублікував повідомлення про те, що жителям центральної частини обласного центру та мікрорайону “Дружба” потрібно обмежити перебування на вулиці та зачинити вікна о 16:00.

Міська влада взагалі жодного повідомлення чи попередження для мешканців міста не дала. Лише в додатку Е-Тернопіль о 18:50 опублікували рекомендацію від центру профілактики. Люди гуляли у неділю, діти цілий день були на вулиці, скаржаться тернополяни у коментарях під дописом центру контролю та профілактики хвороб.

“Найцікавіше, від влади ані слова”, – пише Вероніка Середа.

“І що, навіть сирени не включали, як того вимагають правила захисту населення? чи сирени тільки тепер для повітряних загроз, а хімічна небезпека норм?” – пише Taras Puhol.

“Загорілось в 3 ночі, в 8 подзвонили, в 10 заміряли, а в 18 оприлюднили аналізи? Горів хімічний завод і жоден … не порадив вдома сидіти? А не ввечері, коли вже всі прийшли додому написати – деякі показники завищені в 3 рази, а деякі в десятки, надіємось ви сиділи всю неділю вдома із закритими вікнами… та такі заводи не вперше за історію людства горять, та мабуть, науковці які існують які орієнтуються в тому що може бути?” – коментує Петро Беріт.

Зрештою, у Тернопільському обласному центрі контролю та профілактики хвороб відреагували на численні зауваження жителів міста і о 23:15 опублікували ще одне повідомлення з таким  змістом:

“У зв’язку з великим занепокоєнням жителів міста щодо наслідків пожежі, яка виникла на території підприємства ТОВ «ВКФ «ЕЛІТ ПЛАСТ» по вул. Микулинецькій у м.Тернопіль, спеціалістами ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ», в 21.00, було проведено повторний відбір проб атмосферного повітря на вміст азоту діоксиду, оксиду вуглецю, формальдегіду, фенолу відповідно до напрямку вітру та його швидкості руху.

За результатами відібраних проб атмосферного повітря у визначених точках, де було найбільше перевищення допустимої норми, (вул. Чернівецька, вул. Торговиця, вул. Гетьмана Мазепи) вміст фенолу – складає 0,004 мг/м3 при допустимій нормі 0,01 мг/м3, вміст формальдегіду – складає 0,01 мг/м3 при допустимій нормі 0,035 мг/м3 згідно вимог наказу МОЗ № 52 від 14.01.2020 року «Про затвердження гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць».

Тобто, проби повітря відібрали о 21:00, а повідомили про це через 2 години. То чому вдень на це пішло аж дев’ять годин?

Проте заступниця генеральної директорки ДУ “Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України” Юлія Кравчук вважає, що їхні спеціалісти спрацювали оперативно, і уже о 17:00 мали усі необхідні матеріали. Опублікували їх, нагадуємо, майже через 2 години, а точніше – 0 18:50.

До речі, вночі у Тернополі якість повітря була у межах норми. Про це вранці повідомила Тернопільська міська рада.

А що кажуть у поліції

Вранці у Головному управлінні Нацполіції у Тернопільській області повідомили, що за фактом пожежі розпочато кримінальне провадження.

“Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 2 статті 270 Кримінального кодексу – порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило виникнення пожежі та завдало майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки. Санкція статті передбачає позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Слідчі звертаються до жителів міста, якщо ви стали очевидцем пожежі, або маєте інформацію щодо даної події, звертайтеся на лінію 102”, – йдеться у повідомленні.

Журналісти “Терміново” слідкують за інформацією щодо цієї пожежі і оперативно проінформують у разі виникнення нових обставин.

About the author

Спеціальний транспорт На Щиті, що стає звичним

Того трохи похмурого суботнього ранку люди в пожвавленому районі міста були зайняті своїми звичними справами. Дві тітоньки обговорювали різницю в цінах на овочі на ринку і в розташованому поруч магазинчику. Літній чоловік вперто і безуспішно намагався видобути хоч краплину води з помпи у свою пластикову каністру, завзято рухаючи архаїчною на вигляд рукояттю вгору і вниз. Зграйка хлопців і дівчат у відповідному нинішній молодіжній моді "прикиді" з веселим шумом швидко промайнула поруч. Молоденька матуся суворо вичитувала свого білявого карапуза за те, що той уже вдруге примудрився ґрунтовно залізти в болото.  Люди на зупинці витягували шиї, вдивляючись, чи не їдуть вже потрібні їм маршрутка і тролейбус. Біля згаданого овочевого магазинчика зупинився пікап, і водій заходився вивантажувати ящики з різнокольоровою вітамінною поживою. Звичний життєвий ритм звичайного району міста. Нічого особливого. Буквально через лічені миті це відчуття зникає. Лунає різкий звук сирени поліцейського автомобіля. […]

Олена Підгрушна
trending_flat
Олімпійська чемпіонка Підгрушна: “Після завершення кар’єри я нікому не потрібна” (головне з інтерв’ю)

Олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна розповіла про критичний стан біатлону в Україні. В інтерв'ю для SportBusiness.Media титулована спортсменка відверто поділилася проблемами галузі та власними переживаннями щодо завершення кар'єри. За словами Підгрушної, в Україні досі немає жодного біатлонного стадіону, який відповідав би європейським стандартам. Ситуацію погіршили російські обстріли, які пошкодили частину наявних спортивних баз. "Навіть коли ми вигравали на піку своєї кар'єри, європейці нас запитували: 'А правда, що у вас немає жодного стадіону?' Ми відповідали: 'Ну так'", – зазначила спортсменка. Стан дитячо-юнацького спорту також критичний. Більшість зборів і виїздів юних біатлоністів фінансують батьки. "Далеко не кожна сім'я може оплатити й витягнути це. Збори дорогі, адже включають витрати на переїзди, проживання та харчування і плюс є довготривалими", – пояснила Підгрушна. Спортсменка розповіла про разючу різницю у підтримці атлетів в Україні та за кордоном. "Коли в мене була можливість поспілкуватися в Чехії з одним […]

Помер ректор
trending_flat
Помер багаторічний ректор вишу на Тернопільщині

У Бережанах на Тернопільщині 20 лютого 2025 року пішов з життя Василь Михайлович Павліський, багаторічний керівник місцевого агротехнічного інституту. Видатному науковцю та освітянину було 83 роки. Про смерть науковця повідомили у Бережанській міській раді. Василь Павліський народився 26 травня 1941 року в селі Угринів-Долішній на Івано-Франківщині. Здобув вищу освіту у Львівському політехнічному інституті, який закінчив 1968 року. З 1992 року очолював Бережанський технікум механізації та електрифікації сільського господарства. Під його керівництвом навчальний заклад спочатку отримав статус коледжу, а 2000 року перетворився на Бережанський агротехнічний інститут. За час роботи Василя Павліського заклад встановив міжнародну співпрацю з установами США, Канади, Австрії, Данії, Німеччини та Швейцарії. Науковий доробок ректора налічує 88 праць, серед яких три монографії. Василь Павлінський мав почесне звання заслуженого машинобудівника України, був доктором технічних наук, професором та дійсним членом Українських академій економічної кібернетики і триботехніки. Також його відзначено як почесного […]

trending_flat
Знайшли за сотні кілометрів від дому: тернопільські патрульні допомогли розшукати зниклу дівчинку

Патрульні Тернопільщини розшукали неповнолітню дівчину з Черкащини, яка покинула домівку та вирушила до Львова. 20 лютого працівники дорожньої станції Підволочиська отримали повідомлення від правоохоронців Черкаської області про зникнення 16-річної дівчини. Вона прямувала невідомим транспортом у напрямку Тернополя. Після термінового сповіщення всіх патрульних екіпажів області заступник начальника служби освітньої безпеки разом із колегою зафіксували на трасі М-09 Тернопіль — Львів — Рава-Руська автомобіль Renault із черкаськими номерами. У салоні перебувала пасажирка, зовнішність якої збігалася з описом розшукуваної. Про це повідомили у патрульній поліції області. Водій транспортного засобу пояснив правоохоронцям, що працює таксистом і здійснює перевезення дівчини до Львова, де на неї нібито чекають родичі. Втім, сама пасажирка не змогла пояснити причини втечі з дому та ігнорування телефонних дзвінків від рідних. Патрульні доправили неповнолітню до районного відділу поліції для з'ясування всіх обставин події. Про знайдення дівчини одразу повідомили колег із Черкащини.

бібліотека
trending_flat
На Тернопільщині бібліотеки працюють у холоді або закриті

На Тернопільщині за минулий рік припинили роботу 15 бібліотечних закладів, а 88 установ не працюють через брак фінансування. Від початку повномасштабного вторгнення бібліотечна галузь області майже не отримує коштів. Найгострішою проблемою залишається відсутність опалення. У 116 публічних бібліотеках (16,7% від загальної кількості) опалення повністю відсутнє, а в 199 закладах (28,6%) приміщення опалюються лише частково. Про це йдеться у дописі на сторінці Прочитай. Книгозбірня. Критичною є ситуація з оновленням книжкових фондів. Упродовж 2024 року бібліотеки області отримали всього 47 642 примірники нових видань. У перерахунку на окремі заклади це становить від 2 до 80 книг на одну бібліотеку, що не відповідає потребам читачів. На тлі системної кризи окремі благодійники підтримують бібліотечні установи. Зокрема, Михайло Апостол, громадський діяч та радник начальника Тернопільської ОВА, передав цінні видання до фонду Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Попри складні умови роботи, бібліотеки області продовжують зберігати та […]

Головко
trending_flat
Що саме не задекларував Головко на 2 мільйони гривень

НАБУ та САП висунули підозру колишньому очільнику Тернопільської обласної ради Михайлу Головку, який також був народним депутатом України 7-го та 8-го скликань, у приховуванні майна від декларування. За даними слідства, вартість незадекларованого майна перевищує 2 мільйони гривень. Правоохоронці встановили, що протягом 2022-2023 років посадовець користувався квартирою своєї матері площею 201,9 квадратного метра, проте не вніс цю інформацію до декларації. Окрім того, він не вказав у документах нежитлові приміщення, які належать членам його родини: паркувальне місце, автомийку та кладову. Також підозрюваний не задекларував кошти, які зберігалися на банківському рахунку. Про це йдеться у повідомленні на сайті НАБУ. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 366-2 Кримінального кодексу України. Яким майном володіє родина Головків? У повідомленні на сайті НАБУ вказано, що Головко не вніс у декларацію квартиру площею 201,9 кв.м. Це сусідня квартира від тієї у Тернополі, яку придбала […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025