Лохина: все що потрібно знати

Лохина, або науково кажучи, міжнародно відома як Rumex acetosa, є рослиною з родини гречки, відомої своїми корисними властивостями та багатством поживних речовин. Ця рослина має широке застосування в кулінарії та традиційній медицині завдяки своєму неповторному смаку та лікувальним властивостям. В даній статті ми розглянемо користь лохини, найкращі способи її вживання та поради щодо користування цією дивовижною рослиною.

Користь лохини

Лохина є джерелом вітамінів, мінералів та антиоксидантів, які сприяють загальному підвищенню здоров’я. Однією з головних переваг є високий вміст вітаміну С, який зміцнює імунну систему організму та допомагає боротися зі змінами в середовищі. Також лохина містить вітаміни групи В, вітамін К, магній, залізо та інші мікроелементи, необхідні для нормального функціонування організму.

Вживання лохини може сприяти покращенню травлення. Її природний вміст дієтичних волокон сприяє нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту, попереджає запори та інші проблеми з травленням.

Протипоказання для вживання лохини

Не зважаючи на багатство корисних речовин, лохина також має деякі протипоказання. Людям з підвищеною кислотністю шлункового соку краще обмежити вживання лохини, оскільки це може призвести до подразнення шлунка. Також особи, які мають алергічну реакцію на рослини з родини гречки, повинні бути обережні при споживанні лохини.

Коли краще вживати лохину

Оптимальний час для вживання лохини – це весна та літо, коли рослина наявна у великих кількостях і може бути зібрана свіжою. Лохина додає смаку салатам, супам та іншим стравам, і вона найбільш корисна, коли вживається у вигляді свіжих листя або молодих пагонів.

Як вживати лохину

  1. Салати та страви: Додайте свіжі листя лохини до своїх улюблених салатів, омлетів та супів. Вони нададуть стравам освіжаючий смак та користь для здоров’я.
  2. Напої: З листя лохини можна приготувати ароматний чай, який має заспокійливий ефект та допомагає зняти стрес.
  3. Додаток до головних страв: Використовуйте лохину як прикрасу та додаток до гарнірів, м’ясних та рибних страв. Вона додасть стравам аромату та смак.

Поради щодо вживання

  1. Збір рослини: Вибирайте молоді листя та пагони лохини, оскільки вони мають більше соку та смаку.
  2. Модерація: Як і в усьому, важливо дотримуватися розумних порцій. Лохина може бути важкою для шлунково-кишкового тракту, якщо споживати її у великих кількостях.
  3. Перевірка на алергію: При першому вживанні лохини обережно спостерігайте за можливими алергічними реакціями.

Висновок

Лохина – це незамінний продукт для тих, хто прагне зберегти своє здоров’я та збалансований раціон харчування. Її корисні властивості та відмінний смак роблять її важливою частиною раціону, особливо в теплу пору року. Незважаючи на це, важливо дотримуватися розумних порцій та бути обережними з алергічними реакціями. І, звісно ж, завжди краще проконсультуватися з лікарем або дієтологом, перш ніж внести зміни у свій раціон.

About the author

trending_flat
Уламок російської ракети впав на будинок жительки Тернопільщини (відео)

На Тернопільщині під час атаки 29 червня частини ракети впали на подвір'я місцевої мешканки. Жінка розповіла, що кілька днів перебувала в шоці після інциденту. Про це повідомив телеканал Тернопіль 1. Уламки боєприпасу пошкодили стіни житлового будинку, сільськогосподарську техніку та огорожу на приватному обійсті. Наслідки падіння ракетних частин вже частково усунули. На місці події працювала спеціальна комісія для оцінки збитків та вжиття необхідних заходів. У місцевій громаді зазначили, що подібний випадок стався вперше за весь час війни. Представники влади пообіцяли надати постраждалій матеріальну допомогу для відновлення пошкодженого майна.

trending_flat
У Тернополі запустили великий проєкт зі збереження документів для майбутніх поколінь

У Тернополі запустили великий проєкт із збереження старих документів для майбутніх поколінь. Архівні матеріали відновлюють та переводять у цифровий формат. Про це повідомили у сюжеті телеканалу «Тернопіль1». Роботу виконують у Державному архіві Тернопільської області. Молода реставраторка Евеліна Дзюбановська щодня працює з 20 аркушами історичних паперів. Вона розпрямляє зім'яті сторінки, очищає їх від бруду та клею спеціальними інструментами. «Коли мені в руки потрапляють документи, перш за все я мушу їх розпрямити, тому що дуже часто буває, що вони десь пом'яті, загнуті. Бувають і залишки клею, або бруду – я маю їх почистити», – розповідає фахівчиня. Зараз Евеліна відновлює документи про людей з інвалідністю часів між двома світовими війнами. Після реставрації папери передають спеціалістам для створення цифрових копій. Операторка Олександра спочатку вносить дані з обкладинки у комп'ютерну програму, а потім фотографує кожну сторінку. На оцифрування однієї справи потрібно максимум п'ять хвилин. В […]

Тернопільська область
trending_flat
Цигани, Товстобаби, Цицори і не тільки: кумедні назви поселень Тернопільщини

На мапі Тернопільської області можна знайти десятки населених пунктів з незвичайними назвами. Деякі з них змушують усміхнутися, інші - замислитися над їхнім походженням. Історик та краєзнавець Віктор Уніят раніше склав рейтинг найкумедніших назв сіл області. За його словами, кумедні назви існують по всьому світу, тому не варто поспішати з висновками про їхнє значення. Села з географічними назвами У Тернопільській області є села та хутори, що носять імена далеких країн і континентів. Швейцарія, Французівка, Саджівка, Варшавка, Угорськ та Угринів нагадують про Європу. Сахалін, Курили та Кавказ - такі теж хутори є на Тернопільщині. Перейменовані села Багато сіл з незвичайними назвами отримали нові імена у радянський час. Село Повія носило таку назву до 1958 року (зараз - Набережне). Свинюхи перейменували на Очеретне у 1946 році. Назва походила від фільварка-свиноферми "Свиноберген" князів Збаразьких, де розводили свиней для продажу в Європу. Цапівці стали називатися […]

шкода довкіллю
trending_flat
Підписав необхідні документи: судитимуть керівника та лісника лісгоспу, які вирубали понад 6 тисяч дерев

На Тернопільщині судитимуть головного лісничого та директора держпідприємства, з дозволу яких було вирубано понад 6 тисяч дерев різних порід. Про це повідомляє Тернопільська обласна прокуратура. "Під процесуальним керівництвом Тернопільської обласної прокуратури повідомлено про підозри головному лісничому та директору одного з державних лісопідприємств на Тернопільщині у вчиненні службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України). За даними слідства, головний лісничий безпідставно вніс до лісорубних квитків дані про можливість проведення 41 рубки рідколісся, а директор видав лісорубні квитки на ці роботи", - йдеться у повідомленні. Унаслідок знищення 6267 різних дерев довкіллю завдано шкоди на 57 млн грн.

пожежа Бучач
trending_flat
У Бучачі 28 рятувальників гасили велику пожежу у пекарні (фото, відео)

У Бучачі спалахнула пекарня. Загоряння відбулось у середу, 2 липня.  Про це повідомляють у ГУ ДСНС України у Тернопільській області. "Горіла покрівля хлібопекарні ТОВ «Бучачагрохлібпром» — вогонь охопив 400 м²", - кажуть рятувальники. Вогонь міг перекинутись на іншу будівлю. До гасіння було залучено 28 рятувальників та 8 одиниць техніки (зокрема автодрабина, газодимозахисна машина та 5 автоцистерн, а також місцева пожежна команда с. Трибухівці. Вогонь вдалось локалізувати о 17:48, повністю ліквідували пожежу о 20:09. "Сигнал про займання надійшов до Служби порятунку "101" о 16:24. Прибувши на місце події, пожежники виявили, що полум'я вже охопило елементи покрівлі хлібопекарні на площі 400 квадратних метрів. Існувала реальна загроза поширення вогню на сусідні будівлі. Для ліквідації пожежі було залучено значні сили Головного управління ДСНС України у Тернопільській області: 28 чоловік особового складу та 8 одиниць основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки. Серед залучених засобів – 5 […]

trending_flat
На Тернопільщині спиртзавод забруднив річку

На Тернопільщині спиртзавод забруднив річку Тайна у Хоростківській громаді на Тернопільщині. Місцеві мешканці поскаржилися у Спеціалізовану екологічну прокуратуру. Вона розпочала розслідування у зв'язку з порушенням правил охорони стічних вод. Про це повідомляє Тернопільська обласна прокуратура. За даними слідства, до правоохоронців звернулися місцеві жителі зі скаргами на неприємний запах води у ставку біля місця впадіння річки Тайна та велику кількість загиблої риби у водоймі. Ймовірно, що забруднення річки здійснюється внаслідок скиду вод із території місцевого спиртзаводу. За результатами розгляду звернення того ж дня, 30 червня 2025 року, зареєстроване кримінальне провадження. Вживаються вичерпні заходи щодо всебічного дослідження вказаних обставин справи, притягнення винних осіб до відповідальності та відшкодування завданої шкоди довкіллю", - йдеться у повідомленні. Схожий випадок стався на Бережанщині - тут місцевий директор комунального підприємства допустив забруднення річки Золота Липа. Через його недбалість протягом 2024 року було забруднено річку, а збитки сягають […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025