29.09.2023
Новини

“Я рада, що дожила до синьо-жовтого прапора” – на Тернопільщині у вічність відійшла зв’язкова УПА Софія Шастків

На 99 році життя відійшла у вічність остання зв’язкова УПА з Копичинецької громади с. Яблунів Шастків Софія Пилипівна, – повідомляють у громаді.

“Софія Пилипівна народилась і проживала у с. Яблунів, із 1939 року перейшла у піддпілля, допомагала разом із родиною українським патріотам, які переховувались від НКВДистів у лісах. У 1945 році на сім’ю влаштували облаву, після чого батька, Софію та її сестру Ганну виселили в Хабаровський край, Росія. Там вони познайомились із своїми майбутніми чоловіками, які також були на висленні.

Під час каторжних робіт родина працювала на лісозаготівлі, згодом у них народилось 3 синів. Через 11 років Софії із чоловіком вдалось повернутись до рідного села, проте у будику вже проживали переселенці із Польщі і вони були змушенні важко працювати та починати все з початку.

Як пізніше Софія Пилипівна говорила: “Я рада, що дожила до синьо-жовтого прапора, герба-тризуба і нашого Гімну України. Ми боролися за вільну Україну і наша боротьба увінчалась здобуттям незалежності нашої держави”.

Кожна доля українського воїна УПА є складною та сумною. Ми завжди пам’ятатимемо їх подвиг та незламність. Вічна і світла пам’ять Софії Пилипівні!”, – пишуть у повідомленні.

Схожі пости

Три роки тюрми за смертельне ДТП: покарали п’яного винуватця аварії, через якого у свято постраждало 4 осіб

Світлана Гривас

Тернопільський пляж “Циганка” отримав гран-прі престижного архітектурного конкурсу

Тернопільський центр екстреної медичної допомоги закупив маски утричі дорожче, ніж купують у районах

Перейти до панелі інструментів