01.10.2023
Новини

Протизаплідна спіраль потрапила у сечовий і перетворилася на камінь: недогляд лікаря ледве не став фатальним для 25-річної тернополянки

Про нетиповий випадок, коли неуважність лікаря ледве не завершилася трагедією, розповідають у КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги». Протизаплідна спіраль ледь не стала фатальним випадком у житті молодої пацієнтки лікарні.

“Жінка 25 років звернулась у наш медичний заклад зі скаргами на хронічний цистит, який постійно загострювався. Лікар уролог призначив детальне обстеження для встановлення причин такої патології. Під час УЗД, у сечовому міхурі, було виявлено нетиповий великий утвір розміром 5.5 на 4.5 сантиметри”, – повідомили у лікарні.

Під час збору анамнезу, з`ясувалося, що 5 років тому, пацієнтці встановили внутрішньоматкову спіраль. Через три роки на огляді у лікаря гінеколога її не вдалось замінити, оскільки вона була відсутня. Медик зробив висновок, що спіраль непомітно випала.

У міській лікарні провели додаткові обстеження, зокрема рентгенографію та цистоскопію, які остаточно підтвердили, що «камінь» насправді був протизаплідною спіраллю, яка потрапила в порожнину сечового міхура та вкрилась шаром камʼяних відкладень.

Лікарі урологи Михайло Балабан та Назарій Чернюк КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги» провели малоінвазивну хірургічну операцію, під час якої вони без розрізів роздробили камінець та вилучили його, а також видалили спіраль з сечового міхура.

Схожі пости

Поліцейських, які на Різдво вилучали дитину від батька, перевірить ДБР

Redaktsia

Потребуючі тернополяни можуть безкоштовно отримати тростини, милиці та інвалідні візки

Відомий футбольний тренер з Тернопільщини важко поранений та потребує допомоги

Перейти до панелі інструментів