Створено електронну петицію щодо зупинки незаконної прибудови третього поверху в Катедрі

На сайті електронних петицій Кабміну з’явилося звернення, адресоване Міністерству культури та інформаційної політики України, з закликом зупинити незаконну реконструкцію та зберегти пам’ятку та статус Національного значення колишнього монастиря Домініканського костелу у м. Тернопіль.

“Згідно з паспортом об’єкта, проводиться «Реставрація та пристосування приміщень колишнього монастиря домініканців 1749 р., пам’ятки архітектури національного значення (ОХ.№637/2) під релігійно-освітній центр з громадськими приміщеннями загального користування на вул. Гетьмана Сагайдачного, 14 в м. Тернопіль». На об’єкті уже працює уся будівельна техніка і здійснюються незаконні будівельні роботи.

У репрезентативному зображені майбутньої реставрації (див. паспорт об’єкту) зображено заплановану надбудову у два поверхи, що не підпадає під визначення «реставрації» і «пристосування», та є «реконструкцією», що заборонено Законом України «Про охорону культурної спадщини».

Зокрема, згідно з вищезгаданим законом, реставрацією є сукупність науково обґрунтованих заходів щодо укріплення (консервації) фізичного стану, розкриття найбільш характерних ознак, відновлення втрачених або пошкоджених елементів об’єктів культурної спадщини із забезпеченням збереження їхньої автентичності. Про жодні будівельні роботи з надбудови додаткових поверхів не йдеться. Разом з тим, згідно з державними будівельними нормами, реконструкцією є перебудова введеного в експлуатацію в установленому порядку об’єкту будівництва, яка передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність тощо), удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та проживання, якості послуг.

Відповідно, надбудова додаткових поверхів на колишньому монастирі домініканців 1749 року – це РЕКОНСТРУКЦІЯ, а не РЕСТАВРАЦІЯ, як стверджують архітектори проекту.

Оголошено, що нове приміщення призначатиметься для підрозділів архиєпархії, та приміщень, які можуть винаймати і використовувати, що є неможливим використанням пам’ятки архітектури національного значення. Це є порушенням закону, руйнуванням цінного об’єкта та втручанням в архітектуру ЗАДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ КОМЕРЦІЙНИХ ТА ПРИВАТНИХ ІНТЕРЕСІВ У ВИГЛЯДІ НАДАННЯ МОЖЛИВОСТІ ВИКОРИСТОВУВАТИ ПАМ’ЯТКУ ПРИВАТНИМ КОМПАНІЯМ.
Закликаю розглянути цю петицію, й забезпечити реалізацію наступних кроків:

1. Зупинка будь-яких будівельних робіт та обов’язкове вивезення будівельної техніки з території Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці.

2. Проведення неупереджених та незалежних громадських обговорень щодо незаконної реконструкції архітектурної пам’ятки національного значення, аби не допустити подібних випадків у найближчому майбутньому.

Ми повинні ставитися до нашої архітектури більш відповідально, та не чекати її повного знищення задля досягнення приватних інтересів.

Просимо небайдужих громадян підтримати та врятувати Келії Монастиря домініканів – об’єкт архітектури національного значення”, – йдеться у тексті петиції.

Нагадуємо, що у четвер, 6 липня, на територію Катедри заїхала будівельна техніка для проведення “реконструкції” приміщення архітектурної пам’ятки національного значення. Група тернополян, які 6 липня зібралися під Катедрою, закликали не допустити цієї реконструкції, адже вона є незаконною та може призвести до знищення будівлі, збудованої у 1749—1779 роках у стилі бароко.

Підписати петицію можна тут: https://petition.kmu.gov.ua/petitions/5156

About the author

trending_flat
Чекала понад три роки: бучаччанка отримала донорський орган, який “з’їла” нещадна хвороба

Медики Першого медоб'єднання Львова провели складну операцію з пересадки печінки 30-річній жінці з Бучача. Марія Бейко страждала на невиліковне захворювання, яке поступово руйнувало її організм. Про хворобу жінка дізналася випадково, коли здавала аналізи перед поверненням на роботу після декрету. Як повідомляє Перше медоб'єднання Львова, у неї діагностували первинний біліарний холангіт - аутоімунне запалення жовчних проток. При цьому захворюванні організм виробляє антитіла, які знищують жовчні шляхи та призводять до незворотного ураження печінки. "Це було неочікувано та раптово. Перед поверненням на роботу я здала аналізи, показники були погані. Лікарі не могли виявити, що зі мною. Але коли вже пожовкли склери (очні білки), зрозуміли, що проблема з печінкою", - розповідає пацієнтка. Хвороба не піддається лікуванню, тому врятувати Марію могла лише трансплантація донорського органу. Серед показань до пересадки печінки первинний біліарний холангіт займає третє місце після токсико-аліментарного ураження та гепатитів. У лист очікування на […]

trending_flat
Похолодає на 20 градусів: на Тернопільщину суне атмосферний фронт

Після екстремальної спеки на Тернопільщину прийде раптова прохолода. Температура повітря знизиться на 15-20 градусів уже цього тижня. Якщо у понеділок, 7 липня, повітря прогріється до +35, то уже 10 липня вдень прогнозують від +16 до +20. Про погоду протягом тижня розповіли у Тернопільському обласному центрі з гідрометрології. "Впродовж робочого тижня погоду визначатимуть атмосферні фронти циклону. Очікуються короткочасні грозові дощі різної кількості та інтенсивності, подекуди з шквалами та градом. Адвекція прохолодного повітря в тил циклонічної системи зумовить зниження денних температурних показників", - йдеться у повідомленні. Докладніший прогноз на цей тиждень: 08 липня: хмарно з проясненнями. Синоптики прогнозують короткочасні дощі, грози, вдень подекуди град. Вітер північно-західний з переходом на південно-східний, 7 – 12 м/с, в окремих районах шквали 15 – 20 м/с. Температура по області вночі 15 – 20° тепла, вдень 27 – 32° тепла. У Тернополі вдень очікується до 31 тепла. […]

Тарас Капуста
trending_flat
У Тернопільській ОВА кадрові зміни

В Тернопільській обласній військовій адміністрації відбулись кадрові зміни. Виконувачем обов'язків директора департаменту розвитку інфраструктури призначили Тараса Капусту. Про призначення у своєму Facebook повідомив начальник Тернопільської ОВА В'ячеслав Негода. Департамент розвитку інфраструктури - це новий структурний підрозділ обласної адміністрації. Його створили шляхом об'єднання двох раніше окремих департаментів - капітального будівництва та управління розвитку інфраструктури. В'ячеслав Негода провів зустріч з новопризначеним керівником департаменту. Вони обговорили головні завдання та напрямки роботи підрозділу. Серед пріоритетних напрямків діяльності департаменту - ремонт автомобільних доріг області. Особливу увагу приділятимуть дорогам, якими возять учнів та вчителів до навчальних закладів. Важливим завданням департаменту стане передача об'єктів незавершеного будівництва на баланс територіальних громад. Це стосується медичних, культурних та житлово-комунальних об'єктів. Департамент займатиметься формуванням автобусної мережі області та організацією пасажирських перевезень. Також до сфери відповідальності входить забезпечення ефективного управління дорожньою інфраструктурою. При виборі доріг для ремонту пріоритет надаватимуть тим ділянкам, на […]

Маловічко
trending_flat
Директора коледжу у Тернополі запідозрили у плагіаті: його можуть позбавити наукового ступеня

В.о. директора Тернопільського мистецького фахового коледжу Сергія Маловічка звинуватили в плагіаті кандидатської дисертації. Експерти знайшли в його роботі неправомірне використання текстів інших авторів без посилань. Центр академічної етики та досконалості в освіті "Етос" оприлюднив експертний висновок про порушення академічної доброчесності в дисертації Маловічка. Фахівці виявили плагіат щонайменше на 41 сторінці наукової роботи, пише TeNews. Що показала експертиза Дослідження засвідчило, що 45,6% тексту дисертації скопійовано з інших джерел. Зокрема, 8,6% становить самоплагіат, 17,6% - ідентичне копіювання, 19% - фрагменти з редагуванням, 0,4% - переклад. Маловічко захистив дисертацію 30 червня 2016 року в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. Тема роботи - "Тернопільщина в культурологічних дослідженнях кінця ХІХ - початку ХХІ століття". Методи "наукової роботи" Експерти виявили, що Маловічко не тільки копіював чужі тексти, але й фальсифікував дані. Наприклад, у дисертації Ірини Дмитрук про Гуцульщину він замінював "Гуцульщину" на "Тернопільщину", а "молдавани" […]

перевищив швидкість
trending_flat
У Тернополі водій перевищив дозволену швидкість більш ніж втричі

У Тернополі водій авто перевищив максимально дозволену швидкість більш ніж втричі - пристрій TruCAM зафіксував 174 кілометри на годину. Про це повідомляють у патрульній поліції області. "Під час здійснення контролю швидкісного режиму за допомогою приладу TruCAM, у межах населеного пункту, патрульні зупинили автомобіль BMW, який рухався зі швидкістю 174 км/год. На порушника інспектори винесли постанову за ч. 4 ст. 122 (Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше як на 50 км/год) КУпАП. Штраф — 1700 гривень", - йдеться у повідомленні. Нагадаємо, в населених пунктах України дозволена максимальна швидкість руху транспортних засобів становить 50 км/год. У житлових та пішохідних зонах ця швидкість знижується до 20 км/год.   

ДТП Ягільниця
trending_flat
На Чортківщині сталася смертельна ДТП

На Тернопільщині сталася смертельна ДТП. Автопригода з летальними наслідками сталася в селі Ягільниця.  Про це повідомляють у ГУНП у Тернопільській області. "Водій Peugeot Partner виїхав на смугу зустрічного руху де допустив зіткнення з автомобілем Daewoo Lanos. Кермувальник Daewoo 1979 року народження від отриманих травм помер у кареті швидкої дорогою до лікарні. Водія іншого авто госпіталізували", - йдеться у повідомленні. Раніше "Терміново" також повідомляло: на Чортківщині жінка потрапила під поїзд.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025