13.04.2024
Новини

«Осередок» дезінформації діяв і на Тернопільщині: СБУ ліквідувала 9 проросійських ботоферм

СБУ ліквідувала мережу ботоферм із аудиторією майже 200 тисяч користувачів: працювали на розхитування обстановки в Україні. «Осередки» дезінформації діяли в Тернопільській, Полтавській, Черкаській, Сумській, Львівській, Чернівецькій, Харківській, Миколаївській та Закарпатській областях, – повідомляють в Управлінні СБУ Тернопільщини. 

Кіберфахівці Служби безпеки викрили міжрегіональну мережу ботоферм, які поширювали дезінформацію для розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні.

Насамперед зловмисники намагались дискредитувати діяльність вищого військово-політичного керівництва нашої держави в умовах війни. Також вони розповсюджували хибні повідомлення про теракти в українських містах та «мінування» об’єктів з масовим скупченням людей.

Для «розгону» фейків створили анонімні акаунти у соцмережах Фейсбук, Інстаграм і Твіттер із загальною аудиторією у майже 200 тис. користувачів.

У результаті багатоетапної спецоперації у різних регіонах України знешкоджено 9 ботоферм і викрито їхніх організаторів. Серед них – активні прихильники однієї з вітчизняних політсил.
Апаратно-програмні комплекси для «вирощування» ботів фігуранти встановили у власних помешканнях або в офісних приміщеннях.

Під час обшуків у зловмисників виявлено:
▪️ комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності;
▪️ банківські картки, на які отримували гроші за інформаційні «вкиди»;
▪️ 5 тис. SIM-карт українських операторів мобільного зв’язку;
▪️ GSM-шлюзи та інше спеціалізоване обладнання.

На підставі зібраних доказів фігурантам повідомлять про підозру за ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Перейти до панелі інструментів