Чи є небезпечною для здоров’я мікрохвильовка?

мікрохвильовка

Без таких приладів як холодильник, плита чи мікрохвильовка годі уявити своє життя сьогодні. Люди стають більш прогресивними, і в них значно зменшується кількість часу, яку можна виділити на прибирання та приготування їжі. Тому вони і винайшли такі прилади як пральна машина чи посудомийка. Вони насправді економлять час і спрощують наше життя.

Про мікрохвильовку можна сказати те ж саме. Сьогодні в ній можна не лише готувати їжу, але й готувати досить складні страви. А якщо є функція грилю – то ще й вишукані.

Проте за багато років, відколи винайшли мікрохвильовку, люди придумали безліч міфів. Один із них – що хвилі, які вона утворює, є шкідливими або навіть радіоактивними.

Насправді все не так. Принцип дії сучасних мікрохвильовок, наприклад, таких, які продаються тут https://comfy.ua/microwave-oven/brand__candy/ , дуже простий: радіохвилі приводять в рух молекули їжі, в результаті чого вона нагрівається.

Будь-який прилад, такий як мікрохвильовка, має випромінювання мікрохвиль. Проте радіоприймач чи електричні лампочки також випромінюють такі хвилі, і це абсолютно безпечно для здоров’я людини, кажуть у МОЗ.

Тим більше, що за межі приладу такі хвилі не виходять завдяки металевій сітці та коробу.

А чи шкідливі продукти?

Чи шкідливі продукти, приготовлені у мікрохвильовці

Продукти, приготовані або розігріті в мікрохвильовці, теж є абсолютно безпечними. Адже важливо розуміти, що електромагнітне випромінювання і радіоактивне – це зовсім різні речі. У іжі немає атомних ядер, які можуть розкластися, і це ми будемо називати радіоативним випромінюванням.

Електромагнітні хвилі ж проходять через їжу наскрізь. Потім вони втрачають свою силу. Тож хвилі не накопичуються в продуктах і не залишають жодних частин на них. Тому їжа з мікрохвильовки не є шкідливою і безпечна для вживання.

Що може повпливати на якість їжі з мікрохвильовки?

Варто пам’ятати, що:

  • їжа, розігріта у посуді, який не можна використовувати у мікрохвильовці, може бути токсичною;
  • таке ж – і з пластиком, який не призначений для приготування у мікрохвильовій печі. Під час нагрівання він може виділяти токсичні речовини, які попадуть у їжу.

Для приготування у мікрохвильовій печі у МОЗ радять використовувати керамічний посуд чи скло. Також є пластиковий посуд, який можна використовувати під час приготування їжі у мікрохвильовці. В такому разі він має мати спеціальні позначки.

Отже, мікрохвильовку не варто боятися, вона є абсолютно безпечною для нашого здоров’я. Як і їжа, приготована у ній.

About the author

trending_flat
Метод функціонування аналізатора газів крові

Системи аналізу газів крові - це високоточне медичне обладнання, критично важливе для інтенсивної терапії, реанімації, операційних блоків та неонатології. Відомі виробники, зокрема компанія Siemens Healthineers, створюють автоматизовані аналізатори, які забезпечують швидку і точну оцінку кислотно-лужного стану, насичення киснем, електролітного балансу та інших важливих параметрів крові. Результати такого дослідження дають змогу приймати оперативні клінічні рішення у критичних станах. Аналіз газів артеріальної крові дозволяє оцінити здатність легень до оксигенації крові, ефективність вентиляції, а також визначити наявність або ризик розвитку ацидозу, алкалозу, гіпоксемії чи гіперкапнії. Принцип роботи аналізатора газів крові Сучасні аналізатори газів крові, наприклад, серії Siemens RAPIDPoint або Epoc, працюють за електрохімічним принципом. Основу їхньої роботи складають спеціалізовані сенсори, які реагують на концентрацію певних іонів або газів у крові. Сенсори аналізатора зчитують параметри за допомогою: електродів pH та газових сенсорів, які визначають кислотно-лужний баланс і вміст кисню та вуглекислого газу; іон-селективних електродів, що вимірюють […]

збив жінку і втік
trending_flat
У Почаєві водій збив жінку і втік

У Почаєві сталася ДТП з травмованими. Про це повідомляють у поліції області.  Як розповідають правоохоронці, ДТП сталася 14 червня у Почаєві на вулиці Старотаразькій. Під колеса авто потрапила жінка - водій авто Toyota Avensis збив її і втік з місця пригоди. "Слідчо-оперативна група, яка виїжджала на місце ДТП встановила, що під колеса автомобіля Toyota Avensis потрапила місцева жителька 1943 року народження. Її з переломами доправили до медзакладу, але не госпіталізовували. Автівку працівники поліції знайшли, а за кілька годин після цього встановили й місцеперебування  водія-втікача. Правоохоронці просять очевидців даної автопригоди зателефонувати до місцевоговідділення поліції та повідомити деталі. Анонімність гарантується", - йдеться у повідомленні. Раніше "Терміново" писало, що у Тернополі мотоцикліст під наркотиками вчинив ДТП.

ДТП
trending_flat
Депутата, який п’яним вчинив смертельну ДТП, взяли під варту

Суд заарештував депутата районної ради, який керував автомобілем напідпитку і смертельно травмував військового. Чоловік перебуватиме під вартою. Його підозрюють у вчиненні фатальної аварії у стані алкогольного сп'яніння. Інцидент відбувся увечері 19 травня цього року в селі Старий Вишнівець на Кременеччині. Про це повідомили у Тернопільській обласній прокуратурі. Машина зійшла з правильної траєкторії руху і потрапила на смугу зустрічного транспорту. Потім автомобіль з'їхав на узбіччя, де біля своєї машини перебував військовослужбовець.  Удар виявився смертельним для пішохода. Чоловік помер на місці. Слідство з'ясувало, що винуватець аварії був у стані алкогольного отруєння під час керування транспортним засобом.

тіло людини
trending_flat
У Теребовлі у річці знайшли тіло людини

У Теребовлі у річці знайшли тіло людини. Про це повідомляють у поліції Тернопільщини.  "Тіло односельця у річці Гнізна 14 червня близько 21:30 виявив житель Теребовлі. Про це він одразу повідомив поліцію та екстрену медичну допомогу. Сусіди стверджують, що бачили потерпілого у день нещастя на березі річки й він там розпивав спиртні напої. Тіло поліцейські скерували на експертизу, аби встановити причину смерті. За даним фактом слідчі Теребовлянського відділення поліції відкрили провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України з поміткою "нещасний випадок". Триває слідство", - йдеться у повідомленні. Раніше "Терміново" повідомляло, що на Збаражчині сталось моторошне вбивство. Чоловіка забили ніжкою від ліжка.

пожежа на Кременеччині
trending_flat
На Кременеччині пожежа: загорілась будівля

На Кременеччині виникла пожежа. Загоряння відбулось 14 червня о 12:51 по вул. Івана Франка с. Малі Куськівці. Про це повідомляють у 5 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Тернопільській області. "14 червня о 12:51 по вул. Івана Франка с. Малі Куськівці Лановецької ТГ Кременецького району виникла пожежа господарської будівлі. Для ліквідації наслідків події залучався черговий караул 11 ДПРЧ м. Ланівці. Під час гасіння врятовано 1 житлову та 1 господарську будівлі. Причина та збитки пожежі встановлюються", - йдеться у повідомленні. Раніше "Терміново" також повідомляло про серйозну пожежу на Кременеччині, в якій могли згоріти людські обійстя.

trending_flat
У Тернополі мотоцикліст під наркотиками вчинив ДТП

На вулиці Степана Будного у Тернополі сталася дорожньо-транспортна пригода. Водій мотоцикла не дотримався безпечної відстані та врізався в автомобіль Hyundai. Після зіткнення чоловік покинув місце аварії, проте патрульні швидко знайшли його неподалік разом з мотоциклом. Під час розмови з поліцейськими з'ясувалося, що водій перебував під дією наркотичних речовин і ніколи не мав посвідчення водія відповідної категорії. Чоловік погодився пройти медичний огляд у лікарні. Лікар-нарколог підтвердив наркотичне сп'яніння керманича. На порушника склали чотири адміністративні протоколи. Його притягнуть до відповідальності за порушення ПДР, яке спричинило ДТП, залишення місця аварії, керування транспортом під наркотиками та водіння без відповідних прав. У поліції нагадують водіям про необхідність дотримуватися правил дорожнього руху. Щодня правоохоронці виявляють чимало п'яних та наркозалежних керманичів на дорогах області. В аварії ніхто не постраждав.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025