Як отримати рівень англійської B2 (Upper-Intermediate), і для чого він потрібний

Ступінь англійської під кодом B2 або Upper-Intermediate це та сама, на яку можна дивитися з двох сторін. З одного, вже є, загалом, досить знань, щоб спілкуватися з іноземцями більш-менш вільно, не відчувати ніяковості від того, що забув те чи інше слово. З іншого ж – неважко погодитись із твердженням, що все ще є, куди рости. Адже немає межі досконалості!

https://englishprime.ua/wp-content/uploads/2019/04/1-161-900x630.jpg

Фото – englishprime.ua

Що означає рівень англійської B2

Чи можна нормально жити з таким рівнем знань у англомовній країні? Так можна. Осягнувши рівень англійської B2, людина може без жодних проблем спілкуватися англійською та сприймати інформацію на слух, не впадаючи у ступор на перекладі. Винятків, звісно, ​​все ще вистачає. Але загалом повсякденні діалоги не викликають жодних труднощів.

Крім того, рівень «Вище середнього» може забезпечити отримання міжнародного сертифікату. Навіть якщо це не пряма мета навчання, але скласти однаково хочеться, важливо звернути увагу на те, який іспит потрібно складати для тієї чи іншої країни:

  • Америка і Канада – TOEFL;
  • Австралія, Великобританія, Нова Зеландія – IELTS.

Рівень знання англійської B2 відкриває перед учням найбільші перспективи, на які вони раніше не могли розраховувати. Цей ступінь можна порівняти з бакалавром в університеті. А вільний рівень говоріння на рівні носія – магістратура. Зупинятися на досягнутому чи рухатись далі – особистий вибір кожного.

Як визначити, що ви володієте англійською на рівні B2

Щабля Upper-Intermediate цілком достатньо, щоб спокійно вести роботу в міжнародній компанії англійською. Але що потрібно знати на рівні англійської B2? Справа в тому, що досягнутої планки може виявитися недостатньо для того, щоб уловлювати та правильно інтерпретувати всі тонкощі глибокого обговорення професійних тем.

Людина підкорила англійську B2, якщо на цьому щаблі:

  • легко висловлює власну думку, ділиться подіями та планами;
  • може без підготовки і майже без запинки обговорювати різні теми, не створюючи жодних незручностей для співрозмовників;
  • здатна розуміти контекст абстрактних та конкретних повідомлень, включаючи обговорення на професійну тему;
  • здатна скласти середньої довжини виразний текст на раніше незнайому тематику.

Як проходить навчання на рівні B2

Практичних занять на рівні англійської B2 тепер більше, студенти практикують отримані теоретичні знання у побутових ситуаціях. Розмовна мова стає складнішою. Для вираження думок тепер застосовуються фразові дієслова і більш хитромудрі граматичні конструкції.

По завершенню курсу учень зможе перестати ставити питання про те, який це рівень. Відтепер можна використовувати в мові складносурядні речення. Та й упевненості в собі додасться. Чи стане набагато легше формулювати думки не тільки усно, а й письмово. Стане простіше сприймати мову на слух і читати навіть великі тексти. Сприйняття аудіо та відео теж суттєво покращиться.

На даному етапі розвитку навчання буде насиченим і вимагатиме зосередженості, зусиль та великої віддачі. Тому важливо не втрачати орієнтації на результат і постійно практикуватися.

Термін навчання до рівня Upper-Intermediate

Темп вивчення студент завжди задає самостійно. Це залежить від формату навчання. Але в середньому, якщо рухатися від початкового рівня до B2, доведеться витратити близько двох років. Але що таке два роки, якщо стоїть чітка ціль. Однак якщо рівень учня вищий, то й часу піде менше. У середньому на повноцінне вивчення одного ступеня витрачається до 6-9 місяців. Але ці терміни також індивідуальні.

Як розвивати свої навички після рівня Upper-Intermediate

Якщо досягнутої планки недостатньо і є бажання продовжити навчання, є кілька корисних рекомендацій.

Як і у випадку з англійською граматикою, ті, хто вивчає мову, часто запам’ятовують набагато більше слів, ніж у результаті використовують на практиці. Тому вкрай важливо виходити із створеної зони комфорту, щоб практикувати ті самі слова та висловлювання, відкладені у «довгу скриньку». Така практика допоможе утримувати словниковий запас на підвищеному рівні.

У просунутому англійському Upper-Intermediate B2 на рівні вільного нерідко в розмовній мові застосовуються емоційно забарвлені вирази. Прийдеться вивчити велику їх кількість, щоб вистачило на всі випадки життя. Бажано практикуватися з носієм якнайбільше. Тільки так можна швидше навчитися використовувати нові знання на практиці, не замислюючись.

Часто перейти на новий рівень заважає читанню англомовних книг. Оскільки вони даються найпростіше. Щоб удосконалити свої навички читання, рекомендується відкласти книги та зайнятися вивченням журналів та газет. Або нові жанри літератури. Це дозволить урізноманітнити лексику.

About the author

шашлики
trending_flat
Відпочинок на природі: як посмажити шашлики і не порушити закон

Літо —  час відпочинку та пікніків на природі. Але перш ніж розпалити багаття, переконайтеся, що це не заборонено. Де це робити можна, а де ні і яка відповідальність чекає на порушників — розповідають юристи системи надання безоплатної правничої допомоги (БПД). Де заборонено розводити багаття у лісі під час пожежонебезпечного періоду — поза спеціальними місцями у заповідниках ближче ніж за 30 м до будівель і споруд у дворах, парках, скверах — без спеціально обладнаних місць в інших заборонених законом зонах. Відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки Адміністративна: - за порушення в лісі — штраф від 1530 до 4590 грн - у населеному пункті— від 340 до 1360 грн. Кримінальна: якщо сталося займання з майновою шкодою у великому розмірі чи шкодою здоров’ю — штраф від 17 000 до 68 340 грн, або  виправні  роботи на строк до двох років або до 3 […]

монети
trending_flat
Замку на Тернопільщині передали скіфські наконечники та монети XVII ст

Київська митниця віддала до музеїв нову партію історичних артефактів. Серед них - скіфські наконечники стріл, які датуються V-IV століттями до нашої ери, та старовинні монети XVII століття. Скіфські наконечники передали до Бережанського краєзнавчого музею, повідомляє Київська митниця. Монети - драйпелькери та півтораки XVII століття - поповнили колекцію Державного історико-архітектурного заповідника "Межибіж". Відвідувачі зможуть побачити ці унікальні речі у замковому ансамблі XIV-XVI століття на Хмельниччині та у замку Синявських на Тернопільщині. Всі артефакти повернули у власність держави за рішенням суду. Розподіл культурних цінностей до музеїв відбувається за рішенням Експертно-фондової ради при Міністерстві культури України. Після офіційної передачі музейники відвідали внутрішню лабораторію Київської митниці. Митниця планує створити електронну бібліотеку оцифрованих культурних цінностей, які врятували від вивезення з України. Серед уже збережених артефактів - старовинні ікони, стародруки, фосилії, монети, трипільський посуд, давня зброя, амоніти та прикраси.

отруєння грибами
trending_flat
Віддали мамі дітей з Копичинців, які отруїлись грибами

Суд постановив повернути багатодітній матері з Копичинців шістьох дітей, які понад пів року перебували у закладах соціального захисту. Рішення стосується п'яти дітей, що вижили після отруєння дикорослими грибами, та немовляти, яке грибів не вживало. Як повідомляє видання "20 хвилин", судові дебати щодо долі дітей тривали понад пів року. Весь цей час шість дітей віком від одного до 17 років проживали у спеціалізованих закладах. Трагедія у жовтні 2024 року Багатодітна родина отруїлася дикорослими грибами у жовтні 2024 року. За інформацією Копичинецької міськради, жінка має вісьмох дітей віком від 1 до 17 років. Семеро дітей із родини, співмешканець жінки та малолітня родичка співмешканця вживали гриби 27 жовтня. Увечері того дня їхнє самопочуття погіршилося, проте до медиків вони звернулися лише 30 жовтня. Мати та немовля грибів не вживали. Четверо загиблих За життя родини боролися медики Тернопільської обласної лікарні, Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" […]

Іванна Кліценко
trending_flat
У ДТП трагічно загинула лікарка з Тернополя

У жахливій дорожньо-транспортній пригоді 10 липня трагічно загинула лікарка-інтерн Іванна Кліценко з Тернополя. Дівчина щойно повернулася з подорожі до Парижа, про яку так довго мріяла. Про смерть молодої лікарки повідомила клініка професора Стефана Хміля у Тернополі, де працювала Іванна. Колектив медичного центру глибоко шокований цією втратою. Іванна Кліценко проходила стажування в клініці та мріяла стати акушер-гінекологом. Колеги описують її як працьовиту, відповідальну та натхненну людину, яка вкладала душу в роботу. "Усміхнена, мила, спокійна, працьовита, вродлива, лагідна і завжди привітна. Її щиро любили і поважали всі — студенти, пацієнти, колеги", - йдеться в повідомленні клініки. Молода лікарка недавно здійснила свою мрію - побувала в Парижі. Фото та відео з подорожі надихали її колег та друзів. Дівчина була щасливою та закоханою. "Вона була світлом у нашому колективі. Її доброта, щирість, товариськість і завжди тепла усмішка — залишаться в пам'яті кожного з нас", […]

trending_flat
У начальника Тернопільської ОВА з’явився новий радник з питань безпеки

У начальника ОВА Тернопільської області з'явився новий радник з питань безпеки та підготовки населення до національного спротиву. Цю посаду на громадських засадах очолив Вадим Ластовицький - полковник та начальник професійного коледжу з військовою підготовкою. Вадим Ластовицький керує Тернопільським професійним коледжем з посиленою військовою та фізичною підготовкою, який розташований у Збаражі. Про призначення розповів В'ячеслав Негода. Основні завдання нового радника стосуються організації роботи обласного центру підготовки населення до національного спротиву. Він займатиметься розробкою та впровадженням заходів з оборонної підготовки жителів області. Під час зустрічі обговорили питання співпраці з комунальною установою Тернопільської обласної ради "Тернопільський обласний центр підготовки населення до національного спротиву". Важливим напрямком роботи стане виконання програми заходів з територіальної оборони. План дій включає проведення навчань, тренувань та вишколів для цивільного населення. Такі заходи мають підвищити готовність жителів області до можливих загроз та навчити основам самозахисту. Призначення нового радника має посилити […]

trending_flat
Помер колишній начальник Кременецького районного відділу Пенсійного фонду України Костянтин Макаренко

Відійшов до вічності колишній начальник  Кременецького районного відділу Пенсійного фонду України в Тернопільській області Костянтин Макаренко. Про це повідомили на сторінці установи у фейсбуці. "Колектив працівників Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області з великим жалем і смутком висловлює щирі співчуття рідним та близьким з приводу смерті – МАКАРЕНКА КОСТЯНТИНА ПЕТРОВИЧА, начальника Кременецького районного відділу Пенсійного фонду України в Тернопільській області (1994-1997) Вічна та світла пам’ять про Костянтина Макаренка назавжди залишиться в серцях його рідних, близьких, друзів та колег," - йдеться у повідомленні. Раніше "Терміново" також повідомляло, що помер працівник ТНПУ Михайло Петрович Непийвода.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025