День святого депутата: як тернопільські обранці піаряться на дітях

Тернопільські депутати порушують Закон України “Про освіту”. Головко, Костюк та Овчарук дарували подарунки вихованцям навчальних закладів Тернопільщини. “Свободівка” Марія Баб’юк на дитячому святі звітувала про свою депутатську діяльність за рік. На відміну від звітування перед дорослими, малеча не ставить предметних запитань. Тому таким чином політики просто псують дітям святкову атмосферу.

Журналісти Руху ЧЕСНО переглянули в соціальних мережах сторінки депутатів і партій, які цьогоріч скористалися з нагоди попіаритись на дитячому святі. Як виявилося, місцеві обранці не тільки урочисто відвідують школи та дитсадки, а й роздають малечі подарунки – від себе, від своєї партії або благодійного фонду. Раніше Громадський рух ЧЕСНО писав про те, що найчастіше благодійними фондамизловживають мажоритарники.

Зокрема, з-поміж нардепів Тернопільщини на дітях не посоромився піаритися “свободівець” Михайло Головко. Він дарував вихованцям Збаразького дитячого садочка “Дзвіночок” солодощі з партійною символікою.

Фото зі сторінки Михайла Головка у Facebook

Фото зі сторінки Михайла Головка у Facebook

Зауважимо, що в такий спосіб Головко, можливо, готується до прийдешніх виборів, адже дитсадок розташований у межах виборчого округу №164, яким опікується депутат.

Його колега, “свободівець” Ігор Костюк, який є депутатом Тернопільської міської ради, теж відзначився подарунками. Разом з волонтерами благодійного фонду “Фонд добрих людей” він привітав зі святами вихованців Гримайлівської санаторної загальноосвітньої школи-інтернату.

Фото зі сторінки Ігоря Костюка у Facebook

Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук (“БПП”) для власного піару використовує офіційний сайт облради. Там розміщено новину з фотозвітом про відвідування посадовцем дитячих садочків Мельнице-Подільської громади та села Іване-Пусте.

Фото з офіційного сайту Тернопільської обласної ради

Очільник міської ради Сергій Надал (ВО “Свобода”) також помічений серед “доброчинців” Тернополя. На відкритті благодійного концерту до Дня святого Миколая він зазначив:

Цього року, окрім дітей соціально незахищених категорій населення, переселенців та учасників бойових дій, ми вперше запросили на казкове дійство дітей з навколишніх сіл, які приєдналися до Тернопільської міської територіальної громади та вже стали її частиною. Сподіваюся, напередодні Дня святого Миколая й новорічно-різдвяних свят усі вони отримають лише позитивні емоції та святковий настрій”.

Слід додати, що питання об’єднання територіальних громад є скандальним для Тернополя. Більшість прилеглих до обласного центру сіл відмовилися приєднуватися до Тернопільської ОТГ.

Фото з офіційного сайту Тернопільської міської ради

Проте не лише подарунками “тішать” тернопільські обранці дітей. Так, “свободівка” Марія Баб’юк перед кількома десятками дітлахів звітувала про свою депутатську роботу за рік. Захід вона провела в Галицькому коледжі ім. В. Чорновола, де працює директоркою. А розважали виборців та їхніх малюків студенти цього коледжу.

Юрист Центру демократії та верховенства права Максим Хаврат пояснює, що політики, які виступають з промовами у школах, порушують базовий закон “Про освіту”:

Відповідно до статті 31 Закону України “Про освіту”, політичні партії (об’єднання) не мають права втручатися в освітню діяльність закладів освіти. Також статтею 80 визначено, що об’єкти та майно державних і комунальних закладів освіти не підлягають використанню не за освітнім призначенням”.

Фото зі сторінки Марії Баб’юк у Facebook

Фото зі сторінки Марії Баб’юк у Facebook

Також нагадуємо, що благодійництво депутатів може бути безпосередньо пов’язане з парламентськими виборами, які наближаються.

Діапазон голосів, необхідних для перемоги на мажоритарному окрузі в Україні, за даними 2014 року, становить від 1500 до 70 тисяч. Як свідчить практика, активна доброчинність нардепів, роздавання подарунків, облаштування дитячих майданчиків здатні підтримувати лояльність потрібної кількості виборців упродовж перебування обранця на посаді. А під час передвиборчих перегонів така діяльність дає їм вагомі переваги над конкурентами.

Громадський рух ЧЕСНО наголошує на необхідності невідкладного розгляду поправок до Виборчого кодексу та ухвалення його у другому читанні. Виборча реформа передбачає скасування нинішньої змішаної виборчої системи й запровадження пропорційної системи з відкритими регіональними списками. У майбутньому це сприятиме формуванню нової якості політики, зокрема зменшить непрямий і прямий підкуп виборців та використання адмінресурсу.

Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про подарунки українцям від народних депутатів. З такими світлинами можна ознайомитись у нашому “Альбомі для різної жесті” у Facebook. Якщо ви бачили або самі отримали дарунки від нардепів, надсилайте нам фото через особисті повідомлення на нашій сторінці у Facebook.

Автори

Громадський рух ЧЕСНО

About the author

Тернопільщина
trending_flat
Куди поїхати відпочити недалеко від Тернополя: список красивих місць з фото

Шукаєте місце, де можна по-справжньому відпочити — без довгих перельотів і втомливих переїздів? Тернопільщина має чим здивувати: тут є і мальовничі водоспади, і таємничі печери, і затишні садиби, і навіть екзотичні звірі. Ми зібрали 11 чудових місць поруч із Тернополем, куди можна вирушити прямо цими вихідними й повернутися додому ще до вечері. Равликова ферма в селі Довжанка Останнім часом стають популярними гастротури на равликові ферми з дегустаціями. Роман Репко із села Довжанка організував равликову ферму просто неба. Це не тільки успішний бізнес, але і хобі для його власника. Крім екскурсії по фермі, користувачі можуть поспостерігати за працівниками, які доглядають за своїми "підопічними". Піщаний кар’єр в селі Капустинці Капустянський кар'єр славиться водою аквамаринового кольору. Вода в ньому дуже чиста, проте купатись там не дозволяють. До Капустинців приїжджають, щоб пофотографувати цю незвичайну красу. Знаходиться кар'єр за 40 кілометрів від Тернополя. Екоферма "Веселі […]

побиття у тернопільському військкоматі ТЦК
trending_flat
Побили – відбулися умовно: вирок у справі бійців тернопільського ТЦК (відео)

Тернопільський міськрайонний суд 20 травня 2026 року ухвалив вирок у резонансній справі про незаконне позбавлення волі та побиття цивільних у приміщенні Тернопільського обласного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Інцидент стався у жовтні 2023 року і набув широкого розголосу після того, як відео з місця подій поширилося в соціальних мережах. Що сталося Увечері 6 жовтня 2023 року поблизу магазину «АТБ» на вулиці Лучаківського у Тернополі патруль ТЦК зупинив чоловіка для перевірки документів. Встановивши, що той є громадянином Росії, військовослужбовці силоміць затягнули його до мікроавтобуса Mercedes Vito та доставили до приміщення ТЦК. При цьому один із солдатів завдав потерпілому ударів ще під час «посадки» до машини. Вночі, вже в казармі на п'ятому поверсі, обидва обвинувачені побили двох затриманих, які лежали на ліжках. За висновком судово-медичної експертизи, першому потерпілому були завдані переломи стінки верхньощелепної пазухи, трьох ребер та кістки кисті — […]

trending_flat
У Борщеві жінка забрала з банкомата чужі 10 тисяч гривень: суд виніс вирок

Жительку Борщева засудили за крадіжку 10 тисяч гривень, які банкомат із затримкою видав після операції іншої клієнтки. Інцидент стався наприкінці минулого року біля відділення Ощадбанку. Суд визнав жінку винною, однак реального терміну ув'язнення вона не отримала. Як йдеться у вироку Борщівського районного суду від 15 травня 2026 року, подія сталася 18 грудня 2025 року близько 8:20 ранку біля банкомата Ощадбанку на вулиці Гетьмана Мазепи у Борщеві. Що встановило слідство Потерпіла намагалася зняти зі своєї картки 10 тисяч гривень. Після введення PIN-коду та оформлення операції банкомат повернув картку, однак гроші одразу не видав. Жінка вирішила, що сталася технічна несправність, відійшла від пристрою та стала в кінець черги. Через кілька хвилин до банкомата підійшла наступна клієнтка. Саме в цей момент купюровидавач видав 10 тисяч гривень, які замовила попередня користувачка. Згідно з матеріалами справи, жінка забрала гроші, поклала їх до сумки та пішла. […]

Дмитро Фантом
trending_flat
У Тернополі відбудеться донація крові пам’яті бойового медика Дмитра Хоми «Фантома»

У перший день літа в Тернополі пройде благодійна акція з донорства крові на честь бойового медика Дмитра Хоми на позивний «Фантом». Захід організовують Тернопільський обласний центр служби крові разом із вдовою Героя Олександрою Хомою. «Фантом» служив медиком у «Сталевій сотні» 2-го стрілецького батальйону 67-ї окремої механізованої бригади. Він загинув, прикриваючи побратима, — йому було лише 27 років. Дмитро пройшов шлях від рядового стрільця до медика, воював на Київщині, Чернігівщині, Харківщині, Луганщині та Донеччині, а за мужність був відзначений орденом «За мужність» III ступеня. Організатори переконані: здати кров — один із найдієвіших способів продовжити справу людини, яка щодня рятувала інших. «Кожна донація — це врятоване життя. Найкраща пам'ять про Героя — це добрі справи, які продовжують жити», — наголошують у центрі крові. Охочих узяти участь чекають у Тернопільському обласному центрі служби крові за адресою: вул. Клінічна, 8, з 09:30 до 13:00.

Максим Савчук
trending_flat
Вважався зниклим безвісти. На фронті загинув молодий воїн з Лановеччини

Лановецька громада отримала невтішну звістку — на фронті загинув 35-річний воїн Максим Савчук із села Білозірка. Максим служив старшим оператором протитанкових ракетних комплексів. З квітня 2026 року він вважався зниклим безвісти поблизу Івота на Сумщині. Рідні не втрачали надії та вірили в його повернення — але доля розпорядилася інакше. Загибель воїна підтвердилася: він став жертвою удару FPV-дрона по автомобілю. Громада висловлює глибокі співчуття сім'ї, друзям і всім, хто знав Максима. Він захищав Україну до останнього. Вічна пам'ять герою. Схиляємо голови.

trending_flat
Трійця 2026: сьогодні українці відзначають одне з найбільших християнських свят

Сьогодні, 31 травня, православні українці відзначають День Святої Трійці — одне з найбільших свят церковного року. У народі його ще називають П'ятдесятницею або Зеленими святами. Коли і чому саме сьогодні Трійця не має фіксованої дати — вона завжди припадає на 50-й день після Великодня, обов'язково в неділю. Цього року православні святкували Великдень 12 квітня, тому Трійця — 31 травня. Католики відзначили свято раніше, 24 травня. Що означає свято Трійця символізує триєдність Бога — Отця, Сина і Святого Духа. Саме цього дня, за євангельським переказом, Святий Дух зійшов на апостолів і дав їм силу нести Слово Боже по всьому світу. Тому П'ятдесятниця вважається днем народження християнської Церкви. Традиції та звичаї Зелені свята — це не лише церковне, а й глибоко народне свято. Хати та храми прикрашають свіжим зіллям: гілками клену, м'ятою, любистком, аїром. Аромат трав наповнює оселі особливою атмосферою. Освячені рослини […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025