16.08.2022
Новини

Чому правильно не “Топільче”, а “Сопільче”? Пояснюємо

Від сьогодні парк у центрі Тернополя “Топільче” офіційно йменується як “Сопільче”. Під час розгляду питання про перейменування різних об’єктів у Тернополі комісія враховувала позицію істориків, краєзнавців та філологів.

Ця назва звучить дещо незвично для тернополян. Проте вона є історично правильною. Пояснюємо це саме з історичної точки зору.

Як відомо, уперше назва “Тернопіль” згадується у 1540 році, коли польський король Сиґізмунд видав коронному гетьману Яну Амору Тарновському грамоту на заснування міста. Тарновський вирішив збудувати фортецю на березі річки Серету в урочищі Сопільче.

Проте люди тут жили значно раніше. Стоянки первісних людей існували тут з 10 тисячоліття до нашої ери. А давньоруське укріплення Сопільче згадується у низці зруйнованих під час зимового походу Батия до Карпат у 1240-1241 рр.

“Ще в XIX столітті польські історики, а також відомий західноукраїнський учений Ізидор Шараневич встановили, що в давні часи на місці нинішнього Тернополя було селище Сопільче, а згодом його називали Топільче”, – пише у своїй книзі “Невідомий Тернопіль. Публіцистичні нариси з історії рідного міста” Ярослав Гулько.

Схожі пости

Зваблення їжею чи помаранчеве вино: 5 незвичайних кулінарних книжок

Стало відомо, чому після ДТП на Живова примчало близько 30 автомобілів таксі

Марія Голді

Поплавський відкрив факультет TikTok. Після нього видають диплом “тіктокера”

Redaktsia
Перейти до панелі інструментів