Як вибрати та купити оптимальну опалювальну техніку для вашого житла

Джерело зображення: https://shop.alterair.ua/ru/

Будівництво або купівля власного приватного будинку – важливий етап у житті, але разом з цим постає ціла низка питань. Як зробити свій будинок максимально комфортним? Як правильно опалювати приміщення? Як забезпечити житло гарячою водою? Усі ці питання вирішує якісна опалювальна техніка. А про те, яке обладнання вибрати для вашого будинку, ми розповідаємо в цій статті нижче.

Основні види опалювальної техніки

Перед тим, як вибрати опалювальну техніку, необхідно розібратися в її типах та можливостях. Найбільш популярні пристрої для створення автономного опалення:

1. Котли опалення

Котел – популярний спосіб забезпечити сім’ю хорошим опаленням, а у випадку з двоконтурними моделями, та гарячою водою. Прості в експлуатації. Мають високий (до 90%) ККД. Підходять для обігріву габаритних будівель і відмінно поєднуються з електрообігрівачами, наприклад, з конвекторами або системою «тепла підлога». Як паливо тут може використовуватися природний газ, електроенергія чи тверде паливо.

Газові котли вважаються найбільш енергоефективними та недорогими способами обігріву завдяки вартості блакитного палива. Але, якщо у вашому будинку неможливе підключення до газової магістралі, для створення опалювальної системи можна вибрати електрокотел.

З переваги:

  • Екологічність, безпека, відсутність диму та сажі;
  • Не потребує дозвільних документів;
  • Безшумна робота.

2. Теплові насоси

Інноваційне рішення для помітного зниження рахунків за опалення, кондиціювання, вентиляцію та гарячу воду. Для нагрівання води в бойлері, повітря та радіаторів насос цілорічно використовує природне тепло: температуру повітря, землі або, наприклад, відходів життєдіяльності.

Незважаючи на високу вартість, система має безліч переваг:

  • Забезпечує квартиру обігрівом, охолодженням, гарячою водою одночасно;
  • Використовує альтернативні джерела енергії, безпечний;
  • Має надвисокий ККД: оплачуючи 1 кВт енергії, ви отримуєте 3-5 кВт для обігріву будівлі та води;
  • Техніка не потребує особливих дозволів;
  • Термін придатності до 30-40 років.

3. Конвекторні обігрівачі

Сучасні електроконвектори – це опалювальна техніка з багатофункціональною автоматикою та економним споживанням електроенергії. Також, до позитивних рис цього обладнання можна віднести:

  • Доступність у ціні;
  • Можливість встановити своїми руками у будь-якій частині будинку, навіть якщо ремонт вже закінчено;
  • Безпека, екологічність.

4. Бойлери

Сучасні моделі дозволяють зробити з бойлера нагрівач теплоносія у радіаторах, тим самим облаштувавши опалювальну систему. На ринку ви знайдете 2 типи пристроїв: проточні та накопичувальні.

Проточний бойлер – це агрегат, який постійно пропускає через себе теплоносій і швидко нагріває його до потрібної температури, але така система витрачає дуже багато енергії. Більш енергоефективним рішенням буде накопичувальний пристрій: у цьому випадку вода нагрівається в резервуарі за допомогою ТЕНу трохи довше, але витрати палива падають.

5. Тепла підлога

Система «тепла підлога» дуже популярна за рахунок своєї енергоефективності та безшумності. Цілком непомітна в інтер’єрі. Техніка повноцінно прогріває повітря в кімнаті; Крім цього, ходити теплою підлогою дуже приємно. Особливо добре мати систему «тепла підлога», якщо в будинку є діти, які часто сідають грати просто на підлогу.

Устаткування може бути водяним: підключатися до котла або бойлера опалення, або електричним, що дозволяє працювати автономно від інших комунікацій в будинку.

6. Радіатори опалення

Радіатори опалення, або батареї – найпоширеніший спосіб забезпечити будинок теплим повітрям. Також, як і «тепла підлога», техніка підключається до котла/бойлера та відповідає за рівномірний розподіл теплоносія у системі на поверхах будівлі. Енергоефективність радіаторів безпосередньо залежить від їхнього пристрою та матеріалу. Так, ви можете вибрати сталеві, чавунні, алюмінієві, біметалічні батареї, залежно від ваших можливостей та бюджету.

Як правильно вибрати техніку?

Хочемо зазначити, що єдиної правильної відповіді на запитання немає — все залежить від ваших можливостей та вимог, типу та планування будівлі, наявності вже готових комунікацій. Перед тим, як зробити вибір, проаналізуйте, наскільки опалювальна техніка:

  • Енергоефективна та економічна. Повноцінно обігріває будинок; має найменші (у вашому випадку) витрати на монтаж, експлуатацію та обслуговування;
  • Автоматизована. Безпечно забезпечує людину теплом без зайвого втручання;
  • Довговічна. Висока зносостійкість компонентів системи дозволить обігрівати будинок найближчі 20-40 років.

Де краще купувати техніку для опалення

Опалювальна техніка буде надійною, якщо купувати її в перевірених магазинах або у кліматичних компаній. Тільки в цьому випадку ви отримаєте оригінальне ліцензоване обладнання з гарантією та можливістю щорічного обслуговування.

About the author

trending_flat
На Кременеччині 16-річний юнак спаплюжив пам’ять Героя України

У селі Дунаїв Кременецького району 16-річний підліток виліз на пам'ятник Герою Небесної Сотні Олександру Капіносу та опублікував фото в соцмережі. Інцидент стався 12 липня. Про порушення повідомили поліцейському офіцеру громади того ж дня, повідомляють у ГУНП у Тернопільській області. Поліцейські швидко встановили особу порушника. Нею виявився місцевий житель 16 років. Інформацію про випадок внесли до журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події. Зараз вирішується питання про притягнення юнака до адміністративної відповідальності. Олександр Капінос народився в селі Дунаїв та загинув під час Революції гідності в Києві. Посмертно він отримав звання Герой України. На допис юнака у соцмережах, де він хвалиться тим, що заліз на пам'ятник, звернула увагу сестра загиблого Олександра Капіноса. Вона написала заяву до поліції. "В граніті в центрі села Дунаїв стоїть гордо Сашко Капінос з прапором в руках, бандура та кобзар поруч. Дивлячись на […]

шашлики
trending_flat
Відпочинок на природі: як посмажити шашлики і не порушити закон

Літо —  час відпочинку та пікніків на природі. Але перш ніж розпалити багаття, переконайтеся, що це не заборонено. Де це робити можна, а де ні і яка відповідальність чекає на порушників — розповідають юристи системи надання безоплатної правничої допомоги (БПД). Де заборонено розводити багаття у лісі під час пожежонебезпечного періоду — поза спеціальними місцями у заповідниках ближче ніж за 30 м до будівель і споруд у дворах, парках, скверах — без спеціально обладнаних місць в інших заборонених законом зонах. Відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки Адміністративна: - за порушення в лісі — штраф від 1530 до 4590 грн - у населеному пункті— від 340 до 1360 грн. Кримінальна: якщо сталося займання з майновою шкодою у великому розмірі чи шкодою здоров’ю — штраф від 17 000 до 68 340 грн, або  виправні  роботи на строк до двох років або до 3 […]

монети
trending_flat
Замку на Тернопільщині передали скіфські наконечники та монети XVII ст

Київська митниця віддала до музеїв нову партію історичних артефактів. Серед них - скіфські наконечники стріл, які датуються V-IV століттями до нашої ери, та старовинні монети XVII століття. Скіфські наконечники передали до Бережанського краєзнавчого музею, повідомляє Київська митниця. Монети - драйпелькери та півтораки XVII століття - поповнили колекцію Державного історико-архітектурного заповідника "Межибіж". Відвідувачі зможуть побачити ці унікальні речі у замковому ансамблі XIV-XVI століття на Хмельниччині та у замку Синявських на Тернопільщині. Всі артефакти повернули у власність держави за рішенням суду. Розподіл культурних цінностей до музеїв відбувається за рішенням Експертно-фондової ради при Міністерстві культури України. Після офіційної передачі музейники відвідали внутрішню лабораторію Київської митниці. Митниця планує створити електронну бібліотеку оцифрованих культурних цінностей, які врятували від вивезення з України. Серед уже збережених артефактів - старовинні ікони, стародруки, фосилії, монети, трипільський посуд, давня зброя, амоніти та прикраси.

отруєння грибами
trending_flat
Віддали мамі дітей з Копичинців, які отруїлись грибами

Суд постановив повернути багатодітній матері з Копичинців шістьох дітей, які понад пів року перебували у закладах соціального захисту. Рішення стосується п'яти дітей, що вижили після отруєння дикорослими грибами, та немовляти, яке грибів не вживало. Як повідомляє видання "20 хвилин", судові дебати щодо долі дітей тривали понад пів року. Весь цей час шість дітей віком від одного до 17 років проживали у спеціалізованих закладах. Трагедія у жовтні 2024 року Багатодітна родина отруїлася дикорослими грибами у жовтні 2024 року. За інформацією Копичинецької міськради, жінка має вісьмох дітей віком від 1 до 17 років. Семеро дітей із родини, співмешканець жінки та малолітня родичка співмешканця вживали гриби 27 жовтня. Увечері того дня їхнє самопочуття погіршилося, проте до медиків вони звернулися лише 30 жовтня. Мати та немовля грибів не вживали. Четверо загиблих За життя родини боролися медики Тернопільської обласної лікарні, Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" […]

Іванна Кліценко
trending_flat
У ДТП трагічно загинула лікарка з Тернополя

У жахливій дорожньо-транспортній пригоді 10 липня трагічно загинула лікарка-інтерн Іванна Кліценко з Тернополя. Дівчина щойно повернулася з подорожі до Парижа, про яку так довго мріяла. Про смерть молодої лікарки повідомила клініка професора Стефана Хміля у Тернополі, де працювала Іванна. Колектив медичного центру глибоко шокований цією втратою. Іванна Кліценко проходила стажування в клініці та мріяла стати акушер-гінекологом. Колеги описують її як працьовиту, відповідальну та натхненну людину, яка вкладала душу в роботу. "Усміхнена, мила, спокійна, працьовита, вродлива, лагідна і завжди привітна. Її щиро любили і поважали всі — студенти, пацієнти, колеги", - йдеться в повідомленні клініки. Молода лікарка недавно здійснила свою мрію - побувала в Парижі. Фото та відео з подорожі надихали її колег та друзів. Дівчина була щасливою та закоханою. "Вона була світлом у нашому колективі. Її доброта, щирість, товариськість і завжди тепла усмішка — залишаться в пам'яті кожного з нас", […]

trending_flat
У начальника Тернопільської ОВА з’явився новий радник з питань безпеки

У начальника ОВА Тернопільської області з'явився новий радник з питань безпеки та підготовки населення до національного спротиву. Цю посаду на громадських засадах очолив Вадим Ластовицький - полковник та начальник професійного коледжу з військовою підготовкою. Вадим Ластовицький керує Тернопільським професійним коледжем з посиленою військовою та фізичною підготовкою, який розташований у Збаражі. Про призначення розповів В'ячеслав Негода. Основні завдання нового радника стосуються організації роботи обласного центру підготовки населення до національного спротиву. Він займатиметься розробкою та впровадженням заходів з оборонної підготовки жителів області. Під час зустрічі обговорили питання співпраці з комунальною установою Тернопільської обласної ради "Тернопільський обласний центр підготовки населення до національного спротиву". Важливим напрямком роботи стане виконання програми заходів з територіальної оборони. План дій включає проведення навчань, тренувань та вишколів для цивільного населення. Такі заходи мають підвищити готовність жителів області до можливих загроз та навчити основам самозахисту. Призначення нового радника має посилити […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025