26.06.2022
Новини

У р. Стрипа знайшли кам’яний хрест. Звідки він?

Цікаву знахідку виявили у річці Стрипа. Ще взимку там помітили кам’яний хрест. Зараз небайдужі люди дістали його та планують встановити на місці, де хрест був раніше, – розповідає Віктор Гребеньовський.

“Ми вже повідомляли про віднайдення хреста у річці Стрипа біля пішого моста неподалік Будинку культури. У період Різдвяних свят Віталій Бандусяк звернув мою увагу на кам’яний хрест у річці. Одразу постало питання – звідки? Знаю, що в час радянського атеїзму боролися з церквами, тому хрест міг бути з будівель, звичайно, і з цвинтаря (хоча, який дурень буде нести звідти в річку, щоб побачити як булькне).

Зразу в думках прокручувалася інформація про теперішню поліклініку та офіс ККП (де було проборство). Але на поліклініці при ремонті фасаду, за словами Богдана Кмітя, на стриху знайшли і поставили на місце хрест. Після перегляду архівних фото, мою увагу привернув хрест на кам’яній огорожі церкви Покрови. Зараз там якраз вхід і металевий хрест. Після недовгих порівнянь і пошуків зрозумів, що це той самий хрест, що в річці. Але чому він опинився у річці? Хто туди його кинув? Це загадка, але можна припустити, що якийсь “партєйний работнік” наказав викинути чи знищити хрест, тому він і опинився у Стрипі. Адже пам’ятаємо, що неподалік Чорного моста десь в річці лежить сталін та багато іншого мотлоху.

Дивує інше: річка у 50 роках була досить глибока, біля трьох метрів глибини, а зараз 70 см. Чому хрест не закинуло камінням, мулом, не прикрило водоростями(вони обвивали його)? Таке враження, ніби земля виштовхує хрест з річки і просить забрати його. Що ми і зробили разом з Павлом Кавецьким та о.Олегом Гронським.

Хрест висихає від води біля дзвіниці церкви Св. Покрови. А далі? Далі буде”, – пише Віктор.

“Напевне дуже знаково, що хрест віднайшли саме в час героїчної оборони України від тих, хто свого часу хрести нищив. Тому захотілося написати такий коментар: «Спаси, Господи, людей Твоїх  і благослови насліддя Твоє,  перемоги благовірному народові на супротивників даруй і хрестом Твоїм охорони люд Твій»!”, – коментує цю історію о. Олег Гронський.

Схожі пости

Подружня пара на Тернопільщині отруїлася чадним газом

Скасували наказ про оплату дитсадочків для “нетернопільських”. Рішення суду

Наталя Павлусик

“Понад 35 років віддав службі “: передчасно відійшов у вічність екскерівник міліції Тернопільщини

Перейти до панелі інструментів