Перше грудня 2013-го року, Київ, Михайлівська площа. Після розгону студентів «Беркутом» перед Михайлівським собором зібралося кілька тисяч людей. Вони об’єднувалися в сотні, проходили стройове навчання. Того ж дня новини рясніли заголовками: Євромайдан формує загони самооборони.
Так створювався потужний всеукраїнський понадпартійний рух Самооборона Майдану.
Уже в перший день заклику до Самооборони приєдналося більше тисячі добровольців. У грудні 2013-го за безпеку та порядок на Євромайдані відповідали 17 сотень, що налічували близько 5000 осіб.
Сотні на Майдані мали різні види діяльності — від організаційної та господарчої до медичної та бойової.
Першим бойовим хрещенням Самооборони була чергова спроба «Беркуту» штурмувати протести у Києві в ніч на 11-те грудня.
Та найбільш драматичним і трагічним етапом Революції Гідності були події 18-20 лютого 2014 року, коли силовики розстрілювали протестувальників.
«14 сотня» Самооборони складалася з представників Молодіжного Націоналістичного Конгресу. Головою Тернопільського обласного осередку МНК був Іван Ковалик, в «14-ій сотні» його призначили чотовим.
Отже, як все було у спогадах Івана Ковалика, приурочених до 5-ої річниці від утворення Самооборони Майдану.
Журналісти «Терміново» підготували цикл програм-спогадів, приурочені до п’ятої річниці «Революції Гідності». Учасники Революції Гідності, представники чотирьох громадських організацій ділитимуться спогадами про буремні події «Зими, що нас змінила».
Героями програм є учасники подій 2013-2014 років
Ігор Василів, ВО «Автомайдан»,
Іван Ковалик, Самооборона Майдану, 14-та сотня,
Назар Сарабун, Правий Сектор,
Богдан Брич, ГО «Майдан Тернопіль»
Ведуча програми Наталя Павлусик,
Відеомонтаж Віктор Сторожук,
Відеозйомка Ярослав Чорнозуб.