День захисту дітей: як розважали маленьких тернополян. Фоторепортаж

Сьогодні, 1 червня, у Тернополі провели низку заходів з нагоди Дня захисту дітей. 

Заходи для діток проводили на різних локаціях. Зокрема, на вул. Грушевського, 3 у дитячій точці “Спільно” малювали аквагрим, гігантську розмальовку, ліпили пластиліном та малювали малюнки.

У парку ім. Т. Г. Шевченка  Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення провів спортивну руханку, а також символічний забіг для дітей та батьків. Діток пригощали смаколиками. Неабияка черга вишикувалася з малечі, яка бажала створити аквагрим на личках.

Під час заходів маленькі тернополяни малювали малюнки для воїнів, що захищають нас від російського вторгнення. Діткам, які приїхали з тимчасово окупованих територій у Тернопіль, безкоштовно роздавали книги та підручники.

Також збирали кошти на благодійність.

Більше – у фото (шукайте себе на фотографіях).

Довідка. День захисту дітей був заснований у 1949 році за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Уперше його відзначили у 1950 році в 51 країні світу. В Україні День захисту дітей відзначається згідно з Указом Президента від 30 травня 1998 року.

About the author

кішки труться об ногу
trending_flat
Для чого насправді кішки труться об ноги: не лише, щоб їх почухали

Коли кішка тереться об ваші ноги, це не просто прояв прихильності, як багато хто вважає. Насправді на морді та біля основи хвоста тварини розташовані спеціальні залози, що виділяють феромони. За допомогою цього тертя домашній улюбленець фактично мітить вас як "свою територію", повідомляючи іншим тваринам, що ви вже "зайняті". Такий ритуал також є частиною природної поведінки котів у дикій природі, де вони труться мордами одне об одного для підтвердження зв'язку у групі. Крім того, тертя об ноги часто стає способом привернути вашу увагу, особливо коли кішка голодна чи хоче гратися. Цікаво, що вихованці, яких довго залишали самих, роблять це частіше, намагаючись "оновити" свій запах на людині та зменшити власну тривожність, адже залишаючи феромони, кішка створює для себе відчуття безпеки.

огірки як ростуть
trending_flat
Як правильно поливати огірки, щоб вони не жовтіли і не скручувались: поради досвідчених господинь

Багато господарів та господинь мріють виростити рівні та хрусткі огірки, але замість цього отримують скручені "гачки" непривабливого вигляду. Головна причина таких невдач криється у неправильному поливі, який може суттєво вплинути на форму та якість плодів.  Як поливати огірок партенокарпічний та інших видів, щоб вони росли хрусткими та рівними Вода для поливу має бути теплою, не нижче +22-25°C. Використання холодної води з колодязя чи свердловини - найгрубша помилка, яку допускають городники. Огірки походять із тропіків, тому їхня коренева система надзвичайно чутлива до температурних перепадів. Коли коріння зазнає температурного шоку від холодної води, рослина перестає нормально засвоювати поживні речовини. Як наслідок, зав'язі деформуються, а плоди ростуть кривими. Нерегулярний полив - ще одна поширена помилка. Якщо грядки довго залишаються без вологи, а потім раптово отримують велику кількість води, огірки починають жадібно її вбирати. Через це плоди різко збільшуються в розмірі, але шкірка не […]

опіка над дитиною
trending_flat
Дитина перенесла інсульт через байдужих батьків: на Кременеччині суд став на бік 8-річної дівчинки

На Тернопільщині завершилась важлива судова справа щодо захисту прав 8-річної дівчинки. Тернопільський апеляційний суд підтримав рішення Кременецького районного суду про позбавлення батьківських прав обох батьків дитини. Як повідомляє адвокат Віталій Сідоров, рішення було прийнято 25 квітня 2025 року після розгляду всіх обставин справи. Батьки систематично нехтували своїми обов'язками щодо виховання дочки. Згідно з матеріалами справи, дівчинка фактично з народження виховувалась бабусею, яка забезпечувала її всім необхідним. Батьки натомість демонстрували байдужість, не цікавились життям дитини, а батько додатково зловживав алкоголем та вчиняв домашнє насильство. "Ключовий та вкрай болісний момент: у віці п’яти років дитина перенесла інсульт, що, за висновками лікарів, виник на тлі психоемоційного перевантаження. Це було трагічним наслідком ситуації, де поруч мали бути турбота і підтримка, але були лише страх і нестабільність", - пише Віталій Сідоров. Варто зазначити, що ще у 2023 році суд уже розглядав справу про позбавлення батьківських […]

підпал трави
trending_flat
Заплатить кругленьку суму. Мер Бережан оголосив винагороду за палія трави

Палії трави наробили стільки біди, що навіть мери вже не добирають слів у своїх зверненнях. Ситуація з підпалами сухостою загострилася настільки, що керівництво громад вдається до рішучих дій. Як повідомляє мер Бережан Ростислав Бортник у своїх соціальних мережах, за інформацію про підпалювача оголошено винагороду розміром 20 тисяч гривень. "Оголошую винагороду в 20.000 гривень тому, хто здасть того п..раса, який підпалив це. Здати ЖИВИМ мені (бити не буду), або найкраще поліції!" — написав очільник міста. Мер Бережан також запропонував долучитися до ініціативи представникам правоохоронних органів. Бортник пообіцяв переказати таку ж суму на потреби будь-якого підрозділу поліції чи СБУ, які допоможуть знайти палія. Нагадаємо, що спалювання сухої трави та листя заборонено законодавством України. За такі дії передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність, особливо якщо підпал призвів до серйозних наслідків.

енергетики
trending_flat
Діти та підлітки п’ють те, що може зупинити їхнє серце

Легалізований вбивця. Черговий. Діти та підлітки п’ють те, що може зупинити їхнє серце. Будь-якої миті. Але ніхто нікого не зупиняє. — Ти знову це купив? — Та мам, їх всі п’ють! Що тут такого? Це ж просто енергетик! Здається, батьки зараз дуже не встигають за трендами. Зовсім. Поки деякі розмірковують, з якого віку дозволяти пити каву, їх діти вже розбираються в різновидах та смаках Red Bull, Monster, Hell, Burn, Non Stop краще, ніж у предметах у школі. Популярні мемчики, футболки, наліпки. Яскраві банки як з відеоігор. Естетика "нескінченної енергії" стала модною. Це нова молодіжна культура, і вона вже не просто поруч, вона вже тут. Вони п’ють їх перед школою. На перервах. Після тренування. Під час прогулянки. Вдома під час гри за компом. Вперше – у 9-10 років. У 12 – вже знають у яких саме магазинах дешевше купити. А в […]

крісло колісне
trending_flat
Чи зручний Чортків для людей на кріслі колісному: у місті провели експеримент

У Чорткові відбувся соціальний експеримент, що показав реальну ситуацію з доступністю міста для людей на кріслах колісних. Духовні наставники, депутати, працівники міської ради та представники громадських організацій спробували пересуватися містом так, як це роблять маломобільні особи. Експеримент ініціював радник міського голови з питань безбар'єрності Іван Космина, кажуть у Чортківській міській раді. Учасники розпочали свій маршрут від міської ради та рухалися вулицею Шевченка до парку – ділянкою, де комунальні служби вже понизили тротуари та прибрали водостоки. Проте зворотний шлях іншим маршрутом виявив чимало проблем. Серед основних перешкод – відсутність понижень на тротуарах, незручні водостічні решітки та бар'єри перед входами до закладів. Жоден учасник не зміг самостійно потрапити до аптек чи магазинів через замкнені або зафіксовані болтами пандуси й підйомники. Працівники закладів показували відео, як ці пристрої працювали раніше, хоча за законодавством аптеки мають бути доступними для маломобільних груп населення. Такі умови […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025