Відмова від підписання Угоди про асоціацію з ЄС підняла людей на протести. 21 листопада 5 років тому розпочалась Революція гідності.
Ввечері Мустафа Наєм опублікував допис, у якому закликав людей брати теплі речі і чай та виходити на протест. У своєму дописі він використав слово “Євромайдан”. Цей хештег майже одразу потрапив у тренди Twitter. До 22 листопада його використали понад 21 000 раз.
Протести охопили буквально усі регіони України. Також обурення в людей викликала концентрація влади у руках Януковича. Його син Олександр за трирічне правління став одним з найбагатших в Україні. А силовики та фіскальні органи завдавали утисків малому та середньому бізнесу.
У ніч на 30 листопада на Майдані Незалежності залишалося близько 400 протестувальників, більшість з яких студенти. В 4-ій годині ранку за наказом тоді ще діючої влади спецпідрозділ намагався розігнати мирне зібрання. Застосовували вибухові пакети, били кийками, кидали людей на землю та чавили ногами.
Після цього близько мільйона українців вийшли протестувати уже проти діючого режиму. За ідею вільної людини у вільній країні.
Власне, у дні першої пролитої крові на Революції гідності утворилась низка громадських організацій – ВО “Автомайдан”, “Самооборона майдану”, “Правий сектор” та “Майдан Тернопіль”. Вони народжені на Майдані. Журналісти «Терміново» підготували цикл програм-спогадів, приурочені до п’ятої річниці «Революції Гідності».
Героями програм є учасники подій 2013-2014 років
Ігор Василів, ВО «Автомайдан»,
Іван Ковалик, Самооборона Майдану, 14-та сотня,
Назар Сарабун, Правий Сектор,
Богдан Брич, ГО «Майдан Тернопіль»
Титри:
Ведуча програми Наталя Павлусик, відеомонтаж Віктор Сторожук.