Підпільне рішення виконкому з диференцією, публічністю і без. Нові тарифи на проїзд в Тернополі

Виконавчий комітет Тернопільської міської ради встановив нові тарифи на перевезення пасажирів у громадському транспорті. Тихо і без анонсів, зате добавили відео.

З 17 листопада вартість проїзду у тролейбусах становитиме 5 гривень, незалежно від форми розрахунку, тобто як при оплаті «Картою тернополянина», електронним проїзним квитком, так і при готівковому розрахунку, а у маршрутних таксі та автобусах тариф –  6 гривень для усіх пасажирів як  при безготівковому розрахунку, так і при сплаті готівкою.

Така інформація сьогодні появилася на офіційному сайті міськради. За цим повідомленням, підставою для прийняття рішення виконкому стали висновок незалежного експерта щодо доцільності зміни тарифів на перевезення пасажирів у громадському транспорті Тернополя, подані розрахунки профільною депутатською комісією та розрахунки вартості проїзду місцевими громадськими активістами.

У новині відсутнє обґрунтування розрахунків, які нібито надали профільна комісія чи громадські активісти.

У розділі сайту міськради «Виконавчий комітет»  уже оприлюднено рішення виконкому про нові тарифи. Автоом проекту є Ігор Мединський. У преамбулі рішення вказано, що незалежний аудит провела фірма «Тер Аудит». Про висновки депутатських комісій чи розрахунків громадських активістів у документі жодного слова.

У новинному повідомленні подано коментар  міського голови Сергія Надала про те, що з 17-го листопада це не останнє підняття тарифів на проїзд протягом цього року. В грудні знову вартість підніметься.

«Нові єдині тарифи на проїзд у громадському транспорті Тернополя будуть впроваджені з 17 листопада та діятимуть до 20 грудня 2018 року, а з 20 грудня вступають в дію диференційовані тарифи, коли вартість оплати за проїзд готівкою чи будь-яким іншим способом, за винятком «Карти тернополянина», буде дорожчою, – наголошує Сергій Надал. – Метою цього є максимальне виведення з обігу готівки при розрахунку за проїзд та ведення чіткого обліку пасажирів. Відповідно, вартість проїзду буде становити: з електронним персоніфікованим квитком «Картою тернополянина» у тролейбусі – 5 гривень, а для власників неперсоніфікованого проїзного квитка тривалого користування та при готівковому розрахунку – 6 гривень, у маршрутних таксі та автобусах вартість проїзду для власників персоніфікованої «Карти тернополянина» складе 6 гривень та 7 гривень – при розрахунку будь-якою іншою формою оплати».

Очільник Тернополя додає, що рішення про зміну тарифу з 20 грудня прийняте з метою  надання усім тернополянам достатньо часу для виготовлення персоніфікованої «Картки тернополянина».

Відтак Сергій Надал закликає городян підтримати виведення з обігу готівку та в місячний термін до 20 грудня виготовити електронний персоніфікований квиток «Карту тернополянина».

Зазначимо, виконавчий комітет сьогодні зібрався без офіційного анонсу про проведення засідання.

Також нагадаємо, 30 жовтня виконком прийняв рішення про введення нових тарифів з 1-го листопада, верхньою межею яких було 9 гривень при оплаті готівкою за проїзд в міських маршрутках і 8 в тролейбусах. Це викликало хвилю протестів у Тернополі.

4 листопада в центрі міста зібрався кількатисячний протест, який нарекли «Транспортне віче». В резолюцієї віче, крім повернення вартості проїзду до 4-5 гривень, була вимога звільнити начальника Управління транспорту, комунікацій та зв’язку Ігоря Мединського. А також тернополяни вирішили прийти наступного дня під стіни міської ради.

Після зустрічі Сергія Надала з городянами виконавчий комітет міської ради скасував свої попереднє рішення. У рішенні зазначалося, що підставою для скасування нових тарифів стали якраз громадські протести.

Того ж дня міський голова підписав розпорядження щодо утворення комісії для проведення службової перевірки роботи начальника Управління ТКЗ Ігоря Мединського. У Пункті 2 цього документу вказувалося: інформацію про результати роботи комісії надати міському голові в десятиденний термін. Тож сьогодні спливає термін службової перевірки. Наразі результати роботи комісії міськрадою не оприлюднені.

Крім того додамо, 6 лютого цього року відкрито кримінальне провадження №12018210000000109 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 209, ч.1 ст. 258-5 КК України.

Фігурантами цього провадження є дві компанії: ТОВ «Системний зв’язок» та ТОВ «Сімбел Сістемс». Розслідує справу Управління СБУ в Тернопільській області.  Саме «ТОВ «Системний зв’язок» за договірними зобов’язаннями з міськрадою начебто виготовляє «соціальну картку тернополянина». Тернопільське товариство залучило до цього ТОВ «Сімбел Системс», коріння якого ведуть в офшори та до столиці держави-агресора.

Після скасування тарифів та повернення до попередніх по 3-5 гривень застрайкували перевізники. Два дні містом курсували лише тролейбуси та чотири автобуси, що належать КП «Тернопільелектротранс».

Тим часом в міській раді засідала два дні комісія з питань транспорту під головуванням міськдепа Івана Зіня. Також до засідання та напрацювання депутатських висновків долучили депутатську комісію з питань бюджету (голова комісії Михайло Ібрагімов).

Транспортне віче мало продовження в неділю 11-го листопада. Тоді на Театральному майдані громадські активісти озвучили свої розрахунки та наголосили, що при формуванні тарифів Управління економіки ТМР маніпулює даними.

“Коли ми почали вести свої розрахунки, то зрозуміли, що відбувається зараз стільки маніпуляцій. Міська рада, Управління транспорту та Управління економіки так цими цифрами маніпулює. Громадських активістів почали звинувачувати у тому, що ціна проїзд повинна бути 6 гривень 70 копійок. Зараз я це хочу спростувати. По цих цифрах, що подала міська рада ми вирахували ціну на проїзд 6 гривень 70 копійок. Але як пом ми з’ясували – цифри, які вони подали є неправдивими. Наша ціна по наших розрахунках 5 гривень 25 копійок ”, – зазначав громадський активіст Олег Синовець на другому транспортному віче.

Поки готувався матеріал, Тернопільська міська рада на своїй сторінці в мережі Youtube оприлюднила відео з засідання виконкому. Попри те, що автором проекту є Ігор Мединський, доповідала на виконкомі начальник Управління економіки, промисловості та праці Тетяна Корчак.

Скрін преамбули рішення виконкому №872 від 15.11.2018

About the author

trending_flat
Дощові води з котловану на вулиці Миру злили в Серет (фото, відео)

У Тернополі на вулиці Миру сьогодні зібралися обурені мешканці навколишніх будинків. Вони виступають проти будівництва багатоповерхівки по сусідству. Під час негоди останніх днів дощі затопили котлован, який вирили під забудову. Це призвело до зсуву ґрунту, зокрема, і тротуару. Поруч паркова зона. Депутатка цього округу Оксана Яциковська скликала представників архбудконтролю міської ради, екологічної інспекції, земельників. До людей вийшли проектант будівництва, а також людина, яка називала себе забудовником (свого прізвища чоловік не назвав). Зустріч відбулася перед зачиненими воротами. На територію забудови людей не пропустили. – Йде зсув ґрунту. Тротуар вже весь пішов у яму, дорога тріщить. Вони ці тріщини заливають цементом, – каже мешканка з сусіднього будинку Лариса Карпенко. Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по зміні її цільового призначення площею 0,3900га за адресою вул. Миру,4В ТОВ «Акваріум – 1» сесія Тернопільської міської ради затвердила ще в серпні минулого року. Чоловік, який […]

trending_flat
«Не можна допустити, щоб люди збайдужіли. Війна не десь, вона поруч». Інтерв’ю з волонтеркою

У 2014 році волонтерський рух у протидії державі агресора набув загальнонаціонального масштабу. Від початку нападу агресора люди допомагали всім, чим могли. Багато тернополян теж не залишились осторонь біди, що поглинула Схід України. Того ж року за дослідженням фонду «Демократичні ініціативи» спільно з «Київським міжнародним інститутом соціологічних досліджень» третина населення України переказувала кошти українській армії. 23% громадян скористалися допомогою благодійних фондів та волонтерських організацій, передавши кошти, речі та продукти через них. Зараз наче все більш тихо. Та все ж волонтери є. І армія потребує піклування простих громадян, яких захищає. Тетяна Запаранюк – викладач коледжу економіки права та інформаційних технологій ТНЕУ. З перших днів агресії Кремля вона стала волонтером. З нею ми поговоримо про те, чого зараз бракує армії, чому й досі волонтери необхідні військовим, про жінок на війні. – Ви з перших днів допомагаєте армії? – Так, з перших днів я […]

trending_flat
ЦВК офіційно визнала Володимира Зеленського наступним президентом України

ЦВК склала і оголосила протокол про результати повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. 30 квітня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії. Відповідно до Закону України "Про вибори Президента України", на підставі протоколів окружних виборчих комісій про підсумки повторного голосування в межах відповідних територіальних виборчих округів, у тому числі з поміткою "Уточнений", та протоколу Центральної виборчої комісії про підсумки повторного голосування в межах закордонного виборчого округу Центральна виборча комісія склала та оголосила протокол про результати повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. У протоколі зазначено, що до виборчого бюлетеня для повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року було внесено дві кандидатури: Зеленський В.О. та Порошенко П.О. Відповідно до Закону України "Про вибори Президента України" за підсумками […]

trending_flat
Мандрівки селами Золотого Поділля: Кокутківці та Висипівці – від старенької церкви до лебединого озера (фоторепортаж)

Війна недалеко Кокутківців колись була неабияка. Сто років тому річка Нестерівка відчувала тупіт солдатських чобіт. У навколишніх селах базувалися війська трьох імперій: Прусія, Австро-Угорщина, Росія. Частина перша: Нестерівці та хутір, якого нема на Святій горі Затоптане кладовище безіменних солдат Дорогою, якою марширували армії, прямуємо від Нестерівців в Кокутківці. На угорському сайті архівних фотографій http://fortepan.hu викладені світлини Першої світової. Одна з них датується 1917 роком. На світлині показано поховання близько  сотень могил. У короткому поясненні до старого фото вказано, що це ховають солдат 23-го Угорського піхотного полку Австро-Угорщини. Помітно: літній період, чоловіки біля могил легко одягнені. Український історик, краєзнавець, дослідник військово-історичних подій Сергій Ткащов каже, що там могли бути поховані не тільки угорці. А також є думки, що військове кладовище виникло раніше. – Можливо воно було облаштоване в 1915-1916, коли фронт стояв вздовж Серету довший час. Ось цей полк того періоду […]

trending_flat
Мандрівки селами Золотого Поділля: Нестерівці та хутір, якого нема на Святій горі (фоторепортаж)

Замість вступу Процес децентралізації в Україні триває. Мешканці невеликих сіл вирішують, до якого центру об’єднаної громади приєднатися. Адміністративна реформа передбачає, що волевиявлення сільських рад повинна схвалити ще й обласна влада. Відтак, кілька років тому появився Перспективний план Тернопільської області. Згідно з цим документом населені пункти Нестерівської та Висиповецької сільських рад мали би ввійти до Озернянської ОТГ Зборівського району. Однак, тут люди вирішили інакше – вони хочуть приєднатися до громади Тернополя. У Тернополі теж начебто не проти. Лише депутати обласної ради ніяк не схвалять бажання мешканців, тим самим внісши зміни в Перспективний план. Та поки обласна рада роздумує, ми помандрували п’ятьма селами Нестерівці, Кокутківці, Висипівці, Серединці та Воробіївкою. Довкола цих сіл є місця, які внесені на карту історії України та пов’язані з визначними подіями та долями відомих особистостей. Барвінські у Нестерівцях та їх гості Через кожне село Нестерівської і Висиповецької сільських […]

trending_flat
Степан Барна заявив, в який день напише заяву про відставку з посади голови Тернопільської ОДА

Степан Барна заявив, що звільниться з посади голови Тернопільської ОДА після інавгурації нового президента. Відео про своє рішення Степан Барна оприлюднив у мережі Фейсбук, записавши його на горі Бона в Кременці. – Сьогодні я заявляю, як тільки відбудеться інавгурація новообраного президента України, я покладу перед ним заяву про відставку, – наголосив він. Також додав, що буде максимально допомагати тим, хто буде розвивати Україну в євроінтеграційному напрямку.  А також стоятиме на позиції недопущення реваншу. – Недопущення приходу в політику тих людей, які знищували Україну впродовж останніх, багатьох років і намагалися її загнати в російське ярмо – заявив наразі чинний голова Тернопільської ОДА. Додамо, за результатами голосування у виборчих округах Тернопільщини з невеликим відривом від Петра Порошенка переміг Володимир Зеленський. За екзит-полом Володимир Зеленський здобув довіру 73% виборців. Раніше,  журналісти «Терміново» вияснили, яким чином з обласного бюджету Тернопільщини фінансувалася агітація за кандидата […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025