Документи забув, ніде не працює: судова справа голови Тернопільської облради

Минулого тижня робочі дні в Тернопільському міськрайонному суді завершувалися розглядом справи, в якій фігурує голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.

Пізньої ночі 12-го жовтня патрульні зупинили автомобіль на вул. Малишка в Тернополі. За кермом сидів посадовець, поводив себе тихо. Документів на право керування не показав.

Поліцейські запідозрили, що у водія помітні ознаки алкогольного сп’яніння. Відтак, попросили пройти тест на драгері, але він відмовився. Відмовився також пройти огляд в найближчому медичному закладі.

Тож на чоловіка в присутності свідків був складений протокол про накладення штрафу за ч. 1 ст. 130 КУпАП. Таке правопорушення тягне за собою покарання у вигляді штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10200 грн.) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

9-го листопада після обіду відбувалося друге судове засідання по даній справі. На суд викликано свідків, патрульних, які складали протокол, сам Віктор Овчарук не прийшов. Його інтереси відстоював адвокат Костянтин Василишин.

Також не з’явився один зі свідків. Зате під час засідання оглядалися відеозаписи з нагрудних камер патрульних.

Зі свідчень поліцейських стало відомо: причиною зупинки автомобіля було те, що не підсвітлювався державний номерний знак.

– Я включив камеру, назвав йому причину зупинки, що в нього не включена підсвідка номерного знаку… Попросив документи: посвідчення водія, реєстраційний документ для перевірки, для розгляду справи. Даний громадянин, який керував транспортним засобом, не пред’явив жодного документу на транспортний засіб, нібито посвідчення він забув, – розповідав патрульний на суді.


Такі ж самі покази надала напарниця хлопця-поліцейського. Крім того, вона розповіла, що водій відмовився в категоричній формі пройти тест на алкогольне сп’яніння.

Адвокат їх розпитував, зазначаючи, що на відео нагрудних камер відсутній момент, коли патрульний пояснює причину зупинки. Також захисник Віктора Овчарука питав поліцейських, які саме конкретні дії робив його підзахисний, відмовляючись від тесту на алкогольне сп’яніння та проїхати в медзаклад.

Щодо першого питання, то поліцейський пояснив технічною справністю відеокамери. При вмиканні до моменту старту запису проходить декілька секунд, пояснював хлопець. Щодо другого, то патрульний відповів:

– Дії були такі, що на конкретне питання «Ви будете проходити огляд в медичному закладі чи на місці зупинки?», ми не почули відповіді «так». Це є конкретне закрите питання, де існує відповідь «так» або «ні». Слово «так» ніхто не почув.

– Чи чули ви слово «ні»? – перепитав адвокат.

– Слово «ні»? Було різне кивання головою. Це як можливість уникнути відповідальності, – відповів поліцейський.

Крім того, адвокат запитував чи відображалися в протоколі технічні засоби, якими відбувалося фіксування події. За даними Костянтина Василишина, реквізити нагрудних камер, якими, власне, проводилася зйомка, не співпадають з тими реквізитами, що зазначені в протоколі. А дія свідоцтва на драгер, яким пропонувалося пройти тест на стан сп’яніння, втратила чинність в 2015-му році.

Відповідала патрульна. Вона зазначила, що камери саме ті, якими й фіксувалась подія. А драгер пройшов провірку, яка дійсна до 06.12.2018 року. І вона його отримала на роботі на час патрулювання.


Як було видно з відеоматеріалів, оприлюднених в суді, близько половини другої ночі 12-го жовтня патрульні зупиняють автомобіль. За кермом Віктор Овчарук. Про те, що зупинили голову Тернопільської обласної ради, поліцейські дізнаються не відразу, а лише згодом, коли під’їхав другий патруль.

Віктор Овчарук не надав жодних документів. Попросив дозволу комусь подзвонити. Дзвонив. Потім, вийшовши з машини, кликав партульного  поговорити окремо. Патрульний відмовився, нагадавши Віктору Овчаруку, що ведеться відеозйомка. Потім голова облради знову комусь телефонував.

Протокол про відмову пройти тест на алкогольне сп’яніння складався в поліцейській машині в присутності Віктора Овчарука. Протокол він відмовився підписати і додав, що ніде не працює.

У зв’язку з відмовою підписати протокол, патрульні змушені були залучити свідків. Вони зупинили автомобіль, який проїжджав поруч. Як пояснював свідок, що був присутній на судовому засіданні, він не бачив, як складався протокол.

Варто зазначити, наступного дня після події Віктор Овчарук підтвердив журналістам «20 хвилин», що зупинили саме його.

– Щоб не було недомовок – я людина публічна, – це був дійсно я, – розповів Віктор Овчарук журналістові телефоном. – Їхав в аптеку. Мені, чесно кажучи, дуже погано. У мене гіпертонічний криз. Так сталося.

Також добавив, що алкоголю не вживав, а пив валер’янку.

До слова, це вже не перший випадок, коли патрульні зупиняють голову Тернопільської обласної з ознаками, які тлумачить адмінкодекс. Вперше так трапилося напередодні нового 2017-го року.

Розгляд цієї справи продовжиться 21 листопада.

About the author

trending_flat
Дощові води з котловану на вулиці Миру злили в Серет (фото, відео)

У Тернополі на вулиці Миру сьогодні зібралися обурені мешканці навколишніх будинків. Вони виступають проти будівництва багатоповерхівки по сусідству. Під час негоди останніх днів дощі затопили котлован, який вирили під забудову. Це призвело до зсуву ґрунту, зокрема, і тротуару. Поруч паркова зона. Депутатка цього округу Оксана Яциковська скликала представників архбудконтролю міської ради, екологічної інспекції, земельників. До людей вийшли проектант будівництва, а також людина, яка називала себе забудовником (свого прізвища чоловік не назвав). Зустріч відбулася перед зачиненими воротами. На територію забудови людей не пропустили. – Йде зсув ґрунту. Тротуар вже весь пішов у яму, дорога тріщить. Вони ці тріщини заливають цементом, – каже мешканка з сусіднього будинку Лариса Карпенко. Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по зміні її цільового призначення площею 0,3900га за адресою вул. Миру,4В ТОВ «Акваріум – 1» сесія Тернопільської міської ради затвердила ще в серпні минулого року. Чоловік, який […]

trending_flat
«Не можна допустити, щоб люди збайдужіли. Війна не десь, вона поруч». Інтерв’ю з волонтеркою

У 2014 році волонтерський рух у протидії державі агресора набув загальнонаціонального масштабу. Від початку нападу агресора люди допомагали всім, чим могли. Багато тернополян теж не залишились осторонь біди, що поглинула Схід України. Того ж року за дослідженням фонду «Демократичні ініціативи» спільно з «Київським міжнародним інститутом соціологічних досліджень» третина населення України переказувала кошти українській армії. 23% громадян скористалися допомогою благодійних фондів та волонтерських організацій, передавши кошти, речі та продукти через них. Зараз наче все більш тихо. Та все ж волонтери є. І армія потребує піклування простих громадян, яких захищає. Тетяна Запаранюк – викладач коледжу економіки права та інформаційних технологій ТНЕУ. З перших днів агресії Кремля вона стала волонтером. З нею ми поговоримо про те, чого зараз бракує армії, чому й досі волонтери необхідні військовим, про жінок на війні. – Ви з перших днів допомагаєте армії? – Так, з перших днів я […]

trending_flat
ЦВК офіційно визнала Володимира Зеленського наступним президентом України

ЦВК склала і оголосила протокол про результати повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. 30 квітня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії. Відповідно до Закону України "Про вибори Президента України", на підставі протоколів окружних виборчих комісій про підсумки повторного голосування в межах відповідних територіальних виборчих округів, у тому числі з поміткою "Уточнений", та протоколу Центральної виборчої комісії про підсумки повторного голосування в межах закордонного виборчого округу Центральна виборча комісія склала та оголосила протокол про результати повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. У протоколі зазначено, що до виборчого бюлетеня для повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року було внесено дві кандидатури: Зеленський В.О. та Порошенко П.О. Відповідно до Закону України "Про вибори Президента України" за підсумками […]

trending_flat
Мандрівки селами Золотого Поділля: Кокутківці та Висипівці – від старенької церкви до лебединого озера (фоторепортаж)

Війна недалеко Кокутківців колись була неабияка. Сто років тому річка Нестерівка відчувала тупіт солдатських чобіт. У навколишніх селах базувалися війська трьох імперій: Прусія, Австро-Угорщина, Росія. Частина перша: Нестерівці та хутір, якого нема на Святій горі Затоптане кладовище безіменних солдат Дорогою, якою марширували армії, прямуємо від Нестерівців в Кокутківці. На угорському сайті архівних фотографій http://fortepan.hu викладені світлини Першої світової. Одна з них датується 1917 роком. На світлині показано поховання близько  сотень могил. У короткому поясненні до старого фото вказано, що це ховають солдат 23-го Угорського піхотного полку Австро-Угорщини. Помітно: літній період, чоловіки біля могил легко одягнені. Український історик, краєзнавець, дослідник військово-історичних подій Сергій Ткащов каже, що там могли бути поховані не тільки угорці. А також є думки, що військове кладовище виникло раніше. – Можливо воно було облаштоване в 1915-1916, коли фронт стояв вздовж Серету довший час. Ось цей полк того періоду […]

trending_flat
Мандрівки селами Золотого Поділля: Нестерівці та хутір, якого нема на Святій горі (фоторепортаж)

Замість вступу Процес децентралізації в Україні триває. Мешканці невеликих сіл вирішують, до якого центру об’єднаної громади приєднатися. Адміністративна реформа передбачає, що волевиявлення сільських рад повинна схвалити ще й обласна влада. Відтак, кілька років тому появився Перспективний план Тернопільської області. Згідно з цим документом населені пункти Нестерівської та Висиповецької сільських рад мали би ввійти до Озернянської ОТГ Зборівського району. Однак, тут люди вирішили інакше – вони хочуть приєднатися до громади Тернополя. У Тернополі теж начебто не проти. Лише депутати обласної ради ніяк не схвалять бажання мешканців, тим самим внісши зміни в Перспективний план. Та поки обласна рада роздумує, ми помандрували п’ятьма селами Нестерівці, Кокутківці, Висипівці, Серединці та Воробіївкою. Довкола цих сіл є місця, які внесені на карту історії України та пов’язані з визначними подіями та долями відомих особистостей. Барвінські у Нестерівцях та їх гості Через кожне село Нестерівської і Висиповецької сільських […]

trending_flat
Степан Барна заявив, в який день напише заяву про відставку з посади голови Тернопільської ОДА

Степан Барна заявив, що звільниться з посади голови Тернопільської ОДА після інавгурації нового президента. Відео про своє рішення Степан Барна оприлюднив у мережі Фейсбук, записавши його на горі Бона в Кременці. – Сьогодні я заявляю, як тільки відбудеться інавгурація новообраного президента України, я покладу перед ним заяву про відставку, – наголосив він. Також додав, що буде максимально допомагати тим, хто буде розвивати Україну в євроінтеграційному напрямку.  А також стоятиме на позиції недопущення реваншу. – Недопущення приходу в політику тих людей, які знищували Україну впродовж останніх, багатьох років і намагалися її загнати в російське ярмо – заявив наразі чинний голова Тернопільської ОДА. Додамо, за результатами голосування у виборчих округах Тернопільщини з невеликим відривом від Петра Порошенка переміг Володимир Зеленський. За екзит-полом Володимир Зеленський здобув довіру 73% виборців. Раніше,  журналісти «Терміново» вияснили, яким чином з обласного бюджету Тернопільщини фінансувалася агітація за кандидата […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025