Герой України з Борщева Ігор Дикун розповів, як знищив у бою 11 окупантів та спалив ворожу БМД

На рідній Тернопільщині його називають красенем і супергероєм. Попри свій молодий вік він уже став живою легендою. Йому не лише пощастило вижити у складному бою, а й самотужки знищити 11 окупантів та спалити ворожу БМД. Хоча це історія швидше не про везіння, а про професіоналізм у військовій справі, неймовірну мужність, любов та відданість своїй країні.

Про майже фантастичний бій та те, за що уродженцю Борщева Ігорю Дикуну присвоїли звання Героя України розповіло видання “Армія Inform”.

22 березня підрозділ Ігоря зайшов до міста Ірпінь. Згідно з поставленим завданням бійці силами до 2 посилених взводів зайняли рубіж оборони. Позиція була літерою «Г», фронтом праворуч. Місце було не дуже вдалим — посеред приватного сектору з побитими одно- та двоповерховими будинками.

Всі розуміли — здавати рубіж ніяк не можна, бо це передмістя Києва

Як розповідає сам Ігор, коли займали оборону, то всі розуміли — здавати рубіж ніяк не можна, бо це передмістя Києва.

Попри очікування, перший день пройшов більш-менш спокійно. Ранком 23 березня почались артобстріли. Час від часу серед зруйнованих будинків з’являлись БМД та БМП-3 з піхотою — рашисти промацували оборону з усіх боків, проводили розвідку боєм.

— Тактика була доволі простою — бойові машини, під’їжджаючи, відпрацьовували в напрямку позицій нашого підрозділу, намагаючись знайти слабкі місця, виявити наші вогневі точки. Але вогонь у відповідь бійці вели з тих місць, де позицій не було. 24 березня зранку по тих місцях, звідки рашисти отримали відсіч, вони почали вести масований вогонь. Працювали 120-мм міномети, артилерія 122 і 152 мм. Обстріл то вщухав, то починався знов. Після артобстрілу близько 2-3 годин дня противник почав наступати по всій нашій лінії оборони, — пригадує Ігор.

Основний удар прийшовся на стик позицій, у верхівку літери «Г».

Йшли вони після тривалої артпідготовки впевнено: БМП і БМД, за ними — піхота і десантники.

Але першу хвилю нападників зустріли жорстко і, втративши частину особового складу, рашисти відійшли. Ігор розумів, що це тільки початок. Так і вийшло — невдовзі 2 БМД і одна «беха» з піхотою почали обходити позицію з правого флангу.

Командир роти, капітан «Кайман», ухвалив рішення зібрати ударну групу і вийти з нею на той фланг, де була загроза прориву.

Ігор з капітаном Кисловим і десятьма бійцями, взявши протитанкові гранатомети і запас гранат до них, рвонули на загрозливу ділянку. Прийшли вчасно — 2 БМД вже йшли вулицею, заходячи в тил нашим позиціям.

Третя машина — БМП-3, трималась трохи позаду, за нею купчилися декілька рашистів — неповне відділення.

Ігор зрозумів — якщо не підбити цю БМП, то вона не дасть нічого зробити. Взявши у бійця РПГ, ховаючись за руїнами, наблизився до ворожої «бехи».

— Прицілився в борт під башту, але вона піддала газу, тому влучив у кормову частину, — розповідає військовий. Постріл був вдалим — БМП задиміла, потім порачкувала кудись вліво, піхота під вогнем наших бійців намагалася втекти, але марно — втекли одиниці.

— Так їх! — захоплено вигукнув один з бійців, але Ігор його оптимізму не поділяв — спалити вщент цю наволоч не вдалося, а попереду між будинками рухались ще дві машини.

Залишивши на перехресті декілька бійців і віддавши їм наказ закріпитись й жодну паскуду не пропустити, Ігор з чотирма бійцями рвонули за тими двома машинками, що вже прорвали оборону і намагалися вийти в тил і взяти наших у кільце.

Від кулі та ймовірної смерті Ігоря врятував польський однострій

Ігор вирішив рухатись не вулицею, а дворами. Перестрибнувши черговий паркан, чоловік помітив ліворуч буквально за 10-15 метрів від себе кулеметника. Той озирнувся, але побачивши Ігоря, заспокоївся. Річ у тім, що на нашому герої був не український, а польській однострій, чимось схожий на рашистську форму, а синій скотч на правому рукаві ворог не помітив і знов почав дивитися в пролом у паркані. Ігор, не вагаючись, дав коротку чергу, але тільки поранив кулеметника.

Той вигукнув: «Брат, я свій, зі 141-го полку!!!» «Кадирівець» — зрозумів Ігор й жбурнув в нього гранату — «Тримай, брат»…

Сам же наздогнав російську БМДшку і побачив ворогів дуже близько. Їх було двоє — один із кулеметом, другий з автоматом. Першою вдалою чергою Ігор зняв кулеметника, другою — ще одного стрільця, що прикривали наступ. Озирнувся. Боєць з РПГ був поряд. Важко дихаючи, простягнув Ігорю готовий до пострілу гранатомет.

Ігор визирнув з-за кута напіврозбитого будинку. До ворожої БМД було буквально 25-30 метрів. Поряд з нею була піхота.

Затримавши подих, Ігор вистрелив. Бахнуло так, що заклало вуха. Коли хмара диму розвіялась, на місті БМД палало вогнище, башту відкинуло, шестеро московитів розкидало, немов ляльок.

Відчув удари в плече і в ногу, висадив по ворогу пів магазина, і зрозумів, що «пливе»

Ігор рвонув вперед, але один із рашистів виявився живим і встиг натиснути на гачок. Боєць відчув удари в плече і в ногу, висадив по ворогу пів магазина, і зрозумів, що «пливе». До нього підбігали свої, хтось накладав турнікет, але бій ще не скінчився.

Пересилюючи біль, Ігор керував вогнем. Українські військові знищували залишки ударної групи рашистів, і тільки коли ворог відступив і загрозу прориву було ліквідовано, дозволив евакуювати себе в тил.

Завдяки його мужності й грамотним діям ворог був знищений.
Вже у шпиталі, після того, як стало відомо, що він отримав звання Героя України, воїн дуже стисло розповів про себе.

— Народився я у місті Борщів, на Тернопільщині. Родина звичайна, нікого не було військових. У школі займався спортом. Любив футбол, потім більше почав працювати із залізом. Пауерліфтингом займався, непогано виступав, в 2012-2013 роках брав перші місця в регіональних змаганнях. Серед шкільних предметів любив історію, особливо історію козаччини. Досі не розумію, чому Сагайдачний не спалив Москву. Але тепер у нас є шанс розв’язати цю проблему з Московією. Як вони кажуть — «остаточно», бо ми занадто їм поперек горлянки з нашим духом волелюбності, — розповідає Ігор.

Саме тому він у 2014 році, коли був студентом Львівської «юрки», як звуть між собою Львівський державний університет внутрішніх справ, взяв академвідпустку і пішов на фронт.

У складі окремої механізованої бригади імені короля Данила воював на різних ділянках фронту, за ті бої був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Під Ямполем дістав неважке поранення, але на деякий час вибув зі строю. На питання, чому вирішив стати військовим, відповідає не вагаючись, як про давно і не раз осмислене.

Військову академію Ігор Дикун закінчив із відзнакою, отримавши офіцерське звання «молодший лейтенант»

— Бажання стати офіцером з’явилося 2018 року, коли прийшов у бригаду Валерій Федорович Гудзь. Старався брати приклад саме з нього й тому намагався в бою бути попереду бійців, а не позаду. Знаю, як загинув Валерій Федорович, сам приймаючи бій. Скільки роботи було зроблено під його началом: 2018-й рік під Горлівкою, 2019-й — Мар’янка, 2020-й Світлодарська дуга. Велика людина, з великої літери… Саме завдяки його впливу вирішив вступити до Львівської Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у 2020-му після того, як здобув юридичну освіту. Академію закінчив із відзнакою, отримавши офіцерське звання «молодший лейтенант», — розповів Ігор.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність Військовій присязі молодшому лейтенанту Ігорю Дикуну присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».

About the author

День жалоби
trending_flat
Був миротворцем ООН і мав багато нагород від держави: на фронті загинув військовий з Кременеччини

У Вишнівецькій громаді оголосили День жалоби. Всі розважальні заходи, які були заплановані - скасують. Місцевих просять вшанувати пам'ять Героя.  Громада віддаватиме останню шану воїну Байдецькому Петру, який загинув боронячи Україну. Кортеж Героя рухатиметься трасою М-19 1 квітня о 12 -12:30. Вишнівчан просять гідно зустріти воїна та вийти до Вишнівецького перехрестя, щоб віддати останню шану. Про це повідомили на сторінці у соціальних мережах громади. "Далі супроводжуватимемо тіло ГЕРОЯ до храму Святої Покрови Божої Матері у с.Гнидава, де відслужиться чин похорону. Висловлюємо щирі співчуття батькам, дружині, доньці, усім рідним та близьким Захисника. Нехай Господь додасть мужності та сил пережити це велике горе втрати дорогої людини. Вічна пам'ять і слава Герою", - йдеться у повідомленні. Байдецький Петро Ігорович (02.08.1972 року) родом із села Гнидава загинув 29 березня. Петро навчався у місцевій школі, потім продовжив навчання у Збаразькому ПТУ. Після строкової служби вирішив присвятити […]

Аферистка
trending_flat
На Тернопільщині “юристка” виманювала у людей великі гроші

На Тернопільщині жінка видавала себе за юристку і видурила у своїх клієнтів майже 100 тисяч гривень.  Слідчі відділення поліції №1 (м. Борщів) повідомили про підозру 31-річній жительці Чортківського району у повторному шахрайстві. Раніше жінку затримували за схожі злочини. Про це повідомили у пресслужбі поліції Тернопільської області. У вересні 2024 року жінка, не маючи статусу юриста, створила в Facebook оголошення про юридичні послуги в Нідерландах. Громадянка України, яка проживає в Нідерландах, звернулася до неї за допомогою у справі про опіку над дитиною. Шахрайка, видаючи себе за юриста, отримала від жінки 10 000 гривень авансу. Після отримання авансу, шахрайка продовжувала вимагати гроші, стверджуючи, що вони потрібні для додаткових документів та спрощеного судового процесу. У результаті, постраждала та її родина переказали їй понад 66 000 гривень. Жодних послуг надано не було, а гроші були витрачені на особисті потреби. Окрім цього, слідство виявило ще […]

пенсія
trending_flat
З 1 квітня деякі пенсіонери отримають суттєву надбавку до пенсії: кому пощастить

У квітні 2025 року планується проведення перерахунку пенсій для тих людей, які працюють, та буде спрощено порядок отримання пенсійних виплат. У квітні 2025 року пенсії для тих, хто продовжує працювати, будуть перераховані автоматично, без необхідності звертатися до Пенсійного фонду. Це стосуватиметься: осіб, які після призначення /попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та набули не менше 24 місяці страхового стажу після призначення /попереднього перерахунку/ пенсії; осіб, які після призначення /попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та набули менш як 24 місяці страхового стажу, але після призначення /попереднього перерахунку пенсії пройшло не менш ніж два роки. Право на перерахунок залежить від страхового стажу, набутого до 1 березня 2025 року. Це не стосується пенсіонерів, які отримують пенсію за вислугу років і не досягли 60-річного віку. Тим, яким буде зроблено перерахунок, отримають збільшені пенсійні виплати та доплату за попередні місяці, починаючи з 1 квітня, орієнтовно в […]

наркотики
trending_flat
У Тернополі поліція затримала жінку з наркотиками

У Тернополі патрульна поліція виявила жінку із забороненими речовинами.  Під час патрулювання міста правоохоронці помітили підозрілу жінку та зупинили її. Поліціянти перевірили документи та провели поверхневий огляд 50-річної жінки. Під час цього виявили згорток з таблетками, які містять наркотичні речовини. Про це повідомили у Патрульній поліції Тернопільської області. "Відомо, що слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 309 ККУ (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту)", - йдеться у повідомленні. Читайте також: у машині знайшли наркотики: п’яна жінка їздила вулицями Тернополя у комендантську годину.

Аварія
trending_flat
Судитимуть водія, з вини якого загинула людина, ще двоє сильно травмовані

Уродженець Хмельниччини постане перед судом за смертельну аварію поблизу Нижчих Луб'янок на Тернопільщині.  У аварії, яка трапилась 28 листопада 2024 року на трасі Тернопіль-Ланівці, загинула одна людина, а двоє отримали тілесні ушкодження середнього та важкого ступеня тяжкості. Усі постраждалі - жителі Тернопільської області. Про це повідомили в ГУНП у Тернопільській області. Нагадаємо, що 55-річний водій вантажного автомобіля КамАЗ виїхав на смугу зустрічного руху і допустив зіткнення з ВАЗ-21099. Пасажирка легкового авто 1958 року народження від отриманих травм загинула. Водія та ще одну людину госпіталізували до лікарні. "Поліцейські завершили досудове розслідування й скерували провадження до суду. Процесуальне керівництво здійснювала Тернопільська обласна прокуратура", - йдеться у повідомленні. Читайте також: у Кременці вночі сталась жахлива аварія: молоді хлопці сильно постраждали.

військовий
trending_flat
“Він був людиною великого серця”: загинув молодий військовий Андрій Луцик

Гірка новина завітала у стіни ЗУНО, адже кровопролитна війна забрала життя колишнього випускника та працівника Луцика Андрія Романовича. Про це повідомили на сторінці у соціальних мережах Західноукраїнського національного університету. Народився воїн 01.10.1993 року. Навчався у Червоноградському державному технікумі гірничих технологій та економіки. У 2015 році він закінчив Західноукраїнський національний університет, отримавши диплом бакалавра за спеціальністю «Комп'ютерні науки», а у 2016 році став спеціалістом з управління персоналом та економіки праці. Під час навчання він проявив себе як активний та талановитий лідер, володів чудовими організаторськими навичками, був наполегливим, цілеспрямованим, товариським та людяним. Працював у відділі творчої самореалізації та виховання. "Його відвага, жертовність і незламна воля стали символом справжнього патріотизму. Він був не лише талановитим фахівцем, а й людиною великого серця, яка завжди прагнула справедливості та добра. Світла пам’ять про нього назавжди залишиться у наших серцях. Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким і всім, […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025