Драматичний адвокат: захист підозрюваних у браконьєрстві заявив відвід судді через те, що дозволив відеозйомку

Десятки мішків речових доказів, повна зала людей. Заперечення адвоката щодо відео і фотозйомок під час відкритого судового розгляду. У Тернопільському міськрайонному суді відбулася чергова спроба розглянути кримінальну справу над браконьєрами.

Підозрюваними є двоє працівників рятувальної служби, які під час нерестового періоду у березні 2016-го ловили сітками рибу на тернопільському ставі. Їхній злочин викрили активісти ГО «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля», викликавши при цьому поліцію.

На лаві підсудних опинилися водолаз Володимир Гевко та начальник Тернопільської міської рятувально-водолазної станції Микола Кушнір.

Кримінальна справа розглядається в суді вже більше року. Підозрювані змінювали адвокатів, що стало однією з причин затягування розгляду справи. Цього разу відзначився драматизмом новий захисник браконьєрів Василь Багрій, який по рахунку у них вже третій.

За клопотанням адвоката та його клієнтів в суді мали би розглядатися речові докази. А це – десятки, а той сотні метрів сіток, за допомогою яких здійснювався неправомірний промисел рятувальників.

До суду заносять речові докази

Спершу адвокат спільно зі своїми підзахисними заявили, що довіряють складу суду. Однак, їм не до вподоби було, що присутні в залі журналісти. А також люди, які на думку Василя Багрія незаконно документували і збирали речові докази в березні 2016-го.

Захисник просив суд зобов’язати свідків вийти з залу. Втім, найбільший свій акцент робив на присутніх журналістах, мовляв, на нього і його підзахисних чиниться тиск через медіа.

– Чи ви не будете в подальших якихось, скажемо, незаконних діях поширювати неправдиві відомості? – наголошував до журналістів Василь Багрій. – І так вже моїх клієнтів, високий суде, певні персони, які навіть тут присутні, вдавалися по засобах масової інформації. Пороскидали, що «начебто», «начебто» вони злочинці. А ні. Ми зараз в суді бачимо, що відсутні докази абсолютно по справі. В людей нічого не вилучалося, вони не причетні до злочинів. А використовуючи мас-медіа, зловживаючи конституційними правами моїх підзахисних, пана Кушніра і пана Гевка, вдаються до таких тисків, до таких заходів, погроз і таке інше.

У своєму виступі адвокат також апелював до суду, що через журналістів буде розголошено матеріали кримінального провадження. І «начебто» відповідальність за це передбачена в кримінальному судочинстві.

На відміну від захисника підозрюваних, прокурор Тернопільської місцевої прокуратури Андрій Нюня та адвокат потерпілої сторони – комунального підприємства «Об’єднання парків відпочинку та культури» ТМР – Михайло Денисовський не заперечували проти відео і фото фіксації процесу, адже суд вів відкрите засідання.

Відтак, суддя Любомир Базан не задовольнив клопотання Василя Багрія щодо вимоги заборонити
працівникам ЗМІ вести фото і відео зйомку.

Тож відразу адвокат зі своїми підзахисними заявили про відвід судді Любомиру Базану.

– Мої клієнти бояться, щоб не було розголошено матеріалів кримінального провадження. І заявляємо про відвід, – наголосив захисник рятувальників до судді.

Любомир Базан змушений був оголосити перерву допоки не розглянеться відвід. Таким чином вкотре переноситься розгляд справи.

Речові докази перед дверима залу судового засідання

На сайті «Досьє 102», яке висвітлює діяльність поліції Тернопільської області, два роки тому зазначено про цей випадок. Наприкінці осені 2016-го браконьєрам було вручено обвинувальний акт. За матеріалами слідства, факт браконьєрства працівники поліції зареєстрували ще на початку березня того року.

До них надійшло повідомлення від активістів громадської організації “Скеля” про те, що на Тернопільському ставі зі сторони дальнього пляжу невідомі сітками виловлюють риб. Любителів “тихого” полювання тернополяни піймали на “гарячому”.

На місце події виїжджала слідчо-оперативна група. При огляді території рятувальної бази правоохоронці виявили 130 сіток, підводну ракету та раколови. Зі ставу витягнули сітку з уловом. Там було кілька кілограм риби, а саме: судак, щука, плітка, карась, сріблястий окунь та 17 раків. Відповідно до підрахунку слідчих сума збитків, нанесених КП «Об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя», становить більше дев’яти тисяч гривень.

Браконьєрами виявилися працівники рятувальної бази, але жодних документів на дозвіл вилову у них не було. Окрім цього, Тернопільський став належить до заповідного фонду парку “Загребелля” і вилов риби незаконними методами заборонений.

Браконьєрам оголосили підозру відповідно до статті 249 частина 1 ККУ (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).  Міра покарання за такий злочин – штраф від 1700 до  3400 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років. Їхню подальшу долю має вирішити суд. Тільки коли, якщо адвокатами підозрюваних знайдуться драматичні причини вкотре затягнути справу?

Відеофіксація “на гарячому” події початку березня 2016-го.

About the author

trending_flat
Дощові води з котловану на вулиці Миру злили в Серет (фото, відео)

У Тернополі на вулиці Миру сьогодні зібралися обурені мешканці навколишніх будинків. Вони виступають проти будівництва багатоповерхівки по сусідству. Під час негоди останніх днів дощі затопили котлован, який вирили під забудову. Це призвело до зсуву ґрунту, зокрема, і тротуару. Поруч паркова зона. Депутатка цього округу Оксана Яциковська скликала представників архбудконтролю міської ради, екологічної інспекції, земельників. До людей вийшли проектант будівництва, а також людина, яка називала себе забудовником (свого прізвища чоловік не назвав). Зустріч відбулася перед зачиненими воротами. На територію забудови людей не пропустили. – Йде зсув ґрунту. Тротуар вже весь пішов у яму, дорога тріщить. Вони ці тріщини заливають цементом, – каже мешканка з сусіднього будинку Лариса Карпенко. Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по зміні її цільового призначення площею 0,3900га за адресою вул. Миру,4В ТОВ «Акваріум – 1» сесія Тернопільської міської ради затвердила ще в серпні минулого року. Чоловік, який […]

trending_flat
«Не можна допустити, щоб люди збайдужіли. Війна не десь, вона поруч». Інтерв’ю з волонтеркою

У 2014 році волонтерський рух у протидії державі агресора набув загальнонаціонального масштабу. Від початку нападу агресора люди допомагали всім, чим могли. Багато тернополян теж не залишились осторонь біди, що поглинула Схід України. Того ж року за дослідженням фонду «Демократичні ініціативи» спільно з «Київським міжнародним інститутом соціологічних досліджень» третина населення України переказувала кошти українській армії. 23% громадян скористалися допомогою благодійних фондів та волонтерських організацій, передавши кошти, речі та продукти через них. Зараз наче все більш тихо. Та все ж волонтери є. І армія потребує піклування простих громадян, яких захищає. Тетяна Запаранюк – викладач коледжу економіки права та інформаційних технологій ТНЕУ. З перших днів агресії Кремля вона стала волонтером. З нею ми поговоримо про те, чого зараз бракує армії, чому й досі волонтери необхідні військовим, про жінок на війні. – Ви з перших днів допомагаєте армії? – Так, з перших днів я […]

trending_flat
ЦВК офіційно визнала Володимира Зеленського наступним президентом України

ЦВК склала і оголосила протокол про результати повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. 30 квітня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії. Відповідно до Закону України "Про вибори Президента України", на підставі протоколів окружних виборчих комісій про підсумки повторного голосування в межах відповідних територіальних виборчих округів, у тому числі з поміткою "Уточнений", та протоколу Центральної виборчої комісії про підсумки повторного голосування в межах закордонного виборчого округу Центральна виборча комісія склала та оголосила протокол про результати повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. У протоколі зазначено, що до виборчого бюлетеня для повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року було внесено дві кандидатури: Зеленський В.О. та Порошенко П.О. Відповідно до Закону України "Про вибори Президента України" за підсумками […]

trending_flat
Мандрівки селами Золотого Поділля: Кокутківці та Висипівці – від старенької церкви до лебединого озера (фоторепортаж)

Війна недалеко Кокутківців колись була неабияка. Сто років тому річка Нестерівка відчувала тупіт солдатських чобіт. У навколишніх селах базувалися війська трьох імперій: Прусія, Австро-Угорщина, Росія. Частина перша: Нестерівці та хутір, якого нема на Святій горі Затоптане кладовище безіменних солдат Дорогою, якою марширували армії, прямуємо від Нестерівців в Кокутківці. На угорському сайті архівних фотографій http://fortepan.hu викладені світлини Першої світової. Одна з них датується 1917 роком. На світлині показано поховання близько  сотень могил. У короткому поясненні до старого фото вказано, що це ховають солдат 23-го Угорського піхотного полку Австро-Угорщини. Помітно: літній період, чоловіки біля могил легко одягнені. Український історик, краєзнавець, дослідник військово-історичних подій Сергій Ткащов каже, що там могли бути поховані не тільки угорці. А також є думки, що військове кладовище виникло раніше. – Можливо воно було облаштоване в 1915-1916, коли фронт стояв вздовж Серету довший час. Ось цей полк того періоду […]

trending_flat
Мандрівки селами Золотого Поділля: Нестерівці та хутір, якого нема на Святій горі (фоторепортаж)

Замість вступу Процес децентралізації в Україні триває. Мешканці невеликих сіл вирішують, до якого центру об’єднаної громади приєднатися. Адміністративна реформа передбачає, що волевиявлення сільських рад повинна схвалити ще й обласна влада. Відтак, кілька років тому появився Перспективний план Тернопільської області. Згідно з цим документом населені пункти Нестерівської та Висиповецької сільських рад мали би ввійти до Озернянської ОТГ Зборівського району. Однак, тут люди вирішили інакше – вони хочуть приєднатися до громади Тернополя. У Тернополі теж начебто не проти. Лише депутати обласної ради ніяк не схвалять бажання мешканців, тим самим внісши зміни в Перспективний план. Та поки обласна рада роздумує, ми помандрували п’ятьма селами Нестерівці, Кокутківці, Висипівці, Серединці та Воробіївкою. Довкола цих сіл є місця, які внесені на карту історії України та пов’язані з визначними подіями та долями відомих особистостей. Барвінські у Нестерівцях та їх гості Через кожне село Нестерівської і Висиповецької сільських […]

trending_flat
Степан Барна заявив, в який день напише заяву про відставку з посади голови Тернопільської ОДА

Степан Барна заявив, що звільниться з посади голови Тернопільської ОДА після інавгурації нового президента. Відео про своє рішення Степан Барна оприлюднив у мережі Фейсбук, записавши його на горі Бона в Кременці. – Сьогодні я заявляю, як тільки відбудеться інавгурація новообраного президента України, я покладу перед ним заяву про відставку, – наголосив він. Також додав, що буде максимально допомагати тим, хто буде розвивати Україну в євроінтеграційному напрямку.  А також стоятиме на позиції недопущення реваншу. – Недопущення приходу в політику тих людей, які знищували Україну впродовж останніх, багатьох років і намагалися її загнати в російське ярмо – заявив наразі чинний голова Тернопільської ОДА. Додамо, за результатами голосування у виборчих округах Тернопільщини з невеликим відривом від Петра Порошенка переміг Володимир Зеленський. За екзит-полом Володимир Зеленський здобув довіру 73% виборців. Раніше,  журналісти «Терміново» вияснили, яким чином з обласного бюджету Тернопільщини фінансувалася агітація за кандидата […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025