23.11.2024
Новини

Драматичний адвокат: захист підозрюваних у браконьєрстві заявив відвід судді через те, що дозволив відеозйомку

Десятки мішків речових доказів, повна зала людей. Заперечення адвоката щодо відео і фотозйомок під час відкритого судового розгляду. У Тернопільському міськрайонному суді відбулася чергова спроба розглянути кримінальну справу над браконьєрами.

Підозрюваними є двоє працівників рятувальної служби, які під час нерестового періоду у березні 2016-го ловили сітками рибу на тернопільському ставі. Їхній злочин викрили активісти ГО «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля», викликавши при цьому поліцію.

На лаві підсудних опинилися водолаз Володимир Гевко та начальник Тернопільської міської рятувально-водолазної станції Микола Кушнір.

Кримінальна справа розглядається в суді вже більше року. Підозрювані змінювали адвокатів, що стало однією з причин затягування розгляду справи. Цього разу відзначився драматизмом новий захисник браконьєрів Василь Багрій, який по рахунку у них вже третій.

За клопотанням адвоката та його клієнтів в суді мали би розглядатися речові докази. А це – десятки, а той сотні метрів сіток, за допомогою яких здійснювався неправомірний промисел рятувальників.

До суду заносять речові докази

Спершу адвокат спільно зі своїми підзахисними заявили, що довіряють складу суду. Однак, їм не до вподоби було, що присутні в залі журналісти. А також люди, які на думку Василя Багрія незаконно документували і збирали речові докази в березні 2016-го.

Захисник просив суд зобов’язати свідків вийти з залу. Втім, найбільший свій акцент робив на присутніх журналістах, мовляв, на нього і його підзахисних чиниться тиск через медіа.

– Чи ви не будете в подальших якихось, скажемо, незаконних діях поширювати неправдиві відомості? – наголошував до журналістів Василь Багрій. – І так вже моїх клієнтів, високий суде, певні персони, які навіть тут присутні, вдавалися по засобах масової інформації. Пороскидали, що «начебто», «начебто» вони злочинці. А ні. Ми зараз в суді бачимо, що відсутні докази абсолютно по справі. В людей нічого не вилучалося, вони не причетні до злочинів. А використовуючи мас-медіа, зловживаючи конституційними правами моїх підзахисних, пана Кушніра і пана Гевка, вдаються до таких тисків, до таких заходів, погроз і таке інше.

У своєму виступі адвокат також апелював до суду, що через журналістів буде розголошено матеріали кримінального провадження. І «начебто» відповідальність за це передбачена в кримінальному судочинстві.

На відміну від захисника підозрюваних, прокурор Тернопільської місцевої прокуратури Андрій Нюня та адвокат потерпілої сторони – комунального підприємства «Об’єднання парків відпочинку та культури» ТМР – Михайло Денисовський не заперечували проти відео і фото фіксації процесу, адже суд вів відкрите засідання.

Відтак, суддя Любомир Базан не задовольнив клопотання Василя Багрія щодо вимоги заборонити
працівникам ЗМІ вести фото і відео зйомку.

Тож відразу адвокат зі своїми підзахисними заявили про відвід судді Любомиру Базану.

– Мої клієнти бояться, щоб не було розголошено матеріалів кримінального провадження. І заявляємо про відвід, – наголосив захисник рятувальників до судді.

Любомир Базан змушений був оголосити перерву допоки не розглянеться відвід. Таким чином вкотре переноситься розгляд справи.

Речові докази перед дверима залу судового засідання

На сайті «Досьє 102», яке висвітлює діяльність поліції Тернопільської області, два роки тому зазначено про цей випадок. Наприкінці осені 2016-го браконьєрам було вручено обвинувальний акт. За матеріалами слідства, факт браконьєрства працівники поліції зареєстрували ще на початку березня того року.

До них надійшло повідомлення від активістів громадської організації “Скеля” про те, що на Тернопільському ставі зі сторони дальнього пляжу невідомі сітками виловлюють риб. Любителів “тихого” полювання тернополяни піймали на “гарячому”.

На місце події виїжджала слідчо-оперативна група. При огляді території рятувальної бази правоохоронці виявили 130 сіток, підводну ракету та раколови. Зі ставу витягнули сітку з уловом. Там було кілька кілограм риби, а саме: судак, щука, плітка, карась, сріблястий окунь та 17 раків. Відповідно до підрахунку слідчих сума збитків, нанесених КП «Об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя», становить більше дев’яти тисяч гривень.

Браконьєрами виявилися працівники рятувальної бази, але жодних документів на дозвіл вилову у них не було. Окрім цього, Тернопільський став належить до заповідного фонду парку “Загребелля” і вилов риби незаконними методами заборонений.

Браконьєрам оголосили підозру відповідно до статті 249 частина 1 ККУ (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).  Міра покарання за такий злочин – штраф від 1700 до  3400 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років. Їхню подальшу долю має вирішити суд. Тільки коли, якщо адвокатами підозрюваних знайдуться драматичні причини вкотре затягнути справу?

Відеофіксація “на гарячому” події початку березня 2016-го.

Перейти до панелі інструментів