30.05.2023
Здоров’я Новини Освіта

Без батьків та аніматорів: як проходять новорічні ранки в умовах пандемії

Новорічних ранків усі ми з нетерпінням чекаємо з дитинства. Зараз вони тішать нас дітками. Проте не цього року. Святкові заходи проходять за певними правилами, які оприлюднили у МОЗ. Згідно них на ранках не можуть бути присутні батьки та інші родичі, до розваг не допускають аніматорів. Якщо дитина з якихось причин не бажає брати участь, змушувати її не варто, аби не викликати стресу.

Окреме свято для кожного класу чи групи

Зокрема, під час святкування у школі на заході можуть бути присутні лише учні одного класу. Участь школярів з інших класів у святі забороняється.

У випадку із дитячими садочками це правило діє аналогічно – свято проводиться лише для дітей однієї навчальної групи.

Присутність глядачів не дозволяється

Традиційно на урочисті заходи новорічних свят у школах чи садочках до дітей приходять батьки та інші члени родини, проте в умовах пандемії це може створити додаткові ризики для здоров’я усіх учасників.

Також не варто забувати, що свято призначене саме для дітей, а їх здоров’я – є пріоритетом. Особливу увагу варто приділяти психологічному здоров’ю дітей. Адже відсутність рідних чи близьких на святі може викликати у дітей, особливо дошкільного віку, стрес. Тому, якщо дитина не хоче брати участь у святі без батьків чи інших членів родини, не варто її змушувати, бажано просто все послідовно роз’яснити. Потурбуйтесь про те, щоб малеча почувала себе в безпеці, а свято не стало стресовою ситуацією.

Участь у святі можуть брати тільки працівники закладу освіти

Запрошувати аніматорів, акторів та інших людей, які б розважали дітей та брали участь у святі не дозволяється. Тобто організовувати,проводити захід та брати участь можуть лише співробітники закладу освіти.

Важливо, якщо ж у дитини будь-які симптоми гострого респіраторного захворювання, краще залишити її вдома з турботою про здоров’я та подальшим зверненням за медичною допомогою. У випадку, якщо дитина засмутилась, що пропускає свято, вдома також можна влаштувати міні святкування в ігровій формі.

Більше інформації про протиепідемічні правила у школах та дитячих садочках під час карантину можна знайти у Постановах Головного державного санітарного лікаря №10 та у Постанові №8.

Схожі пости

У Тернополі з маршрутки випала пенсіонерка, шукають очевидців

Загинув 21-річний Тарас Лень: воїна півроку вважали зниклим безвісти

У Борщівському районі чоловіки влаштували масову бійку, тепер всі вони – у лікарні

Перейти до панелі інструментів