30.05.2023
Новини

З нового року в Україні подорожчає алкоголь

З нового 2022 року в Україні здорожчає алкоголь. Згідно законопроекту №5600, який прийняли у Верховній Раді, варто очікувати подорожчання усього алкоголю. Закон підвищує ставки податку на алкогольні напої (не переглядалися з 2019 року). 

Алкогольні напої, фактична міцність яких вища за 22% об’ємних одиниць етилового спирту — 133.31 грн\літр стовідсоткового спирту (було 126.96); сидр і перрі — 1.11 грн\літр (1.06); вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані), фактична міцність яких вища за 1,2% об’ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 15% об’ємних одиниць етилового спирту, за умови що етиловий спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне (ендогенне) походження, які розливаються у пляшки, закорковані спеціальними пробками для таких напоїв типу «гриб», що утримуються на місці за допомогою стяжок або застібок, та/або мають надмірний тиск, спричинений наявністю діоксиду вуглецю у розчині на рівні не менше 1 бар при температурі 20 °C — 12.23 грн\л (було 11.65).

Вина та інші зброджені напої (зокрема суміші зі зброджених напоїв та суміші на основі зброджених напоїв), фактична міцність яких вища за 1.2% об’ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 22% об’ємних одиниць етилового спирту — 8.42 грн\л (8.02).

Також пропонується змінити правила встановлення акцизу на солодове пиво. Тепер ставка визначатиметься не за 1 л пива, а за 1 л стовідсоткового спирту, з урахуванням середнього значення міцності пива 4.88 об’ємних одиниць та індексу споживчих цін за 2020 рік — 5%.

Схожі пости

Масштабна повітряна тривога на західній Україні: сили ППО збили російську ракету

Redaktsia

В історичному центрі Тернополя знову пофарбували пам’ятку архітектури у яскраві кольори

Redaktsia

“Велика проблема з безпекою”. Тернопіль може втратити право на проведення фіналу Кубку України?

Перейти до панелі інструментів