Лікує від кашлю до онкології: цілюща ягода, якою варто запастися

Калина — унікальна рослина, ягоди якої врятують від кашлю, допоможуть від високого тиску, недокрів’я і сотні інших захворювань. Але як правильно використовувати і заготовляти калину, варто почитати заздалегідь.

Якщо, лікувати застуду народними засобами, то краще починати з калинового відвару. Він знижує підвищену температуру, забезпечує організм вітаміном С, який успішно бореться з причиною хвороби: бактеріями або вірусами. Крім того, калина корисна при гіпертонії, анемії, захворюваннях печінки.

Цілющі властивості калини: в чому користь

Калина — унікальна рослина. Її корисні властивості практично не мають аналогів. Калина червона здавна користується популярністю в народній медицині. Ягоди калини багаті вітамінами A, E, P, К, Р, а вітаміну С більше, ніж у лимоні.

У калині містяться такі мікроелементи як: ванадій, калій, кальцій, залізо, магній, марганець, молібден, натрій, цинк, фосфор. Крім того, присутні дубильні речовини, фітонциди, пектини. За кількістю заліза, калина стоїть в одному ряду з шипшиною і чорницею. Органічні кислоти (мурашина, олеїнова і оцтова) надають калиновому соку і ягоді кислий смак.

Калина червона і її кора застосовуються при лікуванні різних захворювань і станів:

  • при застуді знижує температуру,
  • як відхаркувальний засіб при кашлі,
  • для профілактики і лікування гіповітамінозу,
  • для профілактики онкологічних захворювань,
  • запобігає розвитку алергії,
  • як сечогінний і кровоспинний засіб (кора),
  • знижує артеріальний тиск при гіпертонії,
  • виводить з організму токсини,
  • добре впливає на роботу печінки,
  • заспокоює нервову систему,
  • нормалізує травлення,зміцнює серцевий м’яз і судини серця,
  • знижує рівень холестерину в крові,
  • нормалізує пульс при аритмії.

Корисні та смачні рецепти з калини

З калини готують масу корисних і смачних страв: варення, начинку для пирогів, желе.

Желе з калини
Інгредієнти:

калина — 1 кг,
цукор-пісок — 1 кг,
вода — 2 склянки.

Приготування:

Ягоди калини перебираємо від листочків, гілочок, сміття і зіпсованих. Кладемо в друшляк і ретельно промиваємо.

Бланшуємо калину: кип’ятимо воду у великій каструлі і опускаємо в неї друшляк з калиною на 5 хвилин для того щоб ягода стала м’якою і втратила свою гіркоту.
Перетираємо калину дерев’яною ложкою через сито.

Перекласти в чисту каструлю. У пюре з калини додаємо цукровий пісок (кількість цукру можна зменшити до 800 гр., якщо не подобається дуже солодке) і воду. Ретельно перемішуємо.
Варимо калину на повільному вогні близько 50 хвилин до загустіння (потрібно враховувати, що остаточно желе застигне вже в банці).

Желе розливаємо в стерилізовані банки і зберігаємо в холодильнику.

Чай з калини

Цілющий калиновий чай не тільки подарує здоров’я, але і поліпшить настрій в похмурі, холодні осінні дні.

Рецепт чаю з калини

Ягоди вимити (можна використовувати їх разом з гілочками), розім’яти в емальованій посудині, яку можна поставити на вогонь. Залити гарячою водою, тримати на малому вогні 10 хвилин. До кипіння не доводити. Настій процідити, потім вже кип’ятити.

Для вживання взяти півчашки відвару, долити гарячої води до країв чашки, додати мед або цукор.
Спрощений рецепт: ягоди розім’яти в чашці, залити окропом, настояти 10 хвилин, додати мед.

Чим може бути шкідлива калина

Незважаючи на величезну користь, калина протипоказана при вагітності. Калина викликає стимуляцію скорочення матки, що може призвести до викидня, а по-друге вона сприяє виробленню червоних тілець в крові, надлишок яких може завдати шкоди плоду. Не можна вживати калину і годуючим мамам через небезпеку виникнення алергічної реакції у малюків до трьох місяців від роду.

Оскільки калина має сечогінні властивості не варто її вживати людям, що страждають на енурез, хворобами нирок. Тривале застосування калини може спровокувати утворення тромбів, падіння артеріального тиску, виникнення гіпоксії та ішемії.

Якщо Ви вирішили для себе все ж використовувати калину, то для початку проконсультуйтеся з фахівцем.

About the author

відстрочка від мобілізації
trending_flat
Кабмін оновив перелік документів для відстрочки батькам трьох дітей: що змінилось з 6 травня

Кабмін вніс зміни до Порядку проведення призову. Згідно з оновленою Постановою 560, право на відстрочку від мобілізації тепер може отримати не лише рідний батько, але й вітчим, за умови дотримання визначених критеріїв. Про це розповіла адвокатка Дар'я Тарасенко. Тепер до заяви необхідно прикладати такі документи. Для біологічного батька потрібно такий перелік документів: свідоцтво про народження дитини із зазначенням батьківства військовозобов’язаного; та один із таких документів: свідоцтво про шлюб з матір’ю (батьком) дітей; рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю), що є військовозобов’язаним; рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю), що є військовозобов’язаним; письмовий договір між батьками про те, з ким з батьків будуть проживати діти, та про участь другого з батьків у їх вихованні; інформація з Єдиного реєстру боржників про відсутність в Реєстрі відомостей про військовозобов’язаного за категорією […]

Аварія
trending_flat
Серйозна аварія на Чортківщині: постраждав 14-річний хлопець

На Тернопільщині в аварії отримав серйозні травми 14-річний хлопець.  ДТП трапилась 7 травня близько 17:30 на автодорозі Бучач - Чортків - Скала-Подільська, неподалік Чорткова. Не розминулись автомобіль Nissan Leaf та мотоцикл Lifan 220. Про це повідомили в ГУНП у Тернопільській області. "У всіх водіїв взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю. Причини автопригод з'ясовують працівники поліції", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Аварія на Кременеччині: постраждав молодий мотоцикліст

Герой
trending_flat
“Плакало небо, плакали люди, від жалю розривалася душа”: На Щиті повернувся Віктор Бухта з Тернопільщини (фоторепортаж)

Додому з фронту "На Щиті" повернувся воїн Віктор Бухта.  7 травня на колінах жителі села Вишнівчик зустрічали полеглого Героя. Про це повідомили в фейсбук-групі "Село Вишнівчик Тернопільської області". "Плакало небо, плакали люди, від жалю розривалася душа... 7 травня 2025 року, наше село та вся громада на колінах зустріла на щиті Героя Віктора Бухту. Який вірно та віддано боронив Україну. Відданий патріот, який пожертвував найдорожчим заради свободи і майбутнього України. Він був вірним сином Українського народу. Його сміливість назавжди залишиться прикладом для всіх нас, а жертовність буде приводом для вшанування його вічної пам'яті в наших серцях. Вічна Слава Герою! Висловлюємо щирі співчуття батькам, сестрі, нареченій, доньці, всій родині та побратимам, низько схиляємо голови у скорботі. Нехай його душа знайде вічний спокій у Царстві Небесному", - йдеться у повідомленні.   Читайте також: У Тернополі зустріли тіло Героя Івана Склярика, який повернувся На […]

Палац Адама Голуховського
trending_flat
Анлійський парк, багата бібліотека і розкішний палац: якою була резиденція Адама Голуховського в Гусятині (фото)

Тернопільщина - це місце красивих локацій із цікавими історіями. Одне із таких - палац Адама Голуховського в Гусятині. Гусятинський краєзнавчий музей поділився історією цього надзвичайно красивого місця, яке зараз не в найкращому стані та потребує більшого догляду. "Не маючи своєї резиденції, бо Скала дісталася його брату, Адам Голуховський надумав оселитися в Гусятині. Під нову садибу він вибрав місце під лісом "Грабник", який скоро був перетворений на прекрасний декоративний парк. Новий палац був збудований по проекту львівського архітектора, ректора Львівської політехніки Юліана Октавіана Захарієвича у 1889 р. . Ліс «Грабник» навколо палацу був перетворений Захарієвичем у англійський парк. Тільки дерева цього парку залишились нині, а палац був знищений під час першої світової війни. Відомо, що Адам Голуховський нагромадив у своїй садибі багату бібліотеку і велику кількість творів мистецтва. Новий палац в Гусятині був знищений та розграбований під час Першої світової війни. […]

Зозуляк Володимир Степанович
trending_flat
Віддав своє життя, аби ми мали майбутнє: загинув Володимир Зозуляк з Тернопільщини

Заліщики в жалобі, адже на фронті загинув, захищаючи рідну землю, Володимир Зозуляк 1974 року народження. Трагічну звістку повідомили у Заліщицькій міській раді. Життя воїна обірвалось 6 травня 2025 року на фронті. "Його відданість військовій присязі, мужність і безстрашність стали прикладом справжнього воїна, вірного захисника Батьківщини. Виконавчий комітет на чолі з міським головою Іваном Дроздом, висловлює щирі співчуття рідним і близьким. Пам’ять про Володимира житиме в наших серцях назавжди", - йдеться у повідомленні. Редакція "Терміново" висловлює щирі співчуття рідним та близьким Героя. Хай спочиває з миром! Вічна пам'ять захиснику! Читайте також: Від поранень помер сержант з Тернопільщини Назар Мизак

нагородження
trending_flat
8 тернопільських спортсменів отримали нагороди: фото

У Тернополі нагородили вихованців Тернопільської обласної дитячо-юнацької спортивної школи з біатлону, які брали участь у всеукраїнських змаганнях протягом зимового сезону 2024-2025 років. Про це розповіли у Тернопільській обласній раді. "Мені надзвичайно приємно нагороджувати наших юних спортсменів, які гідно представляли Тернопільщину на всеукраїнському рівні. Ваші здобутки – це не лише результат щоденних тренувань і наполегливої праці, а й велика гордість для всієї області, – зазначив Богдан Бутковський. – Спорт – це не лише про медалі та п’єдестали, це насамперед про перемогу над собою, своїми страхами, втомою, сумнівами. Ви довели, що здатні долати труднощі та ставати кращими щодня. Ви є прикладом для наслідування й символом того, що зусилля, підтримка наставників та віра в себе приносять блискучі результати. Обласна рада і надалі буде підтримувати розвиток спорту та наших талановитих дітей, адже вони – майбутнє України", - поділився Богдан Бутковський, який вручав нагороди та […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025