21.04.2024
Історії Новини

Що приховує скринька з Кременця, яку зберігають у Берліні

Ще одну трагічну історію з життя кременчан розповіла дослідниця Ірина Дан-Коен. Розповідь стосується долі офіцера 42-го Якутскаго полка, якого з іншими офіцерами, замордованими більшовиками, похоронили біля муру Богоявленського монастиря в Кременці. Одні з небагатьох речей, що нині нам нагадують про це, листи з Дубнівської в’язниці. Зараз вони зберігаються в Ірини, в Берліні. 

“Галина Павлівна Шпігельман – дочка офіцера 42-го Якутскаго полка, якого з іншими офіцерами, замордованими більшовиками похоронили біля муру Богоявленського монастиря в Кременці. Останні листи з ув’язнення в місті Дубно, офіцера, Павла Петровича Шпігельмана, батька Галини Павлівни, пані Галина, незадовго до своєї смерті в моїй присутності передала на довічне збереження в руки моєї бабусі, скляну скриньку з останніми записками батька пані Галини з в’язниці міста Дубно.

Записки зараз у мене в Берліні, успішно перетнувши кордони, зберігаються в тій же скляній скринці, нагадуючи про минуле міста і про героїв моєї скромної розповіді. Бабуся показувала місце захоронення офіцерів. Як входити до дзвіниці, парадним входом до жіночого Богоявленського монастиря в Кременці, від вулиці їх поховали під муром, правобіч. Нехай буде благословенна їх пам’ять!”, – пише дослідниця.

Перейти до панелі інструментів