
Середня зарплата на Тернопільщині у липні 2021 року становила 11743 грн. Це на 20,8% більше, ніж у липні минулого року. Про це інформує Головне управління статистики Тернопільської області.
При цьому сума заборгованості із виплати зарплати на підприємствах області станом на 1 серпня становить 57, 2 мільйонів гривень. Серед них 37% зарплати заборгували підприємства промисловості, в закладах охорони здоров’я та надання соціальної допомоги не виплатили 25% зарплати, на будівництві – 24,8%.
About the author
Облила хімікатом свою суперницю: у Бережанах ревнива жінка наробила біди
У Бережанах на Тернопільщині жінка облила свою суперницю невідомою хімічною речовиною. Очевидці одразу викликали правоохоронців на місце події, повідомивши про ситуацію на лінію 102. Потерпілу терміново доправили до лікарні для надання медичної допомоги. За попередніми даними поліції, причиною нападу стали ревнощі між жінками. Підозрювана діяла цілеспрямовано - вона наперед підготувалася до зустрічі, принісши із собою ємність із хімічною речовиною у сумці. Про це повідомляють у ГУНП у Тернопільській області. Наразі триває досудове розслідування. Правоохоронці очікують результатів експертизи, яка встановить тип хімічної речовини та ступінь тяжкості тілесних ушкоджень потерпілої. Відомості про цей випадок внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу України.
Редакція 02.04.2025
У поліції розповіли деталі смертельної ДТП біля Тернополя за участі 3 вантажних авто (відео)
У поліції Тернопільщини розповіли деталі ДТП, яка трапилась у середу, 2 квітня, на у Тернопільському районі в селі Цебрів. Як з'ясував слідчий, унаслідок зіткнення 2 вантажівок та буса є загиблий. "За попередньою інформацією, автомобіль марки DAF, який рухався з причепом, допустив зіткнення із зустрічною вантажівкою Mercedes. Після удару у DAF врізався ще бус марки Renault, який їхав позаду. У результаті аварії загинув водій із Mercedes. Його тіло рятувальники вивільняли із металевої пастки", - йдеться у повідомленні ГУНП у Тернопільській області.
Редакція 02.04.2025
Масштабна аварія вантажівок біля Тернополя: на місці багато швидких і поліція (відео)
У селі Цебрів, що поблизу Озерної на під'їзді до Тернополя, сталася масштабна ДТП за участі вантажівок. Відповідні відео розповсюджують соцмережами. Як видно на роликах, на місці працюють медики швидкої допомоги та поліція. Рух повністю перекрито, з'являється великий затор. Інформацію про ДТП підтвердили у патрульній поліції області. "На автодорозі М-09 поблизу села Цебрів (на 11 км автодороги) ДТП з травмованими. Рух перекритий. Обставини встановлює слідчий", - сказала старша інспекторка патрульної Віталія Щупляк. Дізнаємось також деталі від ГУНП у Тернопільській області, інформація буде оновлюватись. Оновлено. У поліції розповіли деталі ДТП за участі 3 вантажних авто. На жаль, є загиблий.
Редакція 02.04.2025
У селі біля Тернополя спіймали 12 браконьєрів
На водоймах Тернопільської області екологічні інспектори виявили чергові порушення правил рибальства. Під час планових рейдів у переднерестовий період фахівці Державної екологічної інспекції у Тернопільській області затримали 12 браконьєрів біля села Глядки. Порушників притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 3 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Окрім того, обстежуючи територію Горішньо-Івачівського водосховища поблизу сіл Глядки та Малашівці Тернопільського району, інспектори виявили три безгосподарські незаконні знаряддя лову – ставні сітки. Про це повідомляють у Державній екологічній інспекції у Тернопільській області. Варто нагадати, що від 1 квітня в Україні офіційно почалася нерестова заборона на вилов риби. Нерест – надзвичайно важливий період у житті водних мешканців. Саме від успішності цього процесу залежать майбутні запаси водних біоресурсів нашої країни. Протягом усього нерестового періоду екологічні інспектори працюватимуть у складі спеціальних оперативних груп, які здійснюватимуть посилений контроль на водоймах області. Громадяни, які порушуватимуть нерестову заборону, не […]
Редакція 02.04.2025
Гастролери з Закарпаття жорстоко побили і пограбували тернополянина
Двоє молодих чоловіків із Закарпаття жорстоко побили тернополянина та викрали його смартфони. Про постраждалого з травмами обличчя та рук до поліції повідомив лікар медичного закладу, куди звернувся постраждалий. Як з'ясували правоохоронці, напад стався пізно ввечері. Нападники спровокували конфлікт із місцевим жителем, завдали йому тілесних ушкоджень та відібрали два мобільні телефони. Поліції вдалося швидко встановити особи зловмисників. Ними виявилися двоє уродженців Закарпатської області – 22-річний чоловік, який раніше вже мав проблеми із законом, та його неповнолітній спільник. Обом підозрюваним оголошено підозри за частиною 4 статті 187 Кримінального кодексу України – розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб, поєднаний із насильством. Старшому нападнику суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а неповнолітнього передали під опіку батьків. Зараз триває досудове розслідування справи для з'ясування всіх обставин злочину.
Редакція 01.04.2025
Нематеріальна культурна спадщина Тернопільщини збагатилася лемківською прикрасою
До Обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Тернопільщини додано новий унікальний елемент. До переліку внесено "Кривульку – лемківську жіночу нагрудну прикрасу: орнаментальні традиції та технологію виготовлення". Кривулька є широким заокругленим коміром з бісеру, який покриває шию, плечі та груди жінки. Майстрині виплітають цю прикрасу з дрібних кольорових бісеринок на волосяній або шовковій основі. Особливістю лемківських кривульок є їхній великий та відносно нескладний орнамент. Колорит цих прикрас насичений та контрастний, з переважанням червоного – оберегового кольору, який гармонійно поєднується з вишивками на сорочках. На території Тернопільської області традиції виготовлення кривульок зберігають представники численної лемківської спільноти. Вони опинилися тут внаслідок примусової депортації з рідних земель у 1944-1947 роках. Незважаючи на розселення лемків по всьому світу та асиміляційні процеси, традиція створення та носіння кривульки зуміла вистояти. Вона передається від покоління до покоління, від прабабусь до правнучок, зберігаючи автентичність. Культура лемків є самобутнім явищем […]
Редакція 01.04.2025