Історія успіху молодих людей: жити мандруючи. Роман Задорожний і Горгани

«Життя під час подорожі – це мрія в чистому вигляді», – писала класик детективного жанру Агата Крісті. Жити мандруючи і з пригодами – справді мрія багатьох. Якщо вона стає дійсністю, якщо є поруч друзі-однодумці, людина живе багатшою. І здатна підкоряти вершини.

Роман Задорожний – мандрівник, організатор пригодницьких марафонів, керівник тернопільського магазину мережі експертів з туристичного спорядження «Горгани». Свої мандрівки по світу почав майже двадцять років тому. У 2009-му році проїхав на велосипеді Україну від Львова до Луганська. Декілька років тому його подорожі переросли в успішний бізнес.

Магазин «Горгани» майже в центрі Тернополя недалеко залізничного вокзалу. Персонал – молоді хлопці та дівчата, такі ж за покликанням, як і сам директор.

– Люди, які працюють в мережі «Горгани», однодумці. Нам дуже легко спілкуватися. Наші робочі наради можуть відбуватися десь у Карпатах, в поході, в палатці, а не в якомусь дорогому готелі. Це насправді приваблює, легко і просто працювати з людьми, які на одній хвилі, – каже Роман Задорожний.

«Я не знаю людину, поки не піду з нею в гори», – любить повторювати цей хлопець. Такий постулат став критерієм відбору працівників.

При виборі на роботу звичайного продавця (ми навіть продавцем його не називаємо) ми надаємо перевагу, якщо людина має досвід або любить мандрувати. Залучаємо людей, яким не просто потрібна робота, а людей, яких приваблюють мандрівки. Таким чином сформована вся мережа наших магазинів від простого комірника до керівництва.


Магазин «Горгани» у Тернополі – найбільший за своєю спеціалізацію. Туриста можуть одягнути від одноденної екскурсійної мандрівки до крутих подорожей в тропічні джунглі чи високо в гори.

У нас є спеціальні засоби від комах, чого не купити у звичайних аптеках. Чи можемо зібрати людину в похід на шести- семитисячник, а можемо одягнути і на Еверест.

Коло друзів «Горган» широке, адже мережа магазинів організовує різноманітні спортивні та туристичні проекти. Один з проектів «Gorgany Bus» – це виїзди в гори, для забезпечення яких надають транспорт і визначають напрям, а на кінцевому етапі мандрівку туристи планують самі. Для прикладу, Роман Задорожний розповів про  зимові Мармороси, які ще називають Гуцульськими Альпами.

Взимку в Мармороси нас зібралося близько двох десятків людей. Це були і знайомі, і незнайомі нам люди. Ми і не вдаємося у велику зовнішню рекламу, а більше серед знайомств поширюємо інформацію про «Горгани». Крім Мармаросів, ми ще допомагаємо організовувати пригодницькі перегони «Терен», які добре відомі в Західній Україні і які збирають сотні учасників. Також ми ((є партнерами в проведенні чемпіонату України з гірського бігу, де відбувається відбір на чемпіонат світу. І всієї мережею магазинів ми є організаторами найбільших пригодницьких перегонів в Україні  «GorganyRACE». Цього року у змаганнях взяли участь 800 людей у різних вікових категоріях.

«GorganyRACE» – це некомерційні змагання з туризму, які відбуваються з 2007 року. Територія та старт змагань кожного року різняться, що робить змагання ще більш цікавими. Незмінним залишається тільки район гірського масиву Карпат — Горгани.


Змагання мають свій сайт. У процес змагань входить спринт близько 80 кілометрів, трек гірськими стежками до 110 км пішки та велосипедний маршрут близько 150 км. Таким чином марафонець проходить понад 300 кілометрів лісами і полонинами Карпатами за декілька днів.

У Тернополі теж чимало спортивних заходів проходить за співорганізації «Горган» та особисто Романа Задорожного. Бігова спільнота Тернополя і її розвиток сьогодні в ініціативах мандрівника.

– Я не надавав перевагу бігу, але якось так природньо склалося, що дотичний до нього. Це не є клієнти «Горган», а моя приватна ініціатива розвивати у Тернополі біговий спорт. Бо біг – це найпростіший спосіб активностей. Моя мрія – щоб до такого виду спорту долучилося не менше 10% тернополян. І на фоні того формується ще більше друзів, більше мандрівників з Тернополя, які зможуть підкоряти нові вершини в Карпатах чи мандрувати світом.

Відтак, у Тернополі навколо озера проводились в тому числі за підтримки мережі туристичних магазинів «Горгани» напівмарафони «TernopilHalfMarathon», «Нічна Озеряна». 8 вересня відбудуться бігові змагання «Тернопільська Озеряна», до співорганізації яких долучилася Федерації легкої атлетики Тернопільської області. А також партнерами змагань виступили чимало торгових брендів.

Відома спортсменка та меценат з Тернополя Ліля Проць запросила допомогти Романа Задорожного справдити одну мрію на всіх. 15-річний хлопчик Сергій Ткачук мріяв зійти на Говерлу. Він пересувається на інвалідному візку, тож здавалося б таке бажання нездійсненне. Але зібралися небайдужі тернополяни, щоб допомогти Сергію піднятися на найвищу гірську вершину України.

– У «Горганах» ми зуміли організувати крісло для Сергія. Це був основний технічний момент, який вдалось нам забезпечити при сходженні хлопця на Говерлу.

Історія 15-літнього Сергія Ткачука і похід з ним в Карпати стала головним сюжетом музичного кліпу гурту «Фіра».  Цей кліп нещодавно презентували в Тернополі при повному залі глядачів.

About the author

Тернопільська область
trending_flat
Цигани, Товстобаби, Цицори і не тільки: кумедні назви поселень Тернопільщини

На мапі Тернопільської області можна знайти десятки населених пунктів з незвичайними назвами. Деякі з них змушують усміхнутися, інші - замислитися над їхнім походженням. Історик та краєзнавець Віктор Уніят раніше склав рейтинг найкумедніших назв сіл області. За його словами, кумедні назви існують по всьому світу, тому не варто поспішати з висновками про їхнє значення. Села з географічними назвами У Тернопільській області є села та хутори, що носять імена далеких країн і континентів. Швейцарія, Французівка, Саджівка, Варшавка, Угорськ та Угринів нагадують про Європу. Сахалін, Курили та Кавказ - такі теж хутори є на Тернопільщині. Перейменовані села Багато сіл з незвичайними назвами отримали нові імена у радянський час. Село Повія носило таку назву до 1958 року (зараз - Набережне). Свинюхи перейменували на Очеретне у 1946 році. Назва походила від фільварка-свиноферми "Свиноберген" князів Збаразьких, де розводили свиней для продажу в Європу. Цапівці стали називатися […]

шкода довкіллю
trending_flat
Підписав необхідні документи: судитимуть керівника та лісника лісгоспу, які вирубали понад 6 тисяч дерев

На Тернопільщині судитимуть головного лісничого та директора держпідприємства, з дозволу яких було вирубано понад 6 тисяч дерев різних порід. Про це повідомляє Тернопільська обласна прокуратура. "Під процесуальним керівництвом Тернопільської обласної прокуратури повідомлено про підозри головному лісничому та директору одного з державних лісопідприємств на Тернопільщині у вчиненні службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України). За даними слідства, головний лісничий безпідставно вніс до лісорубних квитків дані про можливість проведення 41 рубки рідколісся, а директор видав лісорубні квитки на ці роботи", - йдеться у повідомленні. Унаслідок знищення 6267 різних дерев довкіллю завдано шкоди на 57 млн грн.

пожежа Бучач
trending_flat
У Бучачі 28 рятувальників гасили велику пожежу у пекарні (фото, відео)

У Бучачі спалахнула пекарня. Загоряння відбулось у середу, 2 липня.  Про це повідомляють у ГУ ДСНС України у Тернопільській області. "Горіла покрівля хлібопекарні ТОВ «Бучачагрохлібпром» — вогонь охопив 400 м²", - кажуть рятувальники. Вогонь міг перекинутись на іншу будівлю. До гасіння було залучено 28 рятувальників та 8 одиниць техніки (зокрема автодрабина, газодимозахисна машина та 5 автоцистерн, а також місцева пожежна команда с. Трибухівці. Вогонь вдалось локалізувати о 17:48, повністю ліквідували пожежу о 20:09. "Сигнал про займання надійшов до Служби порятунку "101" о 16:24. Прибувши на місце події, пожежники виявили, що полум'я вже охопило елементи покрівлі хлібопекарні на площі 400 квадратних метрів. Існувала реальна загроза поширення вогню на сусідні будівлі. Для ліквідації пожежі було залучено значні сили Головного управління ДСНС України у Тернопільській області: 28 чоловік особового складу та 8 одиниць основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки. Серед залучених засобів – 5 […]

trending_flat
На Тернопільщині спиртзавод забруднив річку

На Тернопільщині спиртзавод забруднив річку Тайна у Хоростківській громаді на Тернопільщині. Місцеві мешканці поскаржилися у Спеціалізовану екологічну прокуратуру. Вона розпочала розслідування у зв'язку з порушенням правил охорони стічних вод. Про це повідомляє Тернопільська обласна прокуратура. За даними слідства, до правоохоронців звернулися місцеві жителі зі скаргами на неприємний запах води у ставку біля місця впадіння річки Тайна та велику кількість загиблої риби у водоймі. Ймовірно, що забруднення річки здійснюється внаслідок скиду вод із території місцевого спиртзаводу. За результатами розгляду звернення того ж дня, 30 червня 2025 року, зареєстроване кримінальне провадження. Вживаються вичерпні заходи щодо всебічного дослідження вказаних обставин справи, притягнення винних осіб до відповідальності та відшкодування завданої шкоди довкіллю", - йдеться у повідомленні. Схожий випадок стався на Бережанщині - тут місцевий директор комунального підприємства допустив забруднення річки Золота Липа. Через його недбалість протягом 2024 року було забруднено річку, а збитки сягають […]

trending_flat
Муасанітова каблучка: як зберегти блиск на довгі роки?

Уявіть каблучку, що ловить світло так, наче в ній живе маленьке сонце. І це не обов'язково ювелірний виріб з діамантом. Є ще один більш доступний варіант, і це — муасаніт. Камінь, який прийшов із космосу, а тепер підкорює серця тут, на Землі.  Але навіть найяскравіші зірки потребують турботи, аби не згаснути. І  муасаніт каблучка зовсім не виключення. Що робити, щоб вона тішила погляд не лише на фото, а й через багато сезонів? Дізнайтеся далі. Лайфхаки з догляду: прості засоби — блискучий результат Муасаніт виблискує так, що важко відвести погляд, і ви точно захочете, щоб цей ефект залишався надовго. Добра новина: для цього не обов’язково мати цілий арсенал професійної хімії. Догляд за каблучкою з муасанітом можна перетворити на простий ритуал із приємним результатом. М’яке мило і тепла вода — класика, яка працює безвідмовно. Замочіть каблучку на 10–15 хвилин, потім обережно прочистіть […]

trending_flat
На в’їзді у Кременець змінили дорожні знаки: мешканці обурені

На в'їзді до Кременця встановили новий дорожній знак, який забороняє поворот від цукрового заводу на вулицю Захисників України. Тепер водії не можуть проїхати до поліклініки та торгового центру "Панорама" звичним маршрутом. Про зміни повідомили у групі "Типовий Кременець". Віктор Панфілов звернувся до Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України та Андрія Смаглюка з проханням звернути увагу на реакцію громади. Тепер для проїзду до цих об'єктів потрібно заїжджати від Полкової церкви або через Підлісці з розворотом. Мешканці міста обурюються через нові обмеження. "А чим керуються наші можновладці, коли придумують такий брєд??? Хотілося б отримати роз'яснення, на підставі чого встановлюють такі обмеження?", - пише один з коментаторів. "До прикладу швидка, яка везе хворого з Млинівець повинна об'їхати коло, просто тому що хтось собі щось придумав і встановив обмеження???", - обурюється житель. Люди не розуміють логіку нового маршруту. "Якщо, наприклад, я зі сторони […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025