05.08.2021
Здоров’я Новини

Менший за мобільний: у тернопільській університетській лікарні з’явився унікальний УЗД-апарат

У тернопільській університетській лікарні з’явився УЗД-апарат менший за мобільний телефон. Про це повідомляє лікарня на свой сторінці у фейсбуці.

За допомогою цього апарата, можна обстежити не лише внутрішні органи, а й органи малого тазу чоловіків та жінок, щитоподібну, молочну залози, суглоби та інші поверхневі органи.  Крім цього, завдяки кольоровому та спектральному доплеру можна провести дуплексне сканування судин, ехокардіоскопію (УЗД серця), а ще виконувати пункції під сонографічним контролем, проводити катетеризацію судин в умовах реанімаційного відділення.

– Загалом даний апарат дозволяє нам провести УЗД-обстеження будь-де та в будь-який час. Є багато моментів, коли пацієнт не може з’явитися на УЗД-обстеження, є нетранспортабельним або потрібна УЗД просто під час оперативного втручання, у таких моментах він є дуже зручним, – розповідає завідувачка відділення УЗД Тернопільської університетської лікарні, експерт з УЗД управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Людмила Балабан. – Однією стороною ми можемо оглядати органи черевної порожнини, малого таза чоловіків і жінок. Натиском однієї кнопки змінюємо функцію на ту, яка може відтворити роботу щитовидної залози, побачити суглоби, до того ж є доплер, який показує роботу судин. Ще раз натиснувши кнопку, ми можемо спостерігати за роботою серця (кардіологічний датчик). Якщо раніше для огляду роботи серця мав бути окремий із фазованою решіткою, то цьому апарату вона не потрібна. Наявність кольорового та імпульсного доплерів є ще однією його перевагою. Імпульсний відтворює роботу судин, таким чином можна проводити катетеризацію судин у реанімаційному відділенні.
Які переваги нового УЗД-апарата?
мобільний;
–  підключається до мобільного телефона, планшета, ноутбука. Особливістю його є те, що він функціонує з операційними системами Аndroid, Apple IOS та Windows;
– універсальний (включає функції конвексного, лінійного, кардіологічного датчиків);
– кольоровий та імпульсний доплери;
вага 90 г, довжина 12см;
індукційна бездротова зарядка;

зручна комплектація (маленький «кишеньковий» чохол) .

– Мобільні апарати УЗД – це великий крок уперед. Їх можуть застосовувати лікарі вузьких спеціальностей. У роботі він простий, але багатофункціональний. Звісно, це прорив у медицині, – резюмує Людмила Балабан.
Фото: Тернопільська університетська лікарня. 

Схожі пости

Відомий на Тернопільщині отець-екзорцист вкотре пішов до суду

На Тернопільщині кількість хворих на коронавірус за минулу добу наблизилася до двох сотень

Графік подачі гарячої води у Тернополі