«Золота» земля у «бідних» погонах: сім підлеглих Богомола обзаведуться житлом з видом на Тернопільський став

Тернопільська міськрада, вочевидь, ґрунтовно взялася за оборону озера від нечистот, браконьєрів та незаконних забудов. Адже з легкої руки депутатів скоро поруч перлини міста обзаведуться власними помешканнями одразу сім правоохоронців. З такими сусідами озеру вже ніхто не страшний…

Розглянути не можна погодити

Так на останньому засіданні сесії Тернопільської міської ради 27 депутатів проголосували «за» надання дозволу «на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок за адресою вул. Новий Світ (гр.Вишовський С.М. та інші)». Йдеться про сім ділянок, площе  0,10 га кожна, в елітному, скажімо так, «золотому» районі міста – неподалік озера.

 

 

 

  • На земельній комісії це питання було зняте. Ми його не розглядали взагалі, бо не до кінця розуміли, що це за питання. Сподівалися, що також його не розгляне комісія з питань містобудування та архітектури, відповідно це рішення не зможе піти на сесію. Проте на містобудівній (комісії,-авт.) його все ж розглянули і включили у порядок денний,- розповів нам у телефонній розмові депутат, член земельної комісії ТМР Тарас Серетний.

Ми телефонували також і до голови комісії з питань архітектури та містобудування Наталії Паньків. Слухавку підняла помічниця депутатки та обіцяла, що повідомить народній обраниці, що ми хочемо отримати її коментар. Проте на момент виходу публікації ні помічниця, ні сама депутатка так і до нас не зателефонували.

Для читачів пояснимо: якщо комісія не розглянула проект рішення, це блокує його появу в порядку денному сесії. Однак  його розглянула інша комісія (не важливо з якими висновками), відповідно в сесійну залу він потрапив законно.  Питання в іншому – хто ці щасливчики?

Всі – працівники поліції

Наші джерела в Тернопільській міськраді повідомили, що сім ділянок, за які проголосували депутати, отримали не пересічні тернополяни. Усі вони – діючі працівники поліції. Нам також надали документи, опираючись на які ми можемо стверджувати, що це правда.

Графічне розміщення ділянок

Та щоб впевнитися у цьому на усі 100%, ми звернулися за коментарем до начальника обласного Управління поліції в Тернопільській обласні Олександра Богомола. Адже йдеться не про одну-дві ділянки, а сім (!), причому оформлених у одне рішення сесії.

В телефонній розмові Олександр Богомол повідомив, що йому про таке рішення нічого невідомо. Та попросив, щоб ми надали копію рішення з прізвищами, що ми й зробили. За кілька хвилин після цього Олександр Миколайович зателефонував нам сам.

– Із списком ознайомився. Для мене це новина. Не можу Вам щось прокоментувати. Навіть не знаю, чи вони як учасники АТО отримали, чи як прості громадяни. Проте, дійсно, всі ці люди – це діючі працівники поліції. Із семи, шість – це дільничні інспектори. Буду розбиратися. Треба, мабуть, Сергія Віталійовича запитати, що це за такі щедрості,- сказав Богомол.

За словами Богомола, йдеться про досвідчених працівників поліції, що не один рік працюють в правоохоронній системі. Та десять сотих – це все ж велика площа.

  • Я офіційно можу сказати, що ми не контролюємо, хто з наших працівників звертається до органів місцевого самоврядування для отримання земельних ділянок у будь-яких цілях. Ми можемо контролювати чи вони задекларували отриману землю. Більше нічого сказати не можу. Свої особисті думки залишу при собі,- підсумував Олександр Богомол.

«Бідні» чи «розумні»?

Якщо  міськрада рада Тернополя вирішила таким чином покращити матеріальне становища «обраних» працівників поліції, то, судячи  з декларацій, їм й так непогано живеться.

Зокрема заступник начальника відділу превенції Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області Вишовський Сергій Михайлович володіє двома земельними ділянками (по 800 та 1000 кв.м.). Також він та його родина мають 4 квартири: три – в Тернополі, одну – у Івано-Франківську.

Ще один претендент на землю начальник сектору – Кульчицький Андрій Ярославович живе скромніше, хоча й теж має дві ділянки та квартиру у Тернополі. Має свою квартиру і старший слідчий Шеремета Мирон Михайлович.

Згідно декларації, без даху над головою (мабуть, живе в управлінні поліції) начальник сектору охорони публічного порядку Тернопільського ВП  Кравчук Володимир Юрійович. Він володіє лише ділянкою, площею 0,08 кв. м. в с. Мишковичі, Тернопільського району.   В тому ж таки селі Мишковичі має будинок Грицак Роман Юрійович –  старший дільничний офіцер поліції.

Ділянкою у  с. Товстолуги (Тернопільський район) та квартирою у Тернополі володіє родина начальника відділу превенції патрульної поліції Паньківа Івана Мироновича.  Також землю у Романовому Селі (Збаразький р.н.) та квартиру у Тернополі має старший інспектор з особливих доручень Дідух Василь Михайлович.

За інформацією з наших джерел, це питання на сесії з’явилося за персонального втручання міського голови. Також в цій історії нібито фігурує інтерес екс-заступника мера Володимира Камінського. Кажуть, що після  того, як сесія затвердить проекти землеустрою, ділянки об’єднають в одну та зведуть багатоповерхівки.

Якщо це правда, то виникає логічне питання, на кого працює місцева поліція: на громаду чи чиїсь бізнес-інтереси? Якщо друге, то не дивно, що більшість кримінальних проваджень стосовно мерії «розлітаються» ще на етапі досудового розслідування. Так чи інакше, але керівництво поліції мало б публічно пояснити, за що тернопільська міськрада «посилає» такі жести любові та симпатії її працівникам…

Для довідки

В минулому році розгорівся скандал навколо земельної ділянки площею 0,0641 га у провулку Галицький. Про свої наміри будуватися у провулку заявив начальник міського відділу поліції Тернополя Сергій Гаврилюк. Правоохоронець переконував, що просить землю як учасник АТО і має повне право її отримати. Та було одне «але». Така бажана для поліцейського, учасника бойових дій, земля накладається на іншу земельну ділянку чотирьох родин, зокрема й сім’ї іншого учасника бойових дій.

Конфлікт докотився до начальника Головного управління Національної поліції Тернопільщини Олександра Богомола, який  під час прес-конференції заявив про те, що рекомендував своєму підлеглому, начальнику поліції Тернополя Сергію Гаврилюку, відмовитися від «боротьби» за земельну ділянку у пров. Галицький.

– Не виключаю, що йому міг хтось допомогти, підказати, де що є, можливо, там є ще якийсь інший інтерес. Після останнього скандалу я порекомендував йому відмовитися від цієї ділянки, тому що мені це нагадує бізнес, а не отримання учасником АТО земельної ділянки, –сказав Олександр Богомол у квітні 2017 року на камери.

Землю для Гаврилюка так і не виділили. Хоча й чоловік заявляв, що попри прохання людей, їхнього депутата та навіть вищого керівництва, не планує відмовлятися від ділянки. Станом на сьогодні земля для міського керівника «зависла» у повітрі.

Автор: Тетяна Колеснік

 

 

 

 

About the author

Тернопільська область
trending_flat
Цигани, Товстобаби, Цицори і не тільки: кумедні назви поселень Тернопільщини

На мапі Тернопільської області можна знайти десятки населених пунктів з незвичайними назвами. Деякі з них змушують усміхнутися, інші - замислитися над їхнім походженням. Історик та краєзнавець Віктор Уніят раніше склав рейтинг найкумедніших назв сіл області. За його словами, кумедні назви існують по всьому світу, тому не варто поспішати з висновками про їхнє значення. Села з географічними назвами У Тернопільській області є села та хутори, що носять імена далеких країн і континентів. Швейцарія, Французівка, Саджівка, Варшавка, Угорськ та Угринів нагадують про Європу. Сахалін, Курили та Кавказ - такі теж хутори є на Тернопільщині. Перейменовані села Багато сіл з незвичайними назвами отримали нові імена у радянський час. Село Повія носило таку назву до 1958 року (зараз - Набережне). Свинюхи перейменували на Очеретне у 1946 році. Назва походила від фільварка-свиноферми "Свиноберген" князів Збаразьких, де розводили свиней для продажу в Європу. Цапівці стали називатися […]

шкода довкіллю
trending_flat
Підписав необхідні документи: судитимуть керівника та лісника лісгоспу, які вирубали понад 6 тисяч дерев

На Тернопільщині судитимуть головного лісничого та директора держпідприємства, з дозволу яких було вирубано понад 6 тисяч дерев різних порід. Про це повідомляє Тернопільська обласна прокуратура. "Під процесуальним керівництвом Тернопільської обласної прокуратури повідомлено про підозри головному лісничому та директору одного з державних лісопідприємств на Тернопільщині у вчиненні службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України). За даними слідства, головний лісничий безпідставно вніс до лісорубних квитків дані про можливість проведення 41 рубки рідколісся, а директор видав лісорубні квитки на ці роботи", - йдеться у повідомленні. Унаслідок знищення 6267 різних дерев довкіллю завдано шкоди на 57 млн грн.

пожежа Бучач
trending_flat
У Бучачі 28 рятувальників гасили велику пожежу у пекарні (фото, відео)

У Бучачі спалахнула пекарня. Загоряння відбулось у середу, 2 липня.  Про це повідомляють у ГУ ДСНС України у Тернопільській області. "Горіла покрівля хлібопекарні ТОВ «Бучачагрохлібпром» — вогонь охопив 400 м²", - кажуть рятувальники. Вогонь міг перекинутись на іншу будівлю. До гасіння було залучено 28 рятувальників та 8 одиниць техніки (зокрема автодрабина, газодимозахисна машина та 5 автоцистерн, а також місцева пожежна команда с. Трибухівці. Вогонь вдалось локалізувати о 17:48, повністю ліквідували пожежу о 20:09. "Сигнал про займання надійшов до Служби порятунку "101" о 16:24. Прибувши на місце події, пожежники виявили, що полум'я вже охопило елементи покрівлі хлібопекарні на площі 400 квадратних метрів. Існувала реальна загроза поширення вогню на сусідні будівлі. Для ліквідації пожежі було залучено значні сили Головного управління ДСНС України у Тернопільській області: 28 чоловік особового складу та 8 одиниць основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки. Серед залучених засобів – 5 […]

trending_flat
На Тернопільщині спиртзавод забруднив річку

На Тернопільщині спиртзавод забруднив річку Тайна у Хоростківській громаді на Тернопільщині. Місцеві мешканці поскаржилися у Спеціалізовану екологічну прокуратуру. Вона розпочала розслідування у зв'язку з порушенням правил охорони стічних вод. Про це повідомляє Тернопільська обласна прокуратура. За даними слідства, до правоохоронців звернулися місцеві жителі зі скаргами на неприємний запах води у ставку біля місця впадіння річки Тайна та велику кількість загиблої риби у водоймі. Ймовірно, що забруднення річки здійснюється внаслідок скиду вод із території місцевого спиртзаводу. За результатами розгляду звернення того ж дня, 30 червня 2025 року, зареєстроване кримінальне провадження. Вживаються вичерпні заходи щодо всебічного дослідження вказаних обставин справи, притягнення винних осіб до відповідальності та відшкодування завданої шкоди довкіллю", - йдеться у повідомленні. Схожий випадок стався на Бережанщині - тут місцевий директор комунального підприємства допустив забруднення річки Золота Липа. Через його недбалість протягом 2024 року було забруднено річку, а збитки сягають […]

trending_flat
Муасанітова каблучка: як зберегти блиск на довгі роки?

Уявіть каблучку, що ловить світло так, наче в ній живе маленьке сонце. І це не обов'язково ювелірний виріб з діамантом. Є ще один більш доступний варіант, і це — муасаніт. Камінь, який прийшов із космосу, а тепер підкорює серця тут, на Землі.  Але навіть найяскравіші зірки потребують турботи, аби не згаснути. І  муасаніт каблучка зовсім не виключення. Що робити, щоб вона тішила погляд не лише на фото, а й через багато сезонів? Дізнайтеся далі. Лайфхаки з догляду: прості засоби — блискучий результат Муасаніт виблискує так, що важко відвести погляд, і ви точно захочете, щоб цей ефект залишався надовго. Добра новина: для цього не обов’язково мати цілий арсенал професійної хімії. Догляд за каблучкою з муасанітом можна перетворити на простий ритуал із приємним результатом. М’яке мило і тепла вода — класика, яка працює безвідмовно. Замочіть каблучку на 10–15 хвилин, потім обережно прочистіть […]

trending_flat
На в’їзді у Кременець змінили дорожні знаки: мешканці обурені

На в'їзді до Кременця встановили новий дорожній знак, який забороняє поворот від цукрового заводу на вулицю Захисників України. Тепер водії не можуть проїхати до поліклініки та торгового центру "Панорама" звичним маршрутом. Про зміни повідомили у групі "Типовий Кременець". Віктор Панфілов звернувся до Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України та Андрія Смаглюка з проханням звернути увагу на реакцію громади. Тепер для проїзду до цих об'єктів потрібно заїжджати від Полкової церкви або через Підлісці з розворотом. Мешканці міста обурюються через нові обмеження. "А чим керуються наші можновладці, коли придумують такий брєд??? Хотілося б отримати роз'яснення, на підставі чого встановлюють такі обмеження?", - пише один з коментаторів. "До прикладу швидка, яка везе хворого з Млинівець повинна об'їхати коло, просто тому що хтось собі щось придумав і встановив обмеження???", - обурюється житель. Люди не розуміють логіку нового маршруту. "Якщо, наприклад, я зі сторони […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025