Тернопільська міськрада, вочевидь, ґрунтовно взялася за оборону озера від нечистот, браконьєрів та незаконних забудов. Адже з легкої руки депутатів скоро поруч перлини міста обзаведуться власними помешканнями одразу сім правоохоронців. З такими сусідами озеру вже ніхто не страшний…
Розглянути не можна погодити
Так на останньому засіданні сесії Тернопільської міської ради 27 депутатів проголосували «за» надання дозволу «на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок за адресою вул. Новий Світ (гр.Вишовський С.М. та інші)». Йдеться про сім ділянок, площе 0,10 га кожна, в елітному, скажімо так, «золотому» районі міста – неподалік озера.
- На земельній комісії це питання було зняте. Ми його не розглядали взагалі, бо не до кінця розуміли, що це за питання. Сподівалися, що також його не розгляне комісія з питань містобудування та архітектури, відповідно це рішення не зможе піти на сесію. Проте на містобудівній (комісії,-авт.) його все ж розглянули і включили у порядок денний,- розповів нам у телефонній розмові депутат, член земельної комісії ТМР Тарас Серетний.
Ми телефонували також і до голови комісії з питань архітектури та містобудування Наталії Паньків. Слухавку підняла помічниця депутатки та обіцяла, що повідомить народній обраниці, що ми хочемо отримати її коментар. Проте на момент виходу публікації ні помічниця, ні сама депутатка так і до нас не зателефонували.
Для читачів пояснимо: якщо комісія не розглянула проект рішення, це блокує його появу в порядку денному сесії. Однак його розглянула інша комісія (не важливо з якими висновками), відповідно в сесійну залу він потрапив законно. Питання в іншому – хто ці щасливчики?
Всі – працівники поліції
Наші джерела в Тернопільській міськраді повідомили, що сім ділянок, за які проголосували депутати, отримали не пересічні тернополяни. Усі вони – діючі працівники поліції. Нам також надали документи, опираючись на які ми можемо стверджувати, що це правда.
Та щоб впевнитися у цьому на усі 100%, ми звернулися за коментарем до начальника обласного Управління поліції в Тернопільській обласні Олександра Богомола. Адже йдеться не про одну-дві ділянки, а сім (!), причому оформлених у одне рішення сесії.
В телефонній розмові Олександр Богомол повідомив, що йому про таке рішення нічого невідомо. Та попросив, щоб ми надали копію рішення з прізвищами, що ми й зробили. За кілька хвилин після цього Олександр Миколайович зателефонував нам сам.
– Із списком ознайомився. Для мене це новина. Не можу Вам щось прокоментувати. Навіть не знаю, чи вони як учасники АТО отримали, чи як прості громадяни. Проте, дійсно, всі ці люди – це діючі працівники поліції. Із семи, шість – це дільничні інспектори. Буду розбиратися. Треба, мабуть, Сергія Віталійовича запитати, що це за такі щедрості,- сказав Богомол.
За словами Богомола, йдеться про досвідчених працівників поліції, що не один рік працюють в правоохоронній системі. Та десять сотих – це все ж велика площа.
- Я офіційно можу сказати, що ми не контролюємо, хто з наших працівників звертається до органів місцевого самоврядування для отримання земельних ділянок у будь-яких цілях. Ми можемо контролювати чи вони задекларували отриману землю. Більше нічого сказати не можу. Свої особисті думки залишу при собі,- підсумував Олександр Богомол.
«Бідні» чи «розумні»?
Якщо міськрада рада Тернополя вирішила таким чином покращити матеріальне становища «обраних» працівників поліції, то, судячи з декларацій, їм й так непогано живеться.
Зокрема заступник начальника відділу превенції Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області Вишовський Сергій Михайлович володіє двома земельними ділянками (по 800 та 1000 кв.м.). Також він та його родина мають 4 квартири: три – в Тернополі, одну – у Івано-Франківську.
Ще один претендент на землю начальник сектору – Кульчицький Андрій Ярославович живе скромніше, хоча й теж має дві ділянки та квартиру у Тернополі. Має свою квартиру і старший слідчий Шеремета Мирон Михайлович.
Згідно декларації, без даху над головою (мабуть, живе в управлінні поліції) начальник сектору охорони публічного порядку Тернопільського ВП Кравчук Володимир Юрійович. Він володіє лише ділянкою, площею 0,08 кв. м. в с. Мишковичі, Тернопільського району. В тому ж таки селі Мишковичі має будинок Грицак Роман Юрійович – старший дільничний офіцер поліції.
Ділянкою у с. Товстолуги (Тернопільський район) та квартирою у Тернополі володіє родина начальника відділу превенції патрульної поліції Паньківа Івана Мироновича. Також землю у Романовому Селі (Збаразький р.н.) та квартиру у Тернополі має старший інспектор з особливих доручень Дідух Василь Михайлович.
За інформацією з наших джерел, це питання на сесії з’явилося за персонального втручання міського голови. Також в цій історії нібито фігурує інтерес екс-заступника мера Володимира Камінського. Кажуть, що після того, як сесія затвердить проекти землеустрою, ділянки об’єднають в одну та зведуть багатоповерхівки.
Якщо це правда, то виникає логічне питання, на кого працює місцева поліція: на громаду чи чиїсь бізнес-інтереси? Якщо друге, то не дивно, що більшість кримінальних проваджень стосовно мерії «розлітаються» ще на етапі досудового розслідування. Так чи інакше, але керівництво поліції мало б публічно пояснити, за що тернопільська міськрада «посилає» такі жести любові та симпатії її працівникам…
Для довідки
В минулому році розгорівся скандал навколо земельної ділянки площею 0,0641 га у провулку Галицький. Про свої наміри будуватися у провулку заявив начальник міського відділу поліції Тернополя Сергій Гаврилюк. Правоохоронець переконував, що просить землю як учасник АТО і має повне право її отримати. Та було одне «але». Така бажана для поліцейського, учасника бойових дій, земля накладається на іншу земельну ділянку чотирьох родин, зокрема й сім’ї іншого учасника бойових дій.
Конфлікт докотився до начальника Головного управління Національної поліції Тернопільщини Олександра Богомола, який під час прес-конференції заявив про те, що рекомендував своєму підлеглому, начальнику поліції Тернополя Сергію Гаврилюку, відмовитися від «боротьби» за земельну ділянку у пров. Галицький.
– Не виключаю, що йому міг хтось допомогти, підказати, де що є, можливо, там є ще якийсь інший інтерес. Після останнього скандалу я порекомендував йому відмовитися від цієї ділянки, тому що мені це нагадує бізнес, а не отримання учасником АТО земельної ділянки, –сказав Олександр Богомол у квітні 2017 року на камери.
Землю для Гаврилюка так і не виділили. Хоча й чоловік заявляв, що попри прохання людей, їхнього депутата та навіть вищого керівництва, не планує відмовлятися від ділянки. Станом на сьогодні земля для міського керівника «зависла» у повітрі.
Автор: Тетяна Колеснік