Міський голова Сергій Надал наклав вето на одне із рішень, проголосованих на останній сесії ТМР. Йдеться зокрема про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок за адресою вул. Юності (гр.Нагірна Т.В. та інші).
Сергій Надал, згідно розпорядження, стверджує, що ділянка знаходиться в зоні об’єктів природно-заповідного фонду, рекреації, зелених насаджень та зелених насаджень спецпризначення.
- Рішення пройшло комісію, але результат голосування більшості членів негативний. Причина ветування міським головою, судячи з аргументації в розпорядженні: зауваження головного архітектора міста Василя Бесаги та суперечність існуючим рішенням ТМР. Не думаю, що депутати долатимуть вето мера. Зрештою заявники можуть прислухатись до зауважень, все виправити та знову звертатись, уже без порушень норм законодавства. Можливо для міського голови ветування стануть традицією: особливо там де великі площі, сумнівні отримувачі та зелені зони, – прокоментував нашим журналістам голова земельної комісії ТМР Андрій Шкула.
“Тверде вето”
Згідно закону «Про місцеве самоврядування в Україні», після накладання вето, мер повинен скликати депутатів на позачергову сесію, аби останні, по-простому, «переголосували» заветоване рішення. Щоб документ знову ввійшов у дії, його мають підтримати не більшість (22 голоси), а дві третіх від загального складу ради. Тобто понад 28 голосів.
За історію цієї каденції Сергія Надала депутати жодного разу не спромоглися подолати вето. Приміром, у грудні, 2016 року, народні обранці висловили недовіру головному архітектору міста Василю Бесазі. У своєму рішенні депутати рекомендували міському голові звільнити начальника міського управління містобудування та архітектури із займаної посади. Тоді Надал заветував це рішення. Депутатам бракнуло п’ять голосів до подолання вето.
У тому ж таки 2016 році депутати розглядали питання щодо зупинення міським головою Тернополя Сергієм Надалом рішення міської ради “Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0978 га за адресою вул. Шептицького, 34, ПП “Оранж А”. Офіційною підставною для таких дій мера став позов водоканалу щодо розміщення на комунікаційних мережах тимчасових споруд.
Та в кулуарах говорили, що подібними репліками влада просто приховує суть конфлікту. Мовляв справді, такий позов існує, але стосується він іншої ділянки, яку “Оранж А” отримало раніше. Місцеві медіа писали, що насправді ця нездорова ситуація склалася через давній конфлікт міського голови та колишнього начальника міського Держкомзему Юрія Фролова, з яким, до речі, і пов’язують ПП “Оранж А”. У підсумку депутати так і не зуміли подолати вето мера.
“Показова порка”?
Щодо самого рішення про виділення землі на вул. Юності, то «на око» воно не виглядає сумнівним, адже йдеться про п’ять окремих ділянок, площею 0,0051 га кожна, для будівництва індивідуальних гаражів. Звісно, є питання, чому рішення для кілько осіб «збили» в одне. Проте якщо говорити про площу ділянок, то вона ще, порівнято, «адекватна». Позаяк на останніх сесіях у мерії зародилася практика роздавати землю під гаражі одразу кільком людям аж по 0,1 га. Деякі місцеві медіа навіть писали, посилаючись на коментарі власників таких ділянок, що у підсумку землі планують об’єднувати і започатковувати бізнес і аж ніяк не зводити гараж.
Тому в цьому контексті, принаймні у журналістів інтернет-видання «Терміново», більше запитань до рішення «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок за адресою вул. Новий Світ (гр.Вишовський С.М. та інші)», в якому депутати роздали сім ділянок по 0,1 га неподалік озера далеко непересічним тернополянам. Та цій темі при присвятимо окрему публікацію.
В кулуарах ради говорять, що вето мера – це політичний розбір польотів. Мовляв під час сесії деякі народні обранці пішли всупереч домовленостям, «протягнувши» кілька своїх питань, ігноруючи при цьому певні обіцянки, дані меру. Так це чи ні – ствердно, тим паче, офіційно, ми не дізнаємося.
Не виключено також, що разом із подоланням вето Сергія Надала, у порядку денному позачергової сесії з’являються й інші земельні питання…
Автор: Тетяна Колеснік