«Дам тобі в рило!», – така прозвучала відповідь голови фракції БПП «Солідарність» в Тернопільській обласній раді Любомира Білика на запитання щодо вчинення ним кнопкодавства.
Під час голосувань Любомир Білик тиснув кнопки не тільки за себе.
Тож після закінчення сесійного засідання журналіст онлайн-видання «Терміново» Назарій Наджога підійшов за коментарем до нього.
– Дорогий мій друже, дуже негативно відношуся, – сказав депутат облради, наперед зрозумівши суть питання.
– Але ж ви це робите. Голосуєте і за себе, і за колегу.
– Ви просто безсовісний чоловік. Якщо товариш відійшов на дві хвилинки і повернувся, то це нормальні речі, – стверджував Любомир Білик.
На зауваження, що кнопкодавство є порушенням Конституції України, облдеп вхопив за фотоапарат і почав погрожувати. Тональність слів в обранця різко змінилася.
– Ви знаєте… ну, не цей, бо… візьму розверну (фотоапарат – прим.) і дам тобі в рило. Не провокуй мене. Не треба провокувати.
Крім того, облдеп усвідомлював, що він чинить протиправні дії. Журналіст нагадав йому статтю 171 Кримінального кодексу.
– Я розумію, – сказав представник від президентської партії в Тернопільській облраді Любомир Білик.
Для довідки:
Любомир Степанович Білик – депутат Тернопільської обласної ради п’яти скликань. В сьогоднішній каденції облради очолює фракцію президентської партії «БПП-«Солідарність», член президії. Багаторічний директор Чортківського медичного коледжу. Нагороджений різними відзнаками державної ваги. Має президентський орден «За заслуги» усіх трьох ступенів. Вручали: ІІІ-ступінь ордену Леонід Кучма у 2002-му, ІІ-ій ступінь Віктор Янукович в 2010-му, першу ступінь ордену «За заслуги» Петро Порошенко видав йому своїм Указом 25 червня 2016-го до Дня Конституції України.
Частина 2 ст. 171 Кримінального кодексу України:
Вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю -караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років.
Відповідальність про голосуванні «не за себе» для депутатів усіх рівнів чинним законодавством не передбачена.