Будівельники-тітушки, кувалда, автозак, перекрита дорога і побитий телефон. Як рятували парк? (Фото, відео)

Півсотні молодиків, а той більше, вишикувались в одну лінію вздовж паркану. Вони себе називали будівельниками. Запевняли, що офіційно працевлаштовані у фірмі, яка має звести так звану вуличну академію в парку Національного Відродження. І начебто їм хтось погрожує через  соцмережі, обзивають різними словами. Тим і пояснювали, чому їх так багато зібралося.

Вони прикривали обличчя капюшонами і шарфами. Були одягнуті у спортивне. Особи такого вигляду віддавна в народі отримали назву «тітушки».

Напередодні була анонсована акція проти цієї забудови «Врятуй парк». Тож увечері біля будівельного майданчика зібралися кількасот тернополян. Для забезпечення громадського порядку прибуло не менше сотні поліцейських з різних підрозділів, у тому числі рота поліції особливого призначення «Тернопіль».

Перші хвилини акції відбувались спокійно. Між противниками забудови і «будівельниками» відбувались лише словесні перепалки з насмішками і обуренням.

Зненацька до паркану вибіг чоловік з молотом, щоб валити загорожу. Він встиг нанести лише один удар по паркану, але його молодики схопили. Могли б побити, але відразу «налетіли» поліцейські.
Правоохоронці чоловіка скрутили і повели до автозаку. На питання «за що?» поліцейські пояснювали, що чинив опір їхнім законним вимогам. Ймовірно, він був напідпитку.


Такі дії поліції викликали обурення в противників забудови. Адже будівництво так званої «вуличної академії» проводиться на території парку. Підстави, дозволи і вся правомірність забудови викликають сумніви, попри запевнення тих ж самих «будівельників» спортивної зовнішності.

Тим паче, що подібна акція проводиться не вперше і вже кілька років йде мова, що це будівництво в парку незаконне. А правоохоронці натомість не помічають порушень. Тож люди, побачивши, як поліція веде до автозаку затриманого, намагалися відстояти його.

Поліцейським вдалося затягнути в машину цього чоловіка, але люди обступили автозак. Водій рушив машиною на кількадесят чоловіків. Копам і роті особливого призначення «Тернопіль» не вдавалося їх відсторонити від автомобіля.

Усе це відбувалося на вулиці «15-го квітня». Відтак, при маневрах поліцейська машина перекрила дорогу, утворилися корки. Водій пробував протиснутись і не зупиняв машину. Раптом хтось мало не опинився під колесами, сантиметри бракувало до біди. Лиш вчасні вигуки людей зупинили рух автозаку.

Зрештою, такий громадський спротив діям поліції  дав свій ефект. Затриманого відпустили з машини прямо посеред вулиці.

Надалі тернополяни вирішили йти на пішохідний перехід поблизу «Збаразького кільця». Мотивом таких дій було те, що на акцію не з’явився жоден з представників влади.

Громада вважала перекриття дороги, як сигнал міській раді та міському голові, що пора би реагувати на незаконність будівництва в парку. А для поліції – звернути увагу на присутність півсотні невстановлених осіб з прикритими обличчями, які захищають забудову.

Люди говорили, що від «будівельників» лунали погрози побиття, а правоохоронці мовчки на це дивилися.

Тож пішою ходою на встановленому переході біля Збаразького кільця громада перекрила вул. 15-го квітня. Так тривало близько півгодини.

Один випадок під час перекриття дороги вартий уваги. Крізь  натовп протискалася фура. Водій зупинив великогабаритну машину аж на пішохідному переході, чим викликав обурення серед протестувальників. Втім, для водія це обійшлося гарячими словесними роз’ясненнями. Поліція натомість не втручалась. На відміну від парку, тут за перекриттям дороги спостерігали не більше десяти правоохоронців.

По завершенні перекриття учасники акції вирішили повернутися в парк. Один з організаторів протесту Іван Ковалик звертався до людей з проханням роз’яснювати спортсменам причини, чому тернополяни проти будівництва в парку. А також попробувати з’ясувати, яка мотивація будівельників зі зовнішністю «тітушок» у захисті забудови.

Після повернення в парк словесні баталії, очевидно, не мали свого резону для спортсменів. Здебільшого вони «кидали» насмішки над учасниками акції. І далі розказували, що їх тут найняли як будівельників.


Серед них перебував чоловік, який назвався представником інвестора забудови, адвокатом. Його ім’я і прізвище – Володимир Оленяк.

Він запевняв представників медіа, що будівництво повністю законне, є відповідні дозволи, яким ніким не скасовані. Втім, заледве згадував прізвище інвестора.


Увагу від нього відволікла сутичка.

Олег Синовець спробував заглянути через паркан на територію забудови. Але його з загорожі скинув «будівельник» з написом «PUMA», схопивши ззаду за одяг. Щодо цього спортсмена, то він неодноразово давав команди по периметру своїм підлеглим, коли відкрити обличчя, коли їм заспокоїтись.  Виглядав, як один з керівників так званих тітушок.

Поліція не дала розвинутись бійці, але й нападника не затримала.

Через кілька хвилин хлопцю, який поруч цієї події знімав на телефон присутніх опонентів, гаджет вибив з рук один з кремезних «будівельників». І начебто нічого не сталося попрямував подалі від місця скоєння своїх хуліганських дій. Його зупинили спершу звичайні люди, і вже на їхню вимогу підійшли поліцейські.

Спортсмена-будівельника поліція вивела з натовпу. Він не чинив опору правоохоронцям, але прикривав рукою обличчя від фото і відеокамер журналістів.  Після цього більше не появлявся.


Було очевидним, що захисники забудови, будівельники-спорсмени-тітушки, зверхньо відносились до учасників акції. За нещодавніми повідомленнями тернопільських ЗМІ, їхній денний заробіток становить від 500 до 800 грн.

Для них юридичні роз’яснення, в чому полягає незаконність будівництва «вуличної академії», практично не мали сенсу. «Будівельники» заявляли, що стоять за ідею, мовляв, тут буде спортивний комплекс для молоді. Втім, хтозна чи їх туди пустять займатися спортом, якщо й навіть збудують. Бо на публічній кадастровій карті цільове призначення цієї земельної ділянки – будівництво готелю із закладом громадського харчування.

Завершилась акція «Врятуй парк» близько дев’ятої вечора. Олег Синовець у підсумку наголошував, що це не остання спроба захистити парк від забудови. І велика ймовірність того, що акції прийдеться продовжувати. Адже не видно ні від міської ради, ні від інвестора публічних повідомлень про відмову від зведення так званої «вуличної академії». А присутність на забудові півсотні спортсменів-будівельників, яким безперечно  прийдеться оплатити послуги, вказує на додаткові і значні витрати інвестора. Інвестора, прізвище якого заледве згадує його представник.

Тож без сумніву, далі буде.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

About the author

trending_flat
Дощові води з котловану на вулиці Миру злили в Серет (фото, відео)

У Тернополі на вулиці Миру сьогодні зібралися обурені мешканці навколишніх будинків. Вони виступають проти будівництва багатоповерхівки по сусідству. Під час негоди останніх днів дощі затопили котлован, який вирили під забудову. Це призвело до зсуву ґрунту, зокрема, і тротуару. Поруч паркова зона. Депутатка цього округу Оксана Яциковська скликала представників архбудконтролю міської ради, екологічної інспекції, земельників. До людей вийшли проектант будівництва, а також людина, яка називала себе забудовником (свого прізвища чоловік не назвав). Зустріч відбулася перед зачиненими воротами. На територію забудови людей не пропустили. – Йде зсув ґрунту. Тротуар вже весь пішов у яму, дорога тріщить. Вони ці тріщини заливають цементом, – каже мешканка з сусіднього будинку Лариса Карпенко. Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по зміні її цільового призначення площею 0,3900га за адресою вул. Миру,4В ТОВ «Акваріум – 1» сесія Тернопільської міської ради затвердила ще в серпні минулого року. Чоловік, який […]

trending_flat
«Не можна допустити, щоб люди збайдужіли. Війна не десь, вона поруч». Інтерв’ю з волонтеркою

У 2014 році волонтерський рух у протидії державі агресора набув загальнонаціонального масштабу. Від початку нападу агресора люди допомагали всім, чим могли. Багато тернополян теж не залишились осторонь біди, що поглинула Схід України. Того ж року за дослідженням фонду «Демократичні ініціативи» спільно з «Київським міжнародним інститутом соціологічних досліджень» третина населення України переказувала кошти українській армії. 23% громадян скористалися допомогою благодійних фондів та волонтерських організацій, передавши кошти, речі та продукти через них. Зараз наче все більш тихо. Та все ж волонтери є. І армія потребує піклування простих громадян, яких захищає. Тетяна Запаранюк – викладач коледжу економіки права та інформаційних технологій ТНЕУ. З перших днів агресії Кремля вона стала волонтером. З нею ми поговоримо про те, чого зараз бракує армії, чому й досі волонтери необхідні військовим, про жінок на війні. – Ви з перших днів допомагаєте армії? – Так, з перших днів я […]

trending_flat
ЦВК офіційно визнала Володимира Зеленського наступним президентом України

ЦВК склала і оголосила протокол про результати повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. 30 квітня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії. Відповідно до Закону України "Про вибори Президента України", на підставі протоколів окружних виборчих комісій про підсумки повторного голосування в межах відповідних територіальних виборчих округів, у тому числі з поміткою "Уточнений", та протоколу Центральної виборчої комісії про підсумки повторного голосування в межах закордонного виборчого округу Центральна виборча комісія склала та оголосила протокол про результати повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. У протоколі зазначено, що до виборчого бюлетеня для повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року було внесено дві кандидатури: Зеленський В.О. та Порошенко П.О. Відповідно до Закону України "Про вибори Президента України" за підсумками […]

trending_flat
Мандрівки селами Золотого Поділля: Кокутківці та Висипівці – від старенької церкви до лебединого озера (фоторепортаж)

Війна недалеко Кокутківців колись була неабияка. Сто років тому річка Нестерівка відчувала тупіт солдатських чобіт. У навколишніх селах базувалися війська трьох імперій: Прусія, Австро-Угорщина, Росія. Частина перша: Нестерівці та хутір, якого нема на Святій горі Затоптане кладовище безіменних солдат Дорогою, якою марширували армії, прямуємо від Нестерівців в Кокутківці. На угорському сайті архівних фотографій http://fortepan.hu викладені світлини Першої світової. Одна з них датується 1917 роком. На світлині показано поховання близько  сотень могил. У короткому поясненні до старого фото вказано, що це ховають солдат 23-го Угорського піхотного полку Австро-Угорщини. Помітно: літній період, чоловіки біля могил легко одягнені. Український історик, краєзнавець, дослідник військово-історичних подій Сергій Ткащов каже, що там могли бути поховані не тільки угорці. А також є думки, що військове кладовище виникло раніше. – Можливо воно було облаштоване в 1915-1916, коли фронт стояв вздовж Серету довший час. Ось цей полк того періоду […]

trending_flat
Мандрівки селами Золотого Поділля: Нестерівці та хутір, якого нема на Святій горі (фоторепортаж)

Замість вступу Процес децентралізації в Україні триває. Мешканці невеликих сіл вирішують, до якого центру об’єднаної громади приєднатися. Адміністративна реформа передбачає, що волевиявлення сільських рад повинна схвалити ще й обласна влада. Відтак, кілька років тому появився Перспективний план Тернопільської області. Згідно з цим документом населені пункти Нестерівської та Висиповецької сільських рад мали би ввійти до Озернянської ОТГ Зборівського району. Однак, тут люди вирішили інакше – вони хочуть приєднатися до громади Тернополя. У Тернополі теж начебто не проти. Лише депутати обласної ради ніяк не схвалять бажання мешканців, тим самим внісши зміни в Перспективний план. Та поки обласна рада роздумує, ми помандрували п’ятьма селами Нестерівці, Кокутківці, Висипівці, Серединці та Воробіївкою. Довкола цих сіл є місця, які внесені на карту історії України та пов’язані з визначними подіями та долями відомих особистостей. Барвінські у Нестерівцях та їх гості Через кожне село Нестерівської і Висиповецької сільських […]

trending_flat
Степан Барна заявив, в який день напише заяву про відставку з посади голови Тернопільської ОДА

Степан Барна заявив, що звільниться з посади голови Тернопільської ОДА після інавгурації нового президента. Відео про своє рішення Степан Барна оприлюднив у мережі Фейсбук, записавши його на горі Бона в Кременці. – Сьогодні я заявляю, як тільки відбудеться інавгурація новообраного президента України, я покладу перед ним заяву про відставку, – наголосив він. Також додав, що буде максимально допомагати тим, хто буде розвивати Україну в євроінтеграційному напрямку.  А також стоятиме на позиції недопущення реваншу. – Недопущення приходу в політику тих людей, які знищували Україну впродовж останніх, багатьох років і намагалися її загнати в російське ярмо – заявив наразі чинний голова Тернопільської ОДА. Додамо, за результатами голосування у виборчих округах Тернопільщини з невеликим відривом від Петра Порошенка переміг Володимир Зеленський. За екзит-полом Володимир Зеленський здобув довіру 73% виборців. Раніше,  журналісти «Терміново» вияснили, яким чином з обласного бюджету Тернопільщини фінансувалася агітація за кандидата […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025