У квітні на землі роботи багато: весняні поради садівникам і городникам

У народі кажуть, що весняний день рік годує. Як все зробити вчасно, на що варто звернути увагу у квітні на дачі, в саду, в квітнику і на городі розповідає начальник управління агропромислового розвитку Галина Матківська, пише сайт “Kalush News City”.

Як доглядати за весняним садом?

Огляньте стовбурі плодових дерев. Очистіть їх від відмерлої кори, моху і лишайників. Шрами, рани залікуйте садовим варом. Зріжте сухі гілки. До набрякання бруньок можна обрізати, проріджувати і формувати крони. Перекопайте грунт навколо стовбура, внесіть органіку і мінеральні добрива. Обробіть сад проти шкідників препаратом 30В, проти хворіб — фунгіцидами.  А ще запам’ятайте: квітень — найкращий час для щеплень і перепрививань плодових дерев живцями.

Як правильно пересадити деревця?

Висадіть на початку місяця саджанці яблунь, груш, а також вишень, слив. Можна  навіть пересаджувати й кількарічні дерева, якщо виникає така потреба. Важливо на новому місці посадити дерево так, як воно росло на колишньому. Повернути  його до сонця тим самим боком. Якщо цього не зробити, то дерево повільніше приживається і пізніше плодоносить. Визначити південну і північну сторони деревця можна за кольором кори і товщиною коренів. З південної сторони кора темна, коричнева, з північної — зелена, світла. Коріння, що ростуть з північної сторони, завжди товщі, ніж з південної.

Що робити у квітні на грядках з полуницею і суницею

Треба зняти зимове вкриття з полуниці та суниці. Оголене коріння присипте грунтом. Обріжте вуса. Викопайте уражені вірусом рослини. Всі сухі і хворі листочки обов’язково зірвіть. Все це потрібно винести за межі саду і спалити. Підживіть рослини азотними добривами, розпушіть міжряддя і замульчуйте їх перегноєм із соломою або торфом.

Які турботи чекають у квітнику?

На початку квітня треба розкрити троянди, діставати із пивниць бульби жоржин та розпушити грунт біля всіх багаторічних квітів. Можна ділити і розсаджувати півонії, іриси, флокси, хризантеми, ромен і інші багаторічні. У другій половині місяця обрізають троянди, щоб вони краще розвивалися і рясніше цвіли. Також варто підживити і підгорнути кущі. У кінці квітня у парнику сіють насіння квітів на розсаду. У відкритий грунт можна сіяти матіоли, немезію, однорічні хризантеми, волошки та інші холодостійкі квіти.

Як після зими впорядкувати газон?

На газоні  граблями з густими зубцями загребіть залишки торішньої трави. Підживіть газонну травичку аміачною селітрою. Вистачить 15-20 грамів на квадратний метр. Місця, де з’явився мох, обробіть розчином залізного купоросу. Для цього розчиніть 50 грамів в літрі води. Цього досить, щоб обробити один квадратний метр газону, де є мох. А через два тижні згребіть його граблями і підготуйте місця-острівці для висівання трави, щоб реставрувати газон.

Як бути з ягідними кущами і виноградниками?

Треба на початку квітня обрізати ягідні кущі, насамперед малину, якщо це не було зроблено восени або в березні. В першу чергу зріжте слабкі, уражені кліщем чи борошнистою росою, хворі, старі, поламані гілки та пагони і спаліть їх.  Залиште  молоді пагони минулого року. В аґрусу, порічок зріжте всі гілки старші восьми років, у чорної смородини — старші чотирьох. Грунт біля кущів можна покрити шматками старої толі, плівки. Це буде смертельний термос для шкідників. Якщо в найближчий тиждень не очікується похолодання і грунт підсох, можна забрати з коріння винограду  укриття від морозів. У квітні слід підживити виноград органічними чи мінеральними добривами, якщо це не зробили восени. Від хворіб і шкідників варто обприскати виноградну лозу сертифікованими препаратами.

З чого почати роботу на городі?

Зніміть вкриття з грядок із цибулею і часником, які посаджені восени. Підживіть аміачною селітрою. При підсиханні грунту акуратно проборонуйте міжряддя, щоб прикрити добрива і дати доступ кисню до цибулин. Зніміть також вкриття з грядок з щавлем, ревенем, петрушкою, селерою. Підживіть їх азотними добривами, розрихліть міжряддя. Прокопайте чи почистіть канавки, щоб з грядок стікала вода.

Коли можна сіяти і садити городину?

Коли орний шар ґрунту починає дозрівати, розсипаються грудки землі, готуйте грядки для посіву. Якщо восени не вносили органіку, то це слід зробити  навесні при перекопуванні. Якщо її немає, внесіть мінеральні добрива під час передпосівного обробітку грунту. У квітні при сприятливих умовах можна сіяти холодостійкі овочі та зелені культури: редиску, редьку, салат, шпинат, петрушку, кріп, коріандр, горох, моркву для літнього споживання, цибулю-сіянку, садити часник, цибулю на перо і ранню картоплю. Кращі результати дає посів з проміжками в 7-9 днів. Так можна зелений конвеєр забезпечити і зменшити ризики втрати врожаю від заморозків. Оскільки на вулиці ще досить холодно, на ніч грядочки треба вкривати плівкою або нетканим матеріалом. Буряки висівайте не раніше 15-25 квітня, коли плюсова температура грунту досягне 10-12 градусів.

Як подбати про майбутній врожай картоплі?

Для прискорення пророщування бульби на півтора місяці поміщають в світле місце, але не на прямі промені сонця. За 4 доби до посадки бульби обприскують спеціальним живильним розчином (1,5 столової ложки суперфосфату, 1 столова ложка сірчанокислого калію на 10 літрів води). Від хворіб насіннєві бульби перед посадкою можна обприскувати сертифікованими препаратами. Бульби висаджують, коли грунт прогріється до 8 градусів. Щоб мати добрий урожай подбайте про високопродуктивне насіння районованих сортів. Його можна придбати у фермерів Калуського району.

Як підготувати парники для ранньої зелені і овочів?

За два тижні до висівання або висаджування рослин у парники і теплиці, їх покривають плівкою, щоб грунт і повітря добре прогрілися за рахунок накопичення енергії сонячних променів. Перед посівом слід обробити насіння від шкідників і хворіб. У середині—наприкінці квітня висівають на розсаду насіння пізньостиглої капусти. У другій-третій декаді — насіння базиліка, кабачків, огірків, патисонів, гарбузів. Продовжують догляд за розсадою баклажанів, капусти білокачанної, перцю солодкого, селери, томатів. Грунт перед посівом рослин підживлюють компостом і мінеральними добривами. Важливо, щоб грунт був провапнований з осені. Якщо це не зроблено, внесіть на 1 квадратний метр один кілограм попелу.

About the author

аварія
trending_flat
Масштабна автотроща на дорозі «Тернопіль-Львів-Рава-Руська»: троє загиблих

На Львівщині трапилась смертельна аварія. Троє людей загинули.  Трагедія трапилась 21 квітня близько 11:20 на автодорозі «Тернопіль-Львів-Рава-Руська» поблизу села Шопки Львівського району. Як попередньо встановили правоохоронці, відбулося зіткнення автомобіля Kia Sportage та вантажівки MAN. Про це повідомили у пресслужбі поліції Львівської області. Від отриманих травм, отриманих під час аварії, 46-річний водій легковика та двоє його пасажирів, чоловіки віком 36 і 38 років, дані яких уточнюються, загинули на місці події. Наразі невідомо чи є тернополяни серед постраждалих чи загиблих. "Правоохоронці встановлюють обставини ДТП, вирішується питання правової кваліфікації", - йдеться у повідомленні. Читайте також: На Кременеччині страшна аварія: загинув водій бензовоза

герой
trending_flat
Тернопільщина у скорботі: на фронті загинув чортків’янин Ігор Островський

У Чортків надійшла трагічна звістка з фронту. На війні загинув Ігор Островський 1972 року народження.  Військовий загинув 19 квітня, виконуючи бойове завдання. Ігор був стрільцем 1 стрілецького відділення 2 стрілецького взводу 1 стрілецької роти та служив у 105 окремій бригаді територіальної оборони. Мобілізували воїна на військову службу 20 грудня 2023 року Чортківським РТЦК та СП. Про це повідомили Чортківській міській раді. "Поки ми тут, у тилу, завдяки нашим титанічним захисникам маємо можливість радіти воскресінню Ісуса Христа, на півночі, сході та півдні України триває кровопролитна війна, яка щодня забирає життя найкращих. Зустріч тіла Героя відбудеться у вівторок 22 квітня о 12 год. у соборі верховних апостолів Петра і Павла", - йдеться у повідомленні. Редакція "Терміново" висловлює щирі співчуття рідним та близьким Героя. Вічна пам'ять! Читайте також: Збаражчина в скорботі: на Донеччині загинув воїн Василь Яремко

сбу
trending_flat
Наркоманка планувала атаки по аеродромандах на Заході України

На Хмельниччині затримали агентку РФ, яка готувала атаки росіян по аеродромах ЗСУ на Заході України. На Хмельниччині контррозвідка СБУ спільно з Нацполіцією затримала агентку російської ГРУ. 26-річна місцева мешканка збирала інформацію про військові об'єкти на заході України для підготовки ракетних ударів РФ. Її цікавили аеродроми та склади зброї. Зловмисницю дистанційно завербували через Telegram, використовуючи її наркозалежність та бажання заробити. Вона також шпигувала за військовим аеродромом та логістичним центром ЗСУ, фіксуючи рух техніки з орендованої квартири. Про це повідомили у Службі безпеки України. За даними правоохоронців, ворог планував використати цю інформацію для удару по військовій частині «в обхід» ППО та в момент найбільшого зосередження особового складу і техніки українських захисників. Співробітники СБУ зірвали ворожі наміри і затримали зрадницю у тимчасовому помешканні. У жінки вилучено мобільний телефон, через який вона контактувала з воєнною розвідкою рф. "Слідчі СБУ повідомили їй про підозру за […]

аварія
trending_flat
На Кременеччині страшна аварія: загинув водій бензовоза

На Кременеччині трапилась смертельна аварія. Водій автомобіля загинув на місці. Автопригода трапилась 18 квітня неподалік села Великий Кунинець Кременецького району. Правоохоронцям стало відомо, що 44-річний водій вантажівки MAN TGA із напівпричепом не врахував дорожньої ситуації та на заокругленій ділянці дороги допустив з’їзд автомобіля у кювет. Чоловік від отриманих травм помер на місці. Про це повідомили у пресслужбі поліції Тернопільської області. "За даним фактом відкрито провадження відповідно до частини 1 та 2 статті 286 Кримінального кодексу України. Триває слідство", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Аварія на Тернопільщині: чоловік отримав чисельні травми та потрапив у лікарню

пожежа
trending_flat
Дві смертельні пожежі за добу на Тернопільщині: є загиблі

На Тернопільщині рятувальники ліквідовували серйозні пожежі будинків. На жаль, двох людей не вдалось врятувати.  18 квітня у селі Чагарі почалась пожежа господарської будівлі. На місце події приїхали рятувальники та локалізували вогонь. Під час огляду приміщення працівники ДСНС виявили бездиханне тіло господаря будинку -  62-річного чоловіка. За словами експерта, попередня причина смерті чоловіка - отруєння чадним газом в результаті короткого замикання обігрівача. Про це повідомили у пресслужбі ГУНП у Тернопільській області. Інша пожежа трапилась 18 квітня о 22:52. Про загоряння повідомив староста села Личківці та про те, що у будинку виявили тіло односельця. У ході перевірки з'ясували, що люди помітили, як з вікон сусіда йде дим. Пішли переконатися, чи все гаразд, а коли зайшли до приміщення, то на напівзотлілому ліжку побачили чоловіка без ознак життя. За словами судово-медичного експерта, постраждалий заснув з сигаретою в ліжку і як наслідок - почав тліти […]

Граната
trending_flat
На Тернопільщині молодик погрожував підірвати власну матір

На Лановеччині чоловік погрожував матері підірвати гранату. Йому загрожує до семи років в'язниці. До правоохоронців звернулась жінка і повідомили про те, що її 25-річний син, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, погрожує підірвати гранату. Про це повідомили в ГУНП у Тернопільській області. Поліціянтам стало відомо, що чоловік вчиняв домашнє насильство щодо матері, а коли жінка намагалась його заспокоїти, почав погрожувати гранатою. "Поліцейські затримали зловмисника в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу та вилучили гранату і запал до неї. Речовий доказ відправлено на експертизу. Фігуранту повідомлено про підозру за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до семи років позбавлення волі", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Сьогодні – новий терористичний сюжет: граната, заручник і поїздка на Київ (фото, відео)

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025