31.07.2021
Новини

Тернополян попереджають про завіз в Україну фруктів з небезпечними сполуками

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома про отримання інформаційного повідомлення системи RASFF  від 11 березня 2021 року № 2021.0993-fup 8 стосовно виявлення несанкціонованої речовини хлорпірифос-метил (0.039 mg/kg – ppm) у грейпфрутах, що експортувались з Туреччини (експортер: Menas Mersin Zirai Urn.Isl.Ihr, San.Ve Tic A.S., Mersin) до Нідерландів (постачальник: Staay Food Group, Papendrecht), звідки відправлялись до України (отримувач: ТОВ «ТС Плюс», вул. Краснова, 27, м. Київ, 03115).

Просимо негайно повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області про виявлення даного продукту в обігу (м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 20, тел. (0352) 52-10-10).

Довідково:  хлорпірифос-метил — контактний пестицид (фосфорорганічний  інсектицид) використовується в сільському господарстві та побуті для боротьби з шкідливими та синантропними комахами (можливе застосування в сумішах з іншими активними компонентами).

Слід додати, що така сполука є шкідливою для людини, чим саме і що в Європі заборонена продукція, яка містить навіть 0,1 мг цієї сполуки на 1кг.

Схожі пости

Мер Тернополя, озброївшись чужою крилатою фразою, оголосив опитування щодо дати випускного

На Тернопільщині найчастіше роботу шукають сільські жителі віком 40+

На вулиці Протасевича на світанку під колесами авто загинув чоловік