30.06.2022
Здоров’я Новини

Нова хвиля ковіду – найлютіша: зростання смертності слід очікувати щонайменше до початку квітня – МОЗ

Наразі зростання кількості нових випадків COVID відбувається в усіх регіонах України, крім Івано-Франківської та Закарпатської областей, пише “Уніан”.

Смертність нинішньої хвилі COVID-19 вже перевищила показники осінньої хвилі, і буде рости щонайменше до початку квітня.

Про це йдеться в новому огляді епідемічної ситуації в Україні, який підготували науковці МОН.

Зазначається, що за минулий тиждень (з 10 по 16 березня), в Україні прискорилося зростання кількості нових зареєстрованих випадків COVID-19. Темпи зростання повернулися до «досвяткового» рівня. Науковці дійшли до висновку, що тимчасове зниження темпів поширення минулого тижня було спричинене святкуванням 8 березня і не відображало реальної епідемічної динаміки.

Середня кількість нових випадків за останній тиждень становить 9590 на добу.

«Найбільше занепокоєння викликає стрімке зростання смертності. Попередній середньотижневий рекорд смертності був зафіксований 12 грудня і становив 225 смертей на добу. Але це число з’явилось у статистиці завдяки довнесенню до реєстру давніх смертельних випадків. Насправді середньотижневе число зареєстрованих смертельних випадків ніколи не перевищувало 205 нових смертей на день. Сьогоднішнє ж число не пов’язане із затримками реєстрації нових смертельних випадків, тому можна стверджувати, що смертність цієї хвилі вже перевищила осіню», – йдеться в документі.

Повідомляється, що зростання кількості нових випадків відбувається в усіх регіонах України, крім Івано-Франківської та Закарпатської областей. Там зростання почалося ще у другій половині січня і тривало близько півтора місяця, до початку березня. Фахівці вважають, що зараз ці області проходять піковий період кількості госпіталізацій та летальних випадків.

«Для України загалом зростання кількості нових реєстрацій почалось у середині лютого, пікових значень іще не досягнуто, а це означає, що зростання смертності слід очікувати щонайменше до початку квітня», – зазначають в НАН.

При цьому число пацієнтів у лікарнях вже перевищило максимум осінньої хвилі (йдеться як про підтверджених хворих, так і про підтверджених та підозрілих хворих). Водночас нового максимуму сягнуло число хворих, які потребують подачі кисню, та число хворих на апаратах ШВЛ.

Число хворих у відділеннях реанімації впритул наблизилося до максимумів. Спостережувана летальність лишається близько 2,5% після пікового значення 3% поблизу дат 1 лютого, коли реєстрували мінімальну кількість випадків хвороби.

Бережіть своє здоров’я! Якщо все ж захворіли, то відпочивайте і лікуйтесь! Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Фото REUTERS

Схожі пости

За погрози та приниження дружини житель Тернопільщини 40 годин проведе на громадських роботах

Марія Голді

Фірма, яка обслуговує дороги Тернопільщини, зобов’язалась виконувати аналогічні роботи ще й у сусідній області

На вулиці Сагайдачного горів будинок редакції “Вільне життя” (оновлене)

Перейти до панелі інструментів