28.10.2021
Новини

Завдяки знімкам з космосу на Тернопільщині виявили незаконне захоронення відходів

Держекоінспекція за допомогою супутникових ретроспективних знімків виявила захоронення великої кількості відходів на земельній ділянці підприємства ТОВ «Еко-Лідер Т», що у Тернопільській області. Про це йдеться на сайті відомства.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Ми отримали звернення щодо порушення законодавства у сфері поводження з відходами підприємством ТОВ «Еко-Лідер Т» у Тернопільській області. Діяльність підприємства, що знаходиться за зазначеною юридичною адресою, не здійснювалась, тож перевірку провести не вдалось.

Щоб встановити факт порушення, ДЕІ звернулась до Державного космічного агентства з проханням надати супутникові знімки цієї земельної ділянки в ретроспективі», – розповів Андрій Мальований.

На одержаних від агентства фото зафіксовано збільшення площі сміттєзвалища на ділянці з 5 до 9,1 гектара протягом 2018-2020 років.

«Розмір збитків від засмічення земельних ресурсів попередньо становить майже 80 мільйонів гривень. Після проведення перевірки об’єкта інспекція розрахує точну суму шкоди», – підкреслив Андрій Мальований.

Держекоінспекція вже направила лист до Служби безпеки України щодо відкриття кримінального провадження.

«Також ДЕІ готує подання щодо анулювання дозволів, що видані ТОВ «Еко-Лідер Т», адже суб’єкт господарювання не здійснює діяльність за місцезнаходженням юридичної адреси», – додав Андрій Мальований.

Дане товариство займається будівництвом, збиранням небезпечних відходів, обробкою та видаленням безпечних відходів. які саме відходи захоронено на виявленій території в інспекції не повідомляють.

 

Схожі пости

Тернопільська лікарня надаватиме дистанційну допомогу хворим у районах завдяки дорогому спецобладнанню

Вже наступного тижня Тернопіль має всі шанси опинитися в «червоній» зоні – Надал

Марія Голді

Перед єдиним українським храмом у Почаєві побудували автомийку

Redaktsia
Перейти до панелі інструментів