01.02.2023
Новини

Екоінспекція закликає не купувати підсніжники і нагадує, що за незаконний продаж – штраф до 4 тис. грн

За незаконний збір та реалізацію первоцвітів – штраф від 510 до 3655 грн. Передбачена і компенсація за незаконно добуту рослину занесеної до Червоної книги України. 

Як повідомляє Державна екологічна інспекція у Тернопільській області , з середини лютого починається активна торгівля первоцвітами, тому з метою збереження та запобігання їх знищенню щороку проводиться операція «Первоцвіт».

“Державна екологічна інспекція у Тернопільській області звертається до мешканців краю із закликом проявити екологічну свідомість: не купувати, не продавати і не зривати весняних квітів. Адже підсніжники, шафрани Гейфеля, сон – трава, проліски, цикламени та інші види ранньоквітучих рослин занесені до Червоної книги України і знаходяться на межі повного знищення, ” – йдеться у повідомленні.

Працюватимуть екоінспектори разом із поліцією не лише в місцях збору, де зростають ці рослини, але й у місцях збуту рослин (ринках, автовокзалах і т. п.). Триватиме перевірка до 10 травня 2021 року.

Громадян, які незаконно збиратимуть й реалізовуватимуть первоцвіти, будуть притягувати до адміністративної відповідальності. Так, відповідно до частини 1 статті 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Згідно частини 2 цієї ж статті ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України – тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн. шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн. у залежності від виду, сон трава – від 37 до 62 грн у залежності від виду.

Фото: з відкритих джерел

Схожі пости

9-річній дівчинці, яка обрізала волосся задля допомоги ЗСУ, віддячили за сміливість

Штурханина, десятки бійців зі зброєю: що робилося під Кременецьким райсудом (фоторепортаж)

На Провідну неділю в Тернополі збільшать кількість рейсів громадського транспорту до кладовищ

Перейти до панелі інструментів