03.03.2021
Новини

Сьогодні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні  відзначають День пам’яті героїв Небесної сотні, який покликаний вшанувати учасників подій на Майдані. В цьому році – сьома річниця.

У Тернополі біля пам’ятника Героям Євромайдану відбулося поминальне богослужіння.

Під звуки пісні «Пливе кача» ведучі зачитали прізвища усіх, хто загинув під час Революції Гідності, а в їх числі – жителі Тернопільщини: Олександр Капінос, Устим Голоднюк, Назар Войтович, Василь Мойсей, Ігор Костенко, Тарас Слободян і Василь Аксенин.

Ця дата є найтрагічнішою в історії Революції Гідності, оскільки саме в цей день в центрі Києва загинуло найбільше активістів.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.

105 Героям Небесної Сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури й свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.

18-20 лютого в багатьох містах України проводяться меморіальні заходи, присвячені пам’яті загиблих героїв.

Схожі пости

Чиїм частим гостем в Тернополі став фермер, який погрожував себе спалити на Збаразькому кільці

Андрій Вацик

З 6 березня до Тернополя з-за кордону повернулись понад 6,5 тис. людей – міський голова

Ірина Небесна

Субсидіанти та пенсіонери отримають компенсації та доплати: хто і скільки