15.06.2021
Новини

Сьогодні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні  відзначають День пам’яті героїв Небесної сотні, який покликаний вшанувати учасників подій на Майдані. В цьому році – сьома річниця.

У Тернополі біля пам’ятника Героям Євромайдану відбулося поминальне богослужіння.

Під звуки пісні «Пливе кача» ведучі зачитали прізвища усіх, хто загинув під час Революції Гідності, а в їх числі – жителі Тернопільщини: Олександр Капінос, Устим Голоднюк, Назар Войтович, Василь Мойсей, Ігор Костенко, Тарас Слободян і Василь Аксенин.

Ця дата є найтрагічнішою в історії Революції Гідності, оскільки саме в цей день в центрі Києва загинуло найбільше активістів.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.

105 Героям Небесної Сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури й свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.

18-20 лютого в багатьох містах України проводяться меморіальні заходи, присвячені пам’яті загиблих героїв.

Схожі пости

Забезпеченість лікарень Тернопільщини оцінили як задовільну, дві райлікарні досі мають проблеми

За що обласні депутати хочуть відкликати депутатів Верховної Ради

Наталка Колтун

У Бучацькому районі невідомі вирубали дерев на 700 тисяч гривень