27.02.2021
Новини

В’язнів у Чорткові на півдоби лишали без меддопомоги

З’ясовано, що у Чортківській міській медичній частині №26 фактично не передбачено цілодобове чергування медпрацівників. Воно відбувається лише упродовж робочого дня, а в позаробочий час, у разі погіршення стану здоров’я в’язнів, немає можливості вчасно надати необхідну допомогу ув’язненим, що суперечить принципам охорони здоров’я, передбаченими чинним законодавством. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної прокуратури.

Медична частина установи не забезпечена усіма необхідними кабінетами: немає окремого інфекційного ізолятора для хворих з кишковими інфекціями, окремої палати-ізолятора для тримання осіб з психічними розладами, туберкульозного та фізіотерапевтичного кабінетів, приміщення очікування прийому.

Також, в порушення вимог законодавчих актів, лікарська допомога засудженим до довічного позбавлення волі нерідко надається не безпосередньо в камері сектора УВП, а в кабінеті долікарського прийому медичної частини. Це ставить під загрозу безпеку самих медиків.

Медичні працівники Чортківської міської медчастини № 26 не завжди дотримуються добового терміну проведення медичного огляду новоприбулим засудженим та ув’язненим. Перевіркою виявлено, що 21.09.2020 до УВП № 26 засудженого до довічного позбавлення волі доставили  для відбування покарання у секторі максимального рівня безпеки Проте медперсонал провів первинний огляд цього засудженого лише через місяць, іншого – більш , ніж через 60 дні.

За результатами виявлених обласною прокуратурою порушень до дисциплінарної відповідальності притягнуто винну службову особу установи.

 

Схожі пости

Тканину на кітель упівця виміняли в монастирі на нову ковдру: як в тернопільському музеї створюють експозицію про добровольчі батальйони

Ірина Небесна

“Привозили ситець, якому кілька десятиліть”: подружжя з Чорткова пошило та безкоштовно роздало понад 6 тисяч масок

Ірина Небесна

«Картка тернополянина»: соціальне благо для жителів міста чи база даних для резидентів Російської Федерації?

Назарій Наджога