Шкільні журнали та щоденники учнів тепер стануть доступними онлайн

Після успішного тестування модуля е-журналів та е-щоденників МОН розпочало активне поширення сервісу серед шкіл, що ще не мають їх у користуванні, на безкоштовній основі. Модуль E-Journal є частиною модернізованої державної системи АІКОМ (управління здійснює державна установа «Інститут освітньої аналітики») зі збору, зберігання та управління даними та створений у межах реалізації стратегії цифрової трансформації у сфері освіти.

Про це повідомили на сайті Міністерства освіти України.

«Розроблений функціонал модуля E-Journal сьогодні є об’єктивно компромісним з огляду на необхідність оперативного впровадження сучасних цифрових технологій в освітній процес у всіх школах країни. Ті школи, які сьогодні вже застосовують подібні комерційні продукти, за бажанням зможуть і надалі користуватись ними. Ми плануємо побудувати їх зв’язок із системою АІКОМ, де будуть акумулюватись дані, зокрема, про успішність навчання всіх учнів. Усі інші школи зможуть отримати безкоштовний доступ до електронних журналів і консультаційну підтримку щодо підключення сервісу та користування ним. Це лише перший крок до розширення функціональних можливостей системи АІКОМ, яка згодом стане потужним інструментом для аналізу освітніх даних та ухвалення відповідних управлінських рішень», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України з питань цифровізації Артур Селецький.

Сервіс доволі простий у користуванні та має дружній інтерфейс, через який організовано доступ до різних сторінок: дані про учнів, розклад уроків, списки відвідування, домашні завдання тощо. Інформація буде вноситись вчителями, а за допомогою логіна й пароля батьки та учні зможуть отримати  доступ до неї.

Батьки в режимі онлайн у е-щоденниках бачитимуть інформацію про присутність дитини на навчанні, рівень її успішності, коментарі та поради вчителів, а учні – отримуватимуть завдання, слідкуватимуть за розкладом тощо.

Розроблення модуля E-Journal розпочалося ще восени 2020 року, вже у жовтні відбулось його пілотування та навчання адміністраторів (відео-вебінар розміщено за покликанням). Після доопрацювання модуль відповідним Наказом МОН було введено в промислову експлуатацію та відкрито для використання учасниками освітнього процесу.

Алгоритм підключення ЗЗСО до E-Journal відбувається в чотири кроки.

Крок 1. Заклад освіти надсилає на електронну адресу ДНУ «Інститут освітньої аналітики» (ejournal@iea.gov.ua) запит щодо підключення з обов’язковим зазначенням наступної інформації:

  • регіон (область);
  • місто/ОТГ;
  • назва закладу освіти з вказанням його ID у системі ДІСО;
  • ЄДРПОУ закладу освіти;
  • ПІБ відповідальної особи (адміністратора);
  • електронна адреса відповідальної особи (адміністратора);
  • телефон відповідальної особи (адміністратора).

Крок 2. ДНУ «Інститут освітньої аналітики» розглядає звернення, створює в E-Journal адміністратора для даного ЗЗСО з відповідними правами доступу.

Крок 3. Система E-Journal автоматично генерує права доступу та надсилає запрошення на вказану електронну адресу адміністратора закладу освіти.

Крок 4. Відповідальна особа, отримавши права доступу, авторизується в системі й розпочинає роботу.

За перші дні роботи сервісу у відкритому режимі до нього підключилися понад 100 шкіл.

Наразі Інститут освітньої аналітики отримав звернення від закладів вищої освіти та професійно-технічної освіти щодо бажання також використовувати функціонал державних електронних щоденників та журналів і працює над реалізацією цього завдання.

About the author

вишиті рушники
trending_flat
Українські жінки у концтаборах ГУЛАГУ вишивали рушники: історик показав колекцію з Тернопільського музею

Тернопільський історик та військовий, який захищає незалежність України на фронті, Володимир Бірчак опублікував фото вишитих рушників, які робили українські жінки у концтаборах ГУЛАГУ.  "Я колись раніше писав про вишивані руші і хустинки, які робили українські жінки-політув'язнені у тюрмах і концтаборах ГУЛАГу. Розглядаючи їх, завжди дивуючись, скільки часу і праці потрібно було присвятити цим витворам мистецтва. Вишиваючи риб'ячою кісткою і дістаючи правдами і неправдами кольорові нитки. З колекції Тернопільського музею політязнів та репресованих", - розповідає Володимир Бірчак у телеграм-каналі. Також Володимир поділився фото та історією однієї серветки, яку створили під час перебування у концтаборі. Серветку вишила жінка-політв'язень Розалія Шевчук. Для цього спеціально збирали риб'ячі кістки та довго шукали кольорові нитки, адже їх в умовах жорсткого концтабірного життя, дістати було майже неможливо, а самим зробити з сірого табірного одягу не реально. Читайте також: Назвали терористами та вбивцями: у Польщі встановили меморіальну дошку, […]

Урочище «Бубнівка»
trending_flat
Унікальні куточки Тернопільщини стануть заповідними: створили 8 нових заказників

На Тернопільщині буде створено вісім нових природоохоронних об'єктів.  24 квітня відбулося засідання комісії з питань охорони, збереження та використання природно-заповідного фонду. Учасники розглянули ініціативи, які мають на меті зберегти природу Тернопільщини. Про це повідомили у Тернопільській обласній державній адміністрації. Комісія схвалила такі нові проєкти природно-заповідного фонду: ▪️ Урочище «Бубнівка» — ботанічний заказник місцевого значення. ▪️ «Бобрів гай» — заповідне урочище. ▪️ «Кутянський луг» — гідрологічний заказник. ▪️ «Рохманівський бобрів гай» — зоологічний заказник. ▪️ «Цеценівський бобрів гай» — зоологічний заказник. ▪️ «Солов’їний гай» — орнітологічний заказник. ▪️ «Горинський» — гідрологічний заказник. ▪️ Урочище «Кашталівка» — орнітологічний заказник. "Затверджено: • два проєкти паспортів охоронних зон навколо місць зростання рідкісних рослин, занесених до Червоної книги України, на території Товстенської селищної ради Чортківського району; • два проєкти лімітів на використання природних ресурсів на 2025 рік у межах заказника «Зелений дуб 2» та РЛП […]

дорога
trending_flat
“Вона забрала багато життів”: на Зборівщині люди обурені станом дороги, що каже влада

На Зборівщині люди обурюються станом дороги Зборів-Пономоряни. У соціальних мережах публікують фото автошляху, який перебуває у жахливому стані.  "Чудова" дорога Зборів-Поморяни! Смуга перешкод екстракласу. Хто любить екстрим на власному авто – вам сюди! А якщо серйозно, то це просто знущання з водіїв. Ця дорога забрала багато гарних Людей на той світ."Дорога смерті"! Точніше і для автомобілів, і для людей.", - обурюється Роман Скочеляс у фейсбук-групі "Зборів - громада моєї мрії". Також незадоволення висловила мешканка Зборівщини Марія Мельник. Жінка закликала поширювати у соціальних мережах пост для того, щоб привернути увагу влади до цієї проблеми. На ситуацію відреагував міський голова Зборова Руслан Максимів. Читайте також: Збитків на 2 млн грн: за неякісний ремонт дороги на Тернопільщині судитимуть директора та інженера

церква
trending_flat
На Кременеччині заклали початок будівництву нового храму на місці 100-річної церкви, яка згоріла у пожежі

На Кременеччині на місці 100-річної церкви, яка знищена пожежею, заклали наріжний камінь нового храму. 23 квітня 2025 року митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор провів обряд освячення та заклав перший камінь під будівництво церкви святого Юрія Переможця в селі Катеринівка. Про це розповіли на сайті Тернопільської єпархії ПЦУ. Також архієрей освятив місце, де постане храм. Та разом з митрополитом провели богослужіння Кременецький благочинний протоієрей Володимир Буграк, настоятель храму протоієрей Андрій Ткач та інше духовенство єпархії. "Закладаючи наріжний камінь храму, архієрей висловив сподівання, що вже найближчим часом з Божою допомогою парафіяни матимуть змогу молитися в новозбудованому храмі", - йдеться у повідомленні.     Читайте також: На згарищі отець і староста села шукали те, що вціліло: від 100-річної церкви у Катеринівці нічого не лишилось (відео)

дтп
trending_flat
Водій Skoda, який збив жінку у Чорткові, постане перед судом

Судитимуть водія, який збив 51-річну жінку на пішохідному переході у Чорткові. Чоловіку загрожує до 3 років ув'язнення.  Аварія трапилась 24 лютого близько 13:45 у Чорткові. Водій автомобіля Skoda Octavia збив жінку, яка переходила у дозволеному місці. Щойно трапилась аварія, чоловік одразу ж зателефонував у поліцію та викликав швидку.Бригада медиків доправила постраждалу до лікарні з переломом та іншими травмами середньої тяжкості. Про це повідомили в пресслужбі поліції Тернопільської області. За попередньою інформацією, чоловік був недостатньо уважний та не встиг вчасно загальмувати. Експертиза показала, що на момент автопригоди водій був тверезий. "Слідчі відділу розслідування злочинів у сфері транспорту ГУНП в Тернопільській області завершили досудове розслідування кримінального провадження щодо автопригоди та скерували справу до суду. Водій відповідатиме перед законом відповідно до частини 1 статті 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило постраждалому середньої тяжкості тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України", - повідомляють правоохоронці. […]

дтп
trending_flat
На Шумщині серйозна ДТП: четверо людей у лікарні

Серйозна аварія трапилась на Шумщині. Чотирьох людей госпіталізували до лікарні.  Аварія сталась 23 квітня близько 18:30 неподалік села Вілія Шумської громади. Правоохоронцям стало відомо, що водій автомобіля Nissan Qashqai зіткнувся із Peugeot Expert. Кермувальник Peugeot не впевнився, що виїзд безпечний, і, виїжджаючи з другорядної дороги на головну, поїхав у тому ж напрямку, що й інші автомобілі. Двоє постраждалих мають серйозні травми - переломи та численні тілесні ушкодження. Про це повідомили в пресслужбі ГУНП у Тернопільській області. "У водіїв взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю. Триває перевірка", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Серйозна аварія на проспекті Степана Бандери у Тернополі (відео)

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025