26.03.2023
Новини

Виготовлення фальсифікованого алкоголю налагодив… депутат райради Тернопільщини (фото)

Працівниками податкової міліції Головного управління ДФС у Тернопільській області постійно проводиться комплекс оперативно-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання надходженню в обіг незаконно виготовленої підакцизної продукції.

Впродовж 2020 року вилучено контрафактної підакцизної продукції на суму 23,8 млн. гривень.

Зокрема, вилучено 41,6 тис. літрів фальсифікованих алкогольних напоїв. Припинено діяльність 9 підпільних цехів по їх виготовленню. Факти незаконного виготовлення алкогольних напоїв виявлялись у м.Тернополі, Гусятинському, Монастириському та Бучацькому районах.

Також вилучено 25,8 тис. літрів спирту, цієї кількості було б достатньо для виготовлення більш як 60 тис. літрів сурогату.

В цілому за результатами вжитих заходів упереджено втрати бюджету від ненадходження акцизного податку на суму 5,4 млн. гривень.

Слідчими податкової міліції завершено досудове розслідування та направлено до суду 6 кримінальних проваджень за злочинами у сфері обігу підакцизних товарів.

Зокрема, у даний час триває судовий розгляд кримінального провадження стосовно організованої злочинної групи, в учасників якої вилучено більше 2 тисяч літрів водно-спиртової суміші, яку видавали за елітний алкоголь відомих брендів, а також для обладнання для виготовлення фальсифікату.

На жаль, серед фігурантів кримінальних проваджень трапляються особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Так, направлено до суду провадження стосовно діючого на момент завершення слідства депутата районної ради, який здійснював незаконне виготовлення та збут фальсифікованих алкогольних напоїв з використанням підроблених марок акцизного податку.  За результатами обшуків, проведених за місцями виробництва, накопичення та зберігання фальсифікату, вилучено 6,9 тис. літрів спирту, 880 літрів фальсифікованих ЛГВ та 630 підроблених марок акцизного податку.

З початку року за порушення у сфері обігу підакцизних товарів до кримінальної відповідальності притягнуто 4 осіб. Двох із них суд засудив до трьох з половиною років позбавлення волі кожного, звільнивши від відбування покарання з випробуванням та встановивши їм іспитовий строк терміном півтора року. Ще двох осіб засуджено до штрафів, у одному випадку сума штрафу становила 85 тисяч гривень, у іншому – 102 тисячі гривень. Також всі засуджені зобов’язані відшкодувати витрати на проведення судових експертиз, а це більш як 40 тисяч гривень.

Крім цього, судами застосовано конфіскацію підакцизної продукції, яка перебувала в незаконному обігу, на загальну суму майже 6 мільйонів гривень.

 

Схожі пости

У Тернополі сім’я отруїлася чадним газом

Коронавірус на Тернопільщині не вщухає

Redaktsia

Mercedes-AMG GLE Купе – вибір шанувальників спортивної динамічної їзди

Redaktsia
Перейти до панелі інструментів