Зачинять все, окрім лікарень, аптек, продуктових та АЕС: з’явилися нові подробиці майбутнього локдауну

Запровадження в Україні жорсткого локдауну залежить від кількості заповнених місць у “коронавірусних” лікарнях.

Про це розповів голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медстрахування Михайло Радуцький в ефірі каналу “Україна 24”, новину передає УНІАН.

Умови для введення локдауну в Україні
Радуцький уточнив, що “локдаун не лікує ковід”, однак дає можливість розірвати ланцюг поширення хвороби та перезавантажити медичну систему, дати їй відпочити.

“За словами міністра охорони здоров’я, сьогодні Україна має 52 тисячі спеціалізованих ліжок для прийняття хворих на ковід. Останні сім днів, що стосується карантину вихідного дня, дійсно він не дав очікуваний результат. Але ми вже останній тиждень маємо на сьогоднішній день, що кількість завантаження ліжок в українських стаціонарах складає 27-28 тисяч, приблизно половину від наявних ліжок. Це не так, як хотілося б, бо ланцюг, нажаль не зупинився, не розірвався. Але хоча б система має такий стенд-бай. Якщо ця завантаженість ліжок буде рости, якщо це буде 35-40 тисяч, то це перший показник, що треба вводити локдаун, бо система ляже, вона не витримає”, – заявив Радуцький.

Депутат додав, що наразі невідомо, коли саме буде посилено карантин.

“Сьогодні точну дату я вам не можу сказати. Єдина точна дата, що за сім днів до цієї дати ми будемо знати”

Що передбачатиме локдаун
За словами керівника комітету, під час локдауну всі офісні працівники мають перейти на дистанційну роботу. Працювати будуть лише об’єкти критичної інфраструктури – лікарні, АЕС, аптеки та маленькі магазини. Все інше має бути зачинене, уточнив нардеп.

“Що стосується транспорту – я думаю, що міжнародне авіасполучення немає сенсу зачиняти. Бо ми для чого робимо локдаун? Щоб зменшити накопичення людей в якихось місцях. Якщо люди можуть собі дозволити поїхати десь на відпочинок (а на новорічні свята у нас завжди ця традиція, люди виїжджали), то ми теж зменшуємо концентрацію людей, це теж дасть можливість розірвати ланцюг… Міжнародне авіасполучення я би не закривав, а ось транспорт має бути закритий, крім службового для того, щоб люди могли добратися на ту роботу, де вони працюють навіть у локдаун. Мають бути закриті ТРЦ, всі розважальні заклади, мають бути обмеження на скупчення людей навіть на свіжому повітрі”, – розповів Радуцький.

В обмеженнях Україна може використати досвід інших країн Європи, додав він.

About the author

вишиті рушники
trending_flat
Українські жінки у концтаборах ГУЛАГУ вишивали рушники: історик показав колекцію з Тернопільського музею

Тернопільський історик та військовий, який захищає незалежність України на фронті, Володимир Бірчак опублікував фото вишитих рушників, які робили українські жінки у концтаборах ГУЛАГУ.  "Я колись раніше писав про вишивані руші і хустинки, які робили українські жінки-політув'язнені у тюрмах і концтаборах ГУЛАГу. Розглядаючи їх, завжди дивуючись, скільки часу і праці потрібно було присвятити цим витворам мистецтва. Вишиваючи риб'ячою кісткою і дістаючи правдами і неправдами кольорові нитки. З колекції Тернопільського музею політязнів та репресованих", - розповідає Володимир Бірчак у телеграм-каналі. Також Володимир поділився фото та історією однієї серветки, яку створили під час перебування у концтаборі. Серветку вишила жінка-політв'язень Розалія Шевчук. Для цього спеціально збирали риб'ячі кістки та довго шукали кольорові нитки, адже їх в умовах жорсткого концтабірного життя, дістати було майже неможливо, а самим зробити з сірого табірного одягу не реально. Читайте також: Назвали терористами та вбивцями: у Польщі встановили меморіальну дошку, […]

Урочище «Бубнівка»
trending_flat
Унікальні куточки Тернопільщини стануть заповідними: створили 8 нових заказників

На Тернопільщині буде створено вісім нових природоохоронних об'єктів.  24 квітня відбулося засідання комісії з питань охорони, збереження та використання природно-заповідного фонду. Учасники розглянули ініціативи, які мають на меті зберегти природу Тернопільщини. Про це повідомили у Тернопільській обласній державній адміністрації. Комісія схвалила такі нові проєкти природно-заповідного фонду: ▪️ Урочище «Бубнівка» — ботанічний заказник місцевого значення. ▪️ «Бобрів гай» — заповідне урочище. ▪️ «Кутянський луг» — гідрологічний заказник. ▪️ «Рохманівський бобрів гай» — зоологічний заказник. ▪️ «Цеценівський бобрів гай» — зоологічний заказник. ▪️ «Солов’їний гай» — орнітологічний заказник. ▪️ «Горинський» — гідрологічний заказник. ▪️ Урочище «Кашталівка» — орнітологічний заказник. "Затверджено: • два проєкти паспортів охоронних зон навколо місць зростання рідкісних рослин, занесених до Червоної книги України, на території Товстенської селищної ради Чортківського району; • два проєкти лімітів на використання природних ресурсів на 2025 рік у межах заказника «Зелений дуб 2» та РЛП […]

дорога
trending_flat
“Вона забрала багато життів”: на Зборівщині люди обурені станом дороги, що каже влада

На Зборівщині люди обурюються станом дороги Зборів-Пономоряни. У соціальних мережах публікують фото автошляху, який перебуває у жахливому стані.  "Чудова" дорога Зборів-Поморяни! Смуга перешкод екстракласу. Хто любить екстрим на власному авто – вам сюди! А якщо серйозно, то це просто знущання з водіїв. Ця дорога забрала багато гарних Людей на той світ."Дорога смерті"! Точніше і для автомобілів, і для людей.", - обурюється Роман Скочеляс у фейсбук-групі "Зборів - громада моєї мрії". Також незадоволення висловила мешканка Зборівщини Марія Мельник. Жінка закликала поширювати у соціальних мережах пост для того, щоб привернути увагу влади до цієї проблеми. На ситуацію відреагував міський голова Зборова Руслан Максимів. Читайте також: Збитків на 2 млн грн: за неякісний ремонт дороги на Тернопільщині судитимуть директора та інженера

церква
trending_flat
На Кременеччині заклали початок будівництву нового храму на місці 100-річної церкви, яка згоріла у пожежі

На Кременеччині на місці 100-річної церкви, яка знищена пожежею, заклали наріжний камінь нового храму. 23 квітня 2025 року митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор провів обряд освячення та заклав перший камінь під будівництво церкви святого Юрія Переможця в селі Катеринівка. Про це розповіли на сайті Тернопільської єпархії ПЦУ. Також архієрей освятив місце, де постане храм. Та разом з митрополитом провели богослужіння Кременецький благочинний протоієрей Володимир Буграк, настоятель храму протоієрей Андрій Ткач та інше духовенство єпархії. "Закладаючи наріжний камінь храму, архієрей висловив сподівання, що вже найближчим часом з Божою допомогою парафіяни матимуть змогу молитися в новозбудованому храмі", - йдеться у повідомленні.     Читайте також: На згарищі отець і староста села шукали те, що вціліло: від 100-річної церкви у Катеринівці нічого не лишилось (відео)

дтп
trending_flat
Водій Skoda, який збив жінку у Чорткові, постане перед судом

Судитимуть водія, який збив 51-річну жінку на пішохідному переході у Чорткові. Чоловіку загрожує до 3 років ув'язнення.  Аварія трапилась 24 лютого близько 13:45 у Чорткові. Водій автомобіля Skoda Octavia збив жінку, яка переходила у дозволеному місці. Щойно трапилась аварія, чоловік одразу ж зателефонував у поліцію та викликав швидку.Бригада медиків доправила постраждалу до лікарні з переломом та іншими травмами середньої тяжкості. Про це повідомили в пресслужбі поліції Тернопільської області. За попередньою інформацією, чоловік був недостатньо уважний та не встиг вчасно загальмувати. Експертиза показала, що на момент автопригоди водій був тверезий. "Слідчі відділу розслідування злочинів у сфері транспорту ГУНП в Тернопільській області завершили досудове розслідування кримінального провадження щодо автопригоди та скерували справу до суду. Водій відповідатиме перед законом відповідно до частини 1 статті 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило постраждалому середньої тяжкості тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України", - повідомляють правоохоронці. […]

дтп
trending_flat
На Шумщині серйозна ДТП: четверо людей у лікарні

Серйозна аварія трапилась на Шумщині. Чотирьох людей госпіталізували до лікарні.  Аварія сталась 23 квітня близько 18:30 неподалік села Вілія Шумської громади. Правоохоронцям стало відомо, що водій автомобіля Nissan Qashqai зіткнувся із Peugeot Expert. Кермувальник Peugeot не впевнився, що виїзд безпечний, і, виїжджаючи з другорядної дороги на головну, поїхав у тому ж напрямку, що й інші автомобілі. Двоє постраждалих мають серйозні травми - переломи та численні тілесні ушкодження. Про це повідомили в пресслужбі ГУНП у Тернопільській області. "У водіїв взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю. Триває перевірка", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Серйозна аварія на проспекті Степана Бандери у Тернополі (відео)

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025