Несподівана новація: окремих поліцейських Тернопільщини чекає удар струмом з електрошокера (відео)

Вже вдруге начальник Департаменту патрульної поліції Євгеній Жуков особисто на собі випробував електрошокер контактно-дистанційної дії, яким вже зовсім скоро будуть оснащені екіпажі патрульної поліції.

“Кожний, хто матиме у своєму озброєнні електрошокер, спочатку пройде спеціальне навчання, а також обов’язково випробує його дію на собі. Це допоможе патрульному краще зрозуміти його дію на практиці, а також відчути те, що буде відчувати особа, щодо якої він його планує використати .

Зараз я спробую коротко розповісти вам про сам прилад та про його використання:

Пристрій “TASER X2” можна застосовувати як дистанційно, так і контактно. Він має ліхтарик, подвійний лазерний приціл, запобіжник, перемикач дуги, дисплей, годинник з батареєю і систему журналу, яка реєструє усі події й імпульси. Дані з нього можна завантажити через USB до комп’ютера та прослідкувати усі випадки його застосування.

Це одна з останніх розробок. На відміну від попередньої моделі, в цій є можливість здійснення двох пострілів, а не одного. Наразі Національна поліція закупила 200 таких приладів.

Контактна дія та дистанційна дія – може бути застосований в різних ситуаціях, в залежності від обстановки та інших аспектів, в тому числі тактичних.

Менш шкідливий для здоров’я, ніж більшість інших спецзасобів. Струм має менш травматичну дію для зупинки правопорушника, ніж гумовий кийок чи газовий балончик. Звісно, електрошокер не замінює вогнепальну зброю в випадках з найвищим ризиком небезпеки для життя поліцейського та інших осіб.

Використовувати цей прилад будуть патрульні поліцейські, які пройшли відповідне навчання.

Законність використання приладів: п. 6 ч. 3 ст. 45 ЗУ “Про Національну поліцію” електрошокери дозволені використовувати для:

  1. Відбиття нападу на поліцейського, іншу особу та/або об’єкт, що перебуває під охороною
  2. Для відбиття нападу тварини, що загрожує життю і здоров’ю особи чи поліцейського.

На розгляді у ВР перебуває законопроєкт, який може розширити перелік підстав застосування приладу для затримання особи:

  1. Яка вчинила адміністративне чи кримінальне правопорушення і чинить при цьому фізичну протидію поліцейському;
  2. Яка вчинила тяжкий або особливо тяжкий злочин і намагається втекти;
  3. Яка чинить збройний опір або намагається втекти з під варти;
  4. Озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю чи здоров’ю людей, зокрема поліцейського.                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Досвід використання іншими країнами: застосовується в Аргентині, Австралії, США, Бразилія, Франція, Німеччина, Ізраїль, Малайзія, Великої Британії, Швеції та близько 100 інших, в цих країнах спостерігається зменшення випадків застосування табельної вогнепальної зброї, а також зменшення травматизму для правопорушників.                                                                                           Цей прилад схвалений МОЗ. Медичні дослідження показали, що сучасні електрокардіо стимулятори та імплантовані кардиодефібрилятори витримують розряди автоматизованих зовнішніх дефібриляторів, сильніші за проведені енергетичні імпульси електрошокера”, – розповів Євген Жуков.

Головна мета — завдання найменшої шкоди для здоров’я правопорушника з однієї сторони, а з іншої — захист від можливих загроз самого співробітника.

About the author

церква
trending_flat
Вандал, який наніс сатанинські знаки на храми Тернополя, отримав покарання

Суд виніс рішення щодо чоловіка, який розмалював червоною фарбою 17 храмів у Тернополі. Вандал має сплатити штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Суд виніс вирок тернополянину, який скоїв акт вандалізму, розписавши червоною фарбою 17 церковних споруд. Згідно з матеріалами справи, злочин було скоєно вночі 27 жовтня 2024 року, напередодні недільних богослужінь. На стінах храмів з'явилися написи «666», що, згідно з судовим висновком, є символом диявола, антихриста та зла в цілому. Дії чоловіка були кваліфіковані як хуліганство. Про це йдеться у судовому рішенні. За даними слідства, від дій зловмисника постраждали такі храми: Храм Покрови Пресвятої Богородиці на вулиці Лепкого Церква євангельських християн баптистів «Божа Оселя» на вулиці Київська Церква «Всіх Святих Українського Народу» на вулиці 15-го Квітня Храм «Святого Апостола Андрія Первозванного» на вулиці Куліша Церква «Преображення Господнього» на вулиці Куліша Храм «Святого Апостола Петра» на вулиці Володимира Великого Церкви «Храм Різдва […]

суд
trending_flat
Підробив документи: через чиновника з Бучаччини громада втратила ліс

Справу посадовця з Тернопільщини, який зловживав своїм становищем та підробляв документи на приватизацію землі лісу, передали до суду.  За даними слідства, чиновник, зловживаючи своїм службовим становищем, вніс неправдиві дані до рішення місцевої ради. На основі цього рішення він склав та видав фальшивий документ про приватизацію земельної ділянки. Внаслідок цих дій громада втратила земельну ділянку лісового фонду площею 0,3835 га, вартістю майже 200 тисяч гривень. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної прокуратури. "Прокурори Бучацької окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо посадовця органу державної влади за фактом зловживання та підробки офіційних документів, що надалі призвело до незаконної приватизації земельної ділянки (ч.1 ст. 364, ч.1 ст. 366 КК України). Завершено досудове розслідування, яке здійснювали слідчі відділення поліції №2 (м.Бучач) Чортківського РУП ГУНП в Тернопільській області", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Депутати сільради на Чортківщині підробляли документи.

вовк
trending_flat
На Тернопільщині суттєво збільшилась популяція вовків: скільки особин нарахували

На Тернопільщині помітили збільшення популяції хижих тварин, зокрема, вовків.   Про це повідомили у Подільському лісовому офісі. Там зазначають, що зафіксували 43 особини вовків. Чисельність вовків у лісах Подільського лісового офісу зросла: з 138 особин минулого року до 167 цьогоріч. "Через відсутність полювання збільшилася кількість інших хижих звірів: лисиць, єнотів, бродячих собак. Це питання перебуває на постійному контролі наших працівників, і, незважаючи на заборону на полювання, лісівники вживають необхідні заходи для регулювання їх чисельності", — йдеться у повідомленні. У порівнянні з минулим роком, у мисливських угіддях спостерігається збільшення популяції тварин: копитних стало більше на 7%, птахів - на понад 10%, крім того, зафіксовано міграцію шакалів. У лісах Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей спостерігається зростання популяції диких тварин. Чисельність козуль наблизилася до восьми тисяч, а кабанів – до чотирьох з половиною тисяч. Ці тварини все частіше з'являються поблизу житлових районів. Найбільш численною […]

шахрай
trending_flat
У тернополянки видурили понад пів мільйона гривень через її довірливість та бажання допомогти

Тернополянка втратила понад пів мільйона гривень, через те що хотіла допомогти "іноземцеві".  До співробітників Тернопільського районного управління поліції звернулася жителька обласного центру із заявою про те, що невідомі особи шляхом обману заволоділи її коштами. Жінка повідомила, що кілька місяців тому познайомилася в соцмережах з чоловіком, який назвався колишнім американським військовим. Він попросив її прийняти посилку з грошима, які він нібито отримав як винагороду за службу. Чоловік запевнив, що компенсує всі витрати на пересилання з надбавкою. Про це повідомили у пресслужбі ГУНП у Тернопільській області. Тернополянка стала жертвою шахрайства, отримавши фальшивий документ, який давав їй право представляти іноземця в Україні. Аферист виманив у неї понад пів мільйона гривень, використовуючи різні вигадані потреби: від оплати "посилки" до витрат на лікування та авіаквитки. "За даним фактом розпочато досудове розслідування відповідно до ч. 4 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України", - йдеться у повідомленні. […]

замкова гора
trending_flat
Що загрожує ексдиректору ДІАЗу та підприємцю, які будували бар на горі в Кременці

На Тернопільщині судитимуть колишнього директора заповідника та підприємця з Кременця за незаконне будівництво на Замковій горі. Їхні дії завдали державі шкоди на майже три з половиною мільйони гривень. Слідчі Кременецького відділу поліції скерували до суду обвинувальний акт щодо колишнього директора Кременецько-Почаївського заповідника та його пособника – місцевого підприємця. Про це повідомили на сайті ГУНП у Тернопільській області. У ході досудового розслідування встановлено, що директор заповідника, діючи без належних дозволів, дав вказівку на проведення земляних робіт на Замковій горі, об'єкті національної архітектурної спадщини. Підприємець, який розпочав будівництво кафе, завдав шкоди історичним та археологічним цінностям, частково їх зруйнувавши. Експертиза показала, що обсяг пошкоджень становить 25 кубометрів, а сума збитків - 3 415 800 гривень. "Зловмисників звинувачено в умисному незаконному руйнуванні частин об'єктів культурної спадщини ( ч. 5 ст. 298 КК України). Санкція інкримінованої фігурантам статті передбачає покарання від трьох до восьми років […]

хулігаство
trending_flat
На Кременеччині юнак потрощив державні будівлі

На Кременеччині молодик повибивав вікна в адміністративних приміщеннях. Йому загрожує до 3 років позбавлення. До правоохоронців звернувся голова Великодедеркальської сільської ради. Він повідомив, що у ніч з 29 на 30  березня невідомий пошкодив вікна та двері. Про це розповіли у пресслужбі ГУНП у Тернопільській області. У результаті слідчих дій було встановлено, що хуліганські дії скоїв житель сусіднього села, який раніше вже притягувався до відповідальності за правопорушення. Він, озброївшись дерев'яною палицею, пошкодив два вікна в соціальній службі, вікно та двері в геріатричному центрі, де перебували літні люди, а також вхідні двері у відділі освіти, сім'ї, молоді, спорту, культури та туризму. "Фігурант у скоєному зізнався, але свої вчинки не пояснює. Вирішується питання про оголошення йому підозри за ч. 1 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Триває слідство", - повідомили правоохоронці. Читайте також: Дострибався: 21-річний переселенець відповість за хуліганство у центрі Теребовлі. Відео […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025