26.03.2023
Новини

Прем’єр зізнався, що розглядає варіант ще жорсткішого карантину, якщо локдаун вихідного дня не спрацює

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що якщо “карантин вихідного дня” не дасть позитивних результатів, в країні можуть ввести жорсткіші обмеження. Про це урядовець заявив на своїй сторінці у Фейсбуці.

“Замість традиційних економічних підсумків тижня сьогодні розкажу про плани Уряду щодо карантину.

По-перше, карантин «вихідного дня» залишається нашою розумною альтернативою локдауну. Минулі вихідні показали, що люди обмежили свою мобільність, найбільше із часу весняного карантину. Це значить, що зменшилися довготривалі контакти між різними соціальними групами. Відповідно менше шансів, що здорові люди підхопили вірус. Тому, ці та наступні вихідні буде діяти карантин «вихідного дня». Після цього ми можемо оцінити його результат. Ми вбачаємо цей результат у виході на плато за кількістю захворілих.

Стосовно введення більш жорсткого карантину. Цей план дійсно розробляється, АЛЕ — це план Б, якщо не спрацює карантин «вихідного дня». Ми почали публічне обговорення цього плану Б, аби вся країна розуміла його. Ми хочемо, щоб наші кроки були зрозумілими та передбачуваними для людей та бізнесу. Тому цього тижня ми двічі зустрічалися з міськими головами. Відбулася зустріч із Радою церков. Зустріч та обговорення з бізнесом. Для міських голів розсилається опитування щодо того, які протиепідемічні правила та обмеження вони вбачають оптимальними. Які обмеження для яких місць скупчення людей найкраще застосувати.

Йдуть щоденні консультації з епідеміологами та інфекціоністами. Аналізується ситуація по кожному регіону.

Все це ми робимо зараз, щоб напрацювати спільний, виважений та підтриманий усіма план. Хочу ще раз наголосити: жодної дати щодо введення більш жорсткого карантину зараз немає.

Бажаю всім гарного здоров’я. Бережіть себе та залишайтесь відповідальними”, – йдеться у дописі.

Схожі пости

Як тернополяни голосували на референдумі за незалежність 1 грудня 1991 року

Redaktsia

Тернополянин, який забив знайомого до смерті, відсидить 7,5 років

Redaktsia

За добу на Тернопільщині виявили 235 випадків ковіду

Перейти до панелі інструментів